• Mardin12 °C
  • Diyarbakır15 °C
  • Batman13 °C
  • Şırnak9 °C
  • İstanbul5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şanlıurfada gösteri ve yürüyüş alanları belirlendi
01 Şubat 2023 Çarşamba 09:32

Şanlıurfa'da gösteri ve yürüyüş alanları belirlendi

Şanlıurfa Valiliği tarafından 2023 yılında yapılacak gösteri, miting ve yürüyüşlerin alan ve güzergâhları açıklandı.
Şanlıurfa Valiliği tarafından 2023 yılında yapılacak gösteri, miting ve yürüyüşlerin alan ve güzergâhları açıklandı.
 
Şanlıurfa Valiliği tarafından yapılan açıklamada 2023 yılında kentteki miting, yürüyüş ve gösteri yürüyüşü yer ve güzergâhları yeniden belirlendiği ifade edildi.
 
Esas miting alanlarında 11 Nisan Stadyumu önü için Sancaktar Mahallesi ve Mevlana Caddesi miting alanı olarak belirlendi. Toplanma alanı için Mevlana Caddesi ile Sadun Paşa Caddesi kesişimindeki boş alan, Yürüyüş güzergâhı için Mevlana Caddesi’nden 11 Nisan Stadyumu istikameti, dağılma yön ve yerleri için Mevlana Caddesi üzerinden, 1120. Sokak, 1144 Sokak, 1062 Sokak ve Kısas Yolu Caddesi boyunca ve afiş ve pankart asılacak yerlerin ise düzenleme kurulunun talepleri doğrultusunda, Valilik tarafından olur verilen ve belediye tarafından sakıncası bulunmayan yerler belirlendi.
 
Alternatif miting alanlarında Novada Alışveriş Merkezi Yanı Bamyasuyu Mahallesi 18 Mart Caddesi miting alanı olarak belirlendi. Toplanma alanı Cumhuriyet Caddesi ile 146.Sokak kesişimi, yürüyüş güzergâhı: Harran Üniversitesi Caddesi üzerinden 146. Sokak istikameti, dağılma yön ve yerler Bamyasuyu Mahallesi 147.Sokak, 148.Sokak, Kadri Erdoğan Caddesi ile Cumhuriyet Caddesi ve afiş ve pankart asılacak yerlerin ise düzenleme kurulunun talepleri doğrultusunda, Valilik tarafından olur verilen ve belediye tarafından sakıncası bulunmayan yerler belirlendi.
 
Alternatif miting alanlarında Şanlıurfa Arkeoloji ve Mozaik Müzesi önü Halepli Bahçe Mahallesi, 2372. Sokak miting alanı olarak belirlendi. Toplanma alanı: 11 Nisan Fuar Caddesi ile 42. Sokak kesişimi (Su Meydanı), yürüyüş güzergâhı Bediüzzaman Mezarlığı yanından 11 Nisan Fuar Caddesi istikameti, dağılma yön ve yerler 11 Nisan Fuar Caddesi üzerinden, 2372. Sokak 2378.Sokak, 1402. Sokak ve 1403.Sokak ve afiş ve pankart asılacak yerlerin Düzenleme Kurulunun talepleri doğrultusunda, Valilik tarafından olur verilen ve belediyece sakıncası bulunmayan yerler belirlendi.
 
Yine ALTERNATİF miting alanlarında Şanlıurfa Fuar Alanı önü Karşıyaka Mahallesi Çardaklı Kaya Bulvarı miting alanı olarak belirlendi. Toplanma alanı Çardaklı Kaya Bulvarı ile Balıkayağı Bulvarı kesişimindeki boş alan, yürüyüş güzergâhı Çardaklı Kaya Bulvarı. Balıkayağı Bulvarı’ndan fuar alanı istikameti, dağılma yön ve yerler Çardaklı Kaya Bulvarı üzerinden Balıkayağı Bulvarı (Karaköprü istikameti), Balıkayağı Bulvarı (Maşuk istikameti), Çardaklı Kaya Bulvarı (Seyrantepe istikameti) ve afiş ve pankart asılacak yerler: düzenleme kurulunun talepleri doğrultusunda, Valilik tarafından olur verilen ve belediye tarafından sakıncası bulunmayan yerler belirlendi.
 
Yürüyüş güzergâhları ise, Ali Şelli Parkı önünden Atatürk Bulvarı güzergâhı takip edilerek Rabia Meydanı, Rabia Meydanı/Topçu Meydanı toplanma alanından Şehit Nusret Caddesi güzergâhı takip edilerek Su Meydanı, Rabia Meydanı/Topçu Meydanı toplanma alanından sırasıyla Atatürk Bulvarı Sarayönü Caddesi güzergâhlarından Sarayönü Ziraat Bankası Şubesi, Hasan Paşa Cami önünden Haşimiye Meydanı Divanyolu Caddesi güzergâhı üzerinden Sarayönü Ziraat Bankası Şubesi, Mesire Alanından Orman Yolu Caddesi takip edilerek Karaköprü Spor Tesisleri olarak belirlendi.
 
Hükümeti Konağı ve müştemilatı, Şanlıurfa Adliyesi ve müştemilatı, Şanlıurfa Eyyübiye Ceza İnfaz Kurumu ve Şanlıurfa 1 ve 2 No’lu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ve Şanlıurfa Açık Cezaevi önü ve çevresi 20.Zırhlı Mekanize Tugay Komutanlığına ait hizmet binaları önü ve çevresi, Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığına ait hizmet binaları önü ve çevresi, Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü ve Ek Hizmet Binaları ile müştemilatları, İbadethane avlu ve çevreleri, Eğitim ve öğretim kurumları ile müştemilatı basın açıklaması yapılamayacak yerler olarak belirlendi.
 
Açıklamanın devamında ise "2911 Sayılı kanunun 22. maddesinde belirtilen “parklarda, mabetlerde, kamu hizmeti görülen bina ve tesislerde ve bunların eklentilerinde ve Türkiye Büyük Millet Meclisine bir km uzaklıktaki alan içinde toplantı yapılamaz ve şehirlerarası karayollarında gösteri yürüyüşleri düzenlenemez. Yukarıda alınan kararlara uymayan sorumlular ve iştirak edenler hakkında 5326 Sayılı Kabahatler Kanununun 32. maddesine göre idari ceza uygulanacaktır, faaliyetin kanunsuz hale dönüşmesi durumunda ise adli işlem yapılacaktır." ifadelerine yer verildi. (İLKHA)
Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Mardin nöbetçi eczaneleri
ANKET
2024 Yerel Seçimlerinde Kimi Belediye Başkanı Olarak Görmek istiyorsunuz?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2023 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA