• Mardin24 °C
  • Diyarbakır23 °C
  • Batman23 °C
  • Şırnak19 °C
  • İstanbul25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Siirt Sanayi Sitesi esnafı altyapı ve elektrik direklerine çözüm istiyor
05 Aralık 2022 Pazartesi 08:30

Siirt Sanayi Sitesi esnafı altyapı ve elektrik direklerine çözüm istiyor

Siirt Sanayi Sitesi esnaflarının sorun ve sıkıntılarını dinleyen HÜDA PAR Siirt İl Başkanı Abdulhakim Tekin, esnafın altyapı sorunu ve elektrik direkleri nedeniyle 4 mevsim sıkıntı yaşadıklarına dikkat çekti.
Siirt Sanayi Sitesi esnaflarının sorun ve sıkıntılarını dinleyen HÜDA PAR Siirt İl Başkanı Abdulhakim Tekin, esnafın altyapı sorunu ve elektrik direkleri nedeniyle 4 mevsim sıkıntı yaşadıklarına dikkat çekti.
 
Kış aylarının yaklaşması ve Siirt'te yağışların da gelmesiyle birlikte sanayi sitesi esnafının sıkıntıları da gözler önüne çıkmaya başladı.
 
Sanayi sitesinin hemen hemen tümünde altyapı, elektrik direkleri, bozuk ve çukurlu yollar ile ilgili sorun var. Caddelerde su giderleri için kanalizasyon ızgarası yok. Yağmur yağdığı zaman bütün dükkânların önünde su birikintileri oluşuyor.
 
Sanayi sitesinin sorun ve sıkıntılarını dinlemek için esnafı ziyaret eden HÜDA PAR Siirt İl Başkanı Tekin, kendisine iletilen sıkıntıları ve çözüm önerilerini anlattı.
 
 
"Esnaf bozuk ve çukurlu yolların yapılmasını istiyor"
 
HÜDA PAR Siirt İl Teşkilatı olarak sanayi sitesi esnafını dolaştıklarını ifade eden Tekin, "Esnafın dile getirdiği bazı sorunlar var. Özellikle elektrik direkleri iş yerlerinin giriş kısmında olduğu için araç girişlerinde kazaların meydana geldiğinin söylüyor ve artık bu direklerin yer altından geçirilmesini istiyor. Bununla birlikte bozuk olan yol ile ilgili talepleri var. Çukurların kış gelmeden çok önce asfalt yapılması gerektiğini fakat bir türlü yapılmadığını belirti." dedi.
 
"Beslenemeyen köpekler sahipleri tarafında sanayi sitesine bırakılıyor"
 
Şehir merkezinde beslenmeyen sokak köpeklerinin sanayi sitesine atıldığını ve bunun da büyük bir soruna neden olduğunu ifade eden Tekin, "Beslenemeyen başıboş köpekler sahipleri tarafında sanayi sitesine bırakılıyor. Sayıları da giderek arttığı için bu da büyük sıkıntılara neden oluyor. Esnafa gelen müşterilere de büyük rahatsızlık oluşturdukları ifade ediliyor. Bir sanayi sitesi bir şehir için çok önemlidir. Bir şehrin gelişmişliği, küçüklüğü ve büyüklüğü o sanayi sitesine bağlıdır." ifadelerini kullandı.
 
"İşsizliği azaltan bir sanayi sitesi istiyoruz"
 
Sanayi sitesi esnafına gerekli teşviklerin verilmesinde yetersiz kalındığını ve bir ilgisizliğin olduğunu dile getiren Tekin, "AR-GE projeleri yok, gelişi güzel bir gelişim söz konusudur. Bu da yetersiz kalıyor. Bizim bu konuda önerilerimiz var. Mesleki liselerle irtibat artırılmalı, takibatı yapılmalı, meslek lisesinde okuyan öğrenciler sanayi sitesinde kalifiye elemana dönüştürülüp ihtiyacı karşılayacak bir düzeye getirilmeli ve bu süreç yakından takip edilmelidir. Bununla hedefimiz şu olmalıdır; işsizliği azaltan bir sanayi sitesi istiyoruz. Bizim işsizlik sorunumuz malumunuzdur, teşvikler öyle bir noktaya getirilmeli ki işsizlik azalsın. Bizler icra makamında bulunan yetkililerden bu talepte bulunuyoruz; icra makamındakiler sadece kendilerine fayda verecek icraatler değil tüm şehre fayda verecek doğrultuda hareket etmeli." şeklinde konuştu. (İLKHA) 
Bu haber toplam 163 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Mardin nöbetçi eczaneleri
ANKET
Midyat'ın İl Olmasını İstiyor musunuz.?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2024 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA