• Mardin23 °C
  • Diyarbakır14 °C
  • Batman12 °C
  • Şırnak13 °C
  • İstanbul19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şanlıurfalı iş adamlarından darbe imalı bildiriye tepki
07 Nisan 2021 Çarşamba 09:59

Şanlıurfalı iş adamlarından "darbe imalı" bildiriye tepki

Asrın İş İnsanları Derneği (ASRİAD) Şanlıurfa Şubesi, emekli 104 amiralin gece yarısı yayımladığı darbe imalı bildiriye tepki göstererek Türkiye'nin kokuşmuş fikirlere ihtiyacı olmadığı ifade edildi.
Şanlıurfa'da Asrın İş İnsanları Derneği, 104 amiralin darbe imalı bildiriye tepki göstermek amacıyla basın açıklaması düzenledi.
 
Basın açıklamasını TÜMSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Sadık Sade okudu.
 
Yapılan açıklamada, memleketin sahibinin millet olduğunu belirtilirken, darbe imasıyla kaleme alınan bu tip bildirilere pabuç bırakmayacağı ifade edildi.
 
"104 emekli amirale ve onun gibi düşünenlere bizim de birkaç çift lafımız var"
 
104 amiralin darbe imali bildirinin milleti perişan etme kastıyla yapıldığını belirten Sade, "Egemenliğin kayıtsız şartsız millette olduğunun idrakine varamayan, milletin iradesini hor görme hadsizliği gösteren 104 emekli amirale ve onun gibi düşünenlere bizim de birkaç çift lafımız var: “Milletimiz ‘Yüce Türk Milleti’ diye başlayan ancak devamında bu milleti perişan etme kastıyla ve darbe imasıyla kaleme alınan bu tip bildirilere pabuç bırakmamıştır, bırakmayacaktır." şeklinde konuştu.
 
 
 
"Ülkenin istikbali ile ilgili konularda yapacakları tek şey haddini bilmek ve susmaktır"
 
Yapılan bildiri metninin ülkenin mürekkebiyle yazılmadığından emin olduklarını ifade eden Sade, "Laboratuarlarda üretilmiş, planlı ve dış mihrakların desteklediği gün gibi aşikâr olan bu tip bildiriler, imza atanları ve onaylayanları küçültmekten öteye geçemez. Bu memleketin insanları; Ülkemizi yok etmeye çalışan harici düşmanların, dâhildeki taşeronlarına itibar etmemektedir. Ülkemiz bin bir türlü badireden geçerken sosyal tesislerde kadeh tokuşturan ve üç maymunu oynayan içi geçmişlerin, bu ülkenin istikbali ile ilgili konularda yapacakları tek şey haddini bilmek ve susmaktır." diye konuştu.
 
"Bu memleketin mayası sağlamdır"
 
Türk milletinin kokuşmuş fikirlere ihtiyacı olmadığını vurgulayan Sade, "Aziz milletimize ve yöneticilerimize kendi akıllarınca ayar vermeye çalışanlar öncelikle şunu bilmelidirler ki; bu milletin sizin kokuşmuş fikirlerinize ihtiyacı yoktur. Hâlâ öğrenemediyseniz bir kez daha dinleyin; bu memleketin sahibi bu millettir. Bu memleketin mayası sağlamdır. Bizden gibi görünen ancak ipi başkalarının elinde olan hiçbir kimse ve hiçbir hareket başarıya ulaşamayacaktır. Sinirlerimizi test etmeyin. Bu şanlı millet o rütbeleri verdiği gibi almasını da bilir.” ifadelerini kullandı.
 
Basın açıklamasına Şanlıurfa Kent Konseyi Başkanı Adil Saraç, Askon Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Şanlıurfa Şube Başkanı Abdurrezzak Demir, ASRİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Ahmet Serkan Arıcı, TÜMSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Sadık Sade  ve iş adamları katıldı. (İLKHA)
Bu haber toplam 654 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  • Mardin’de Öğretmenler, iyiliği bulaştırıyor!
  • Rektör Özçoşar’dan Vali Demirtaş’a Teşekkür Ziyareti
  • TOGG'dan dolandırıcılara karşı uyarı
  • Mardin Valisi Demirtaş, kuşu kaybolan kızı sevindirdi
  • 33 internet sitesine erişimin engellenmesi kararı
ANKET
Türkiye'nin en iyi ve en güven veren lideri kim?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2021 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA