• Mardin21 °C
  • Diyarbakır18 °C
  • Batman15 °C
  • Şırnak19 °C
  • İstanbul20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TÜRKİYE’NİN EN GENÇ YAZARI M. ÖMER GÜNGÖREN İMZALI “ADALETİN GÜNEŞİ” İKİNCİ BASKIDA!
05 Ocak 2022 Çarşamba 10:22

TÜRKİYE’NİN EN GENÇ YAZARI M. ÖMER GÜNGÖREN İMZALI “ADALETİN GÜNEŞİ” İKİNCİ BASKIDA!

Henüz 14 yaşında ilk kitabı “Derviş Aldanması”nı okurla buluşturan M. Ömer Güngören, dezavantajlı doğmasına rağmen başarısıyla göz dolduruyor.
Türkiye’nin en genç edebiyatçısı Güngören’in Aralık ayında yayınladığı ikinci kitabı “Adaletin Güneşi”nin ilk baskısı şimdiden tükendi!
 
M. Ömer Güngören, 15 yaşında olmasına rağmen gelecek vaat eden genç bir yazar. Henüz yaşına girmeden ailesiyle başladığı kutsal mekan ziyaretleri onu tarihe ve tasavvufa yöneltti. Yaşamında ‘adalet’in önemini çok küçük yaşlarda kavrayan genç yazar, ikinci kitabında İslam tarihinde adaleti ve cesaretiyle bilinen Hz. Ömer’in hayatına değiniyor. Çalıkuşu Yayınları etiketiyle Aralık ayında raflarda yerini alan “Adaletin Güneşi” kitabı ilk haftadan tükendi. Kitapseverlerden oldukça ilgi gören “Adaletin Güneşi” şimdilerde ikinci baskıya ulaştı.
 
EDEBİYAT TUTKUNU GENÇ YAZARDAN İKİNCİ KİTAP BAŞARISI
 
Henüz 24 haftalıkken ileri derecede beyin kanaması ve kalbinde 7 delikle dünyaya gelen, sonrasında Serebral Palsi tanısı ile hayatına devam eden ‘mucize çocuk’ M. Ömer Güngören, yaşadığı sağlık problemlerine karşın hayata küsmedi, aksine hayal gücüne ve bilgisine güvenerek yaşama sıkı sıkıya tutundu. Genç yazar, “Adaletin Güneşi”nde Hz. Ömer’in özlü sözlerinden referans alarak adalet kavramını irdeliyor.
 
Hz. Ömer’in hayatının bütün safhalarını, akıcı ve bilgi verici dille aktaran Güngören’in kaleminden çıkanları okurken yer yer duygulanacak bazen de Hz. Ömer’in irade ve zekasına hayran kalacaksınız. Detaylı olarak tarihimizdeki savaşlara da yer verilen, 146 bölümden oluşan kitap, Mustafa Sağ’ın yaptığı resimlemelerle zenginleşiyor.
 
HAYATA TUTUNMA AZMİ VE İRADESİYLE İLE HERKESE ÖRNEK OLUYOR
 
Ailesinin desteğiyle, 11 yaşında skeç yazarak başladığı yolculuğa iki kitapla devam eden Güngören, okuyuculardan olumlu yorum aldığı için mutlu olduğunu vurguladı. “Küçük yaştan beri okumayı çok seviyorum. Tarihe ve tasavvufa çok meraklıyım. Yazdığım her cümlede insanlara faydalı bir mesaj vermeye gayret ediyorum. Bu nedenle hem çok okumaya hem de araştırma yapmaya çalışıyorum. Pek çok kişiden kendilerine umut olduğuma dair yorumlar alıyorum ve bunu beni daha da mutlu kılıyor. Geleceğe dair planlarım arasında yazarlığın yanı sıra oyunculuk da yer alıyor. İkisini bir arada yürütmeyi çok isterim” diye konuştu.
 
M. Ömer Güngören Hakkında:
 
M. Ömer Güngören, 5 Mart 2006 yılında henüz 6 aylıkken,ileri derecede beyin kanaması ve kalbinde 7 delikle dünyaya gözlerini açtı. Doğduğunda 86 gün boyunca yoğun bakımda kalan Güngören, daha sonra Serebral Palsi tanısıyla ailesine kavuştu. Henüz yaşına girmeden başladığı kutsal mekân ziyaretleri sonucunda ilerleyen yaşlarda tasavvufa ve tarihe olan ilgisi başladı. Küçük yaşlardan beri hayal gücünün kapılarını kapatmayan ve sınırlarını zorlayan M. Ömer Güngören, 2021 yılının ilk aylarında ilk kitabı “Derviş Aldanması”nı yayınladı. 15 yaşındaki Güngören, eğitim hayatına Ment Koleji’nde Lise 2. sınıf olarak devam ediyor.
Bu haber toplam 322 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
Türkiye'nin en iyi ve en güven veren lideri kim?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2022 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA