• Mardin19 °C
  • Diyarbakır23 °C
  • Batman20 °C
  • Şırnak19 °C
  • İstanbul22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vali Mahmut Demirtaş’ın “Babalar Günü” Mesajı
18 Haziran 2022 Cumartesi 15:56

Vali Mahmut Demirtaş’ın “Babalar Günü” Mesajı

Vali Mahmut Demirtaş’ın “Babalar Günü” Mesajı

“Geleneklerimize ve inancımıza göre babalar, toplumdaki sevgi, saygı, hoşgörü ve dayanışma gibi üstün değerlere dayanan güçlü aile yapısının önemli öğelerinden biridir.

Üstlendikleri maddi ve manevi sorumlulukların yanı sıra çocuklarına gösterdikleri hoşgörü, sevgi ve şefkatle aile bağlarının güçlenmesini, çocuklarındaki yaşama sevgisinin pekişmesini sağlayan babalar, vazgeçilmez değerlerimiz arasında yer alan aile kurumumuzun yaşatılmasında, annelerimiz ile birlikte çok önemli bir görevi yerine getirmektedir.

Çocuklarının eğitimden sağlığa her türlü gereksinimlerini sağlamak, onlara yaşamları boyunca sahip çıkmak, korumak ve kollamak amacıyla canla başla mücadele veren babalar, bir yandan evlatlarını geleceğe hazırlarken, çocuklarına aşıladıkları milli ve manevi değerlerle toplumun geleceğine de yön vermektedir.

Ailesi için her türlü fedakarlığı üstlenen, her türlü zorluğa göğüs geren, ailesinin mutluluğunu kendi mutluluğu sayan babalar bu özellikleri ile her türlü övgüyü, takdiri, sevgiyi ve saygıyı hak etmektedir.

Bu gerçekler ışığında, evlatlarını vatanına ve milletine yararlı birer fert olarak yetiştirmek için yaşamları boyunca emek veren, maddi ve manevi bütün imkânlarını aileleri için seferber eden, hayat tecrübeleriyle çocuklarına her zaman yol gösterici olan, hayatımızın her anında emeği bulunan,  başta ülkemizin birlik ve beraberliği uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizin kıymetli babaları olmak üzere tüm babaların gününü kutluyor; aile fertleri ile birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir hayat diliyorum."

 

Bu haber toplam 161 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
Bu Pazar Genel Seçim Olursa Hangi Partiye Oy Verirsiniz ?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2022 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA