• Mardin35 °C
  • Diyarbakır37 °C
  • Batman41 °C
  • Şırnak41 °C
  • İstanbul24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Siirt Valisi Hacıbektaşoğludan Çalışan Gazeteciler Günü mesajı
11 Ocak 2022 Salı 10:16

Siirt Valisi Hacıbektaşoğlu'dan "Çalışan Gazeteciler Günü" mesajı

Siirt Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, "10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü" nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Mesajında, şeffaf, açık bir toplumu yaşatan en önemli unsurlardan birinin şüphesiz özgür ve tarafsız basının varlığı olduğunu belirten Hacıbektaşoğlu, "Kamuoyunun doğru ve eksiksiz bilgilendirilmesini ilke edinmiş, basın ahlak kurallarına uyan, doğru ve tarafsız bir medyanın toplumsal gelişmenin sağlanmasında önemli bir rolü vardır." dedi.
 
Mesajında, "Medya iletişim teknolojilerindeki hızlı gelişme, görsel ve yazılı basının yanı sıra internet haberciliğini ve sosyal medyanın etkinlik alanını neredeyse toplumun tüm kesimlerine ulaşacak şekilde kuşatmış; bu nedenle doğru ve tarafsız habercilik anlayışına her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulur hale gelmiştir. Basınımız, görevini yaparken, hukukun evrensel değerleri doğrultusunda, doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı, basın ve basın çalışanları için yol gösterici değerler olmalıdır." diyen Vali Bektaşoğlu, şu ifadelere yer verdi:
 
"Zor şartlar altında gece gündüz, kar kış demeden 7 gün 24 saat görev yaparak, halkın haber almasına aracılık eden ve bu doğrultuda çalışmalarını sürdüren basın mensuplarımızın gayretleri her türlü takdiri hak etmektedir. Toplumun aydınlatılması, bilgilendirilmesi, bilinçlendirilmesi yolunda önemli bir görevler ifa eden ve fedakârca çalışan basın mensuplarımızın çalışma şartlarını kolaylaştırmak, onlara gereken desteği ve katkıyı sağlamak, toplum olarak hepimizin ortak görevidir.
 
İlimizde görev yapan yerel/yaygın tüm medya çalışanları, ilimizin sahip olduğu sosyal, ekonomik ve kültürel değerlerin korunup geliştirilmesinde gayret göstermekte, ilimizin her alanda gelişmesine, kalkınmasına ve büyümesine mesleki imkânlarını kamuoyuna sunarak, katkıda bulunmaktadırlar.
 
Bu vesileyle, değerli basın çalışanlarının, '10 Ocak Gazeteciler Günü'nü kutluyorum. Görevlerini yaparken hayatlarını kaybeden basın çalışanlarını rahmetle anıyor, tüm basın çalışanlarına meslek hayatlarında, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum." (İLKHA)
Bu haber toplam 328 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
Bu Pazar Genel Seçim Olursa Hangi Partiye Oy Verirsiniz ?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2022 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA