• Mardin36 °C
  • Diyarbakır36 °C
  • Batman36 °C
  • Şırnak40 °C
  • İstanbul28 °C

Rıfat Direkçi / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

RAMAZAN BAYRAMI VE MUKADDES MESCİD-İ AKSA DİRENİŞİ

12 Mayıs 2021 Çarşamba 16:27

Kıymetli hemşerilerim, sevgili esnaf ve sanatkârlarım,

"Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun."

2020 ve 2021 yılı içinde on bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif-i, eda ettikten sonraki 30. günü bayramla taçlanır. Rabbim cümlemizin eda ettiği orucu, ibadetleri, hatimleri, fitre ve zekâtlarımızı, hayır ve sadakaları katında izzetiyle kabul etsin inşallah. Ne yazık ki iki bayramdır, sevdiklerimiz, aile, akraba ve dostlarımızla bir arada kucaklaşmadan bu bayramı da hüzünle geçireceğiz. 2020 Mart ayından beri dünyada ve ülkemizde de görülen pandemi ölümcül salgını Covid-19 sebebi ile birçok değerli sevdiklerimizi, yakın veya uzak dostlarımızı kaybettik. Vefat eden bütün sevdiklerimize bu Arefe günde kendilerine Allah'tan rahmet diler ailelerine sabır diliyorum. Mekânları cennet olsun inşallah. Salgında tez zamanda selamete ermemizi Yüce Allah'tan dua eder, duâ beklerim. Salgında belirtilen tedbirlere lütfen azami ölçüde uyalım Maske ????+↔️Mesafe +Temastan hassasiyetle kurallara uyalım.

Kadirşinas hemşerilerim;

Bir dahaki "on bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif-i ailemizle, sevdiklerimizle, dostlarımızla birlikte tekrar kavuşmak ümidiyle Rabbimden dua ile niyaz ediyorum. Bu yılda Ramazan-ı Şerif-i, geride bırakırken bir Ramazan Bayramına daha kavuşmanın sevincini, mutluluğunu İslam âlemi ve milletçe hep beraber yaşıyoruz. Ama yüreğimizin büyük bir parçasında hüzünlü ve endişeli duygularla Bayrama gireceğiz. Miraç'ın vuku bulduğu kutsal yurt ve mekan Mescidi Aksaya Yahudi ırkı yine saldırılar ve katliamlar yapmakta yüreğimizi yakmaktadır. Her yıl istisnasız tekrar tekrar bu barbar ve zalimane, Vandalizm hislerle Müslümanlara, Kudüs'e, Mescidi Aksaya ve Filistinli mazlum halka saldırmaktan ve bu saldırısında sınır tanımamaktadır. Mavi Marmara gemisine 31 Mayıs 2010'de insani yardım malzemesi yüklü gemiye, İsrail Yahudi ırkının saldırısı sonucu Türk gemisine saldırdı saldırıda 10 kişi tasarlayarak ve hedef alarak şehit etti, 60 kişi ateşli silahla ve fiziki müdahalelerle yaralandı . Nitekim bu İsrail'in sadece Filistinlilere değil herkese karşı katliam ruhu ile saldırdığını Dünyaya gösterdi. Her Mayıs ayında bu türden zalimane saldırıları tekrarlar İsrail Yahudi Vandalizm ırkı. Bu günlerde Fanatik Yahudiler, İsrail'in Doğu Kudüs'ü işgal ettiği 1967'deki " Altı Gün" Savaşı'nın yıl dönümünü İbrani takvimine göre "Kudüs günü" olarak kutluyor. Bu yıl bu takvime göre Kudüs günü 9-10 Mayıs'a denk geliyor. Bu kutlamayı da Mescidi Aksaya işgal girişimi maksadıyla saldırmakta savaş uçakları ve askeri güçle masum çocuklar dahil şehid ediyor.

İsrail Vandalizm ırkı 8 Mayıs 2021 ile 12 Mayıs 2021 arasında şiddetli çatışma saldırılarında açıklamalara göre BM, en az 40 kişinin öldürüldüğü ölenlerin içinde çocuklarda olduğu ve saldırıların 'topyekûn bir savaşa' dönüşebileceği uyarısını yaptı. (Kaynak BBC) İsrail'in anlayacağı dilden konuşmak ve karşılık vermedikçe bu saldırılarına devam edecektir. Gücünü bulsa İran ve Türkiye'de saldırır. Rabbim en kısa zamanda misliyle cezalandırılır İsrail’ ili ve fanatik katillerini. Filistinli Müslüman kardeşlerimizin inanç ve ibadet özgürlüğüne kasteden, zulmeden, öldüren, saldıran, evlerinden yurtlarından zorla çıkarıp kendi vatandaşlarını yerleştiren, seyahat etme hürriyetlerine engel olan, temel gıda ve tıbbi malzeme ulaşımına engel olan Vandalizm İsrail Yahudi ırkına sen kendi içinde belalar musallat eylesin, ebabil mucizesi tekrar tecelli etsin yerin altından ve üstünden canlı varlıklarını musallat et azgınlığını durdursun Rabbim inşallah.

Bu Ramazan Bayramımızın barışa, huzura, büyük küçük günahlarımızdan kurtuluşa, İslam beldelerine özgürlüğüne ve bağımsızlığına, zulümden kurtuluşuna vesile olmasını Yüce Allah'tan duâ ile niyaz ediyorum. Sevgi dolu, muhabbetle, en kalbi duygularımla Ramazan

Bayramınızı Tebrik Ederim.

Sağlıkla kalın, esenlikler dilerim.

 

Bu yazı toplam 822 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
Türkiye'nin en iyi ve en güven veren lideri kim?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2021 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA