• Mardin41 °C
  • Diyarbakır40 °C
  • Batman43 °C
  • Şırnak41 °C
  • İstanbul34 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sağlık-Sen Şırnakta görev yapan sağlık çalışanlarının sorunlarını raporlaştırdı
08 Temmuz 2024 Pazartesi 09:54

Sağlık-Sen Şırnak'ta görev yapan sağlık çalışanlarının sorunlarını raporlaştırdı

Sağlık-Sen Şırnak Şube Başkanlığı Şırnak Merkez, İlçe ve Beldelerdeki sağlık kuruluşlarındaki aksaklık ve eksiklerin raporunu çıkardı.
Sağlık-Sen Şırnak Şube Başkanlığı Şırnak Merkez, İlçe ve Beldelerdeki sağlık kuruluşlarındaki aksaklık ve eksiklerin raporunu çıkardı.
 
Sağlık-Sen Şırnak Şube Başkanı Sabgatullah Anmal, Kurban Bayramı da dâhil olmak üzere son bir ay içerisinde yapmış olduğu ziyaretlerde acil sağlık istasyonları ve hastaneler başta olmak üzere sağlık kuruluşlarındaki eksiklik ve aksaklıkları yerinde tespit etti. 
 
Tesbiti yapılan bu eksiklik ve aksaklıkların giderilmesi ve daha kaliteli bir sağlık hizmetinin vatandaşlara sunulması hususunda Şırnak İl Sağlık Müdürlüğü ve Sağlık-Sen Genel Merkezi başta olmak üzere ilgili yetkili birimlerle paylaştı.
 
Sağlık çalışanlarının sağlık hizmetini vermeye çalışırken idarelerden kaynaklı hastane ve istasyonlarda yaşadığı sorunların acilen giderilmesi gerektiğini belirten Sağlık-Sen Şırnak Şube Başkanı Sabgatullah Anmal,  "Sağlık çalışkanı özveri ile sağlık hizmetini vermeye çatışırken binaların sorunları ile ilgili taleplerin karşılık bulmadığın müşahade ettik. Konaklamadan, Ulaşıma, elektrik sorunundan kamera sistemine. Çalışma şartlarından ekipman sorununa kadar il genelindeki eksiklerin ve aksaklıkların raporunu çıkardıklarını ifade eden Anmal, bu raporu çıkarmamızdaki amacımız özellikle kırsal alanlarda zor şartlarda sağlık hizmeti sunan Sağlık Çalışanlarımızın ve Sağlık merkezlerimizin mevcut durumlarını iyileştirmektir. Bu anlamda Şırnak Merkez, Cizre, Silopi, İdil, Güçlükonak ve Beytüşşbap’ta bir dizi ziyaretler gerçekleştirdik. Ziyaretlerimizde biz değil sağlık çalışanlarımız konuştu ve biz dinledik ve gerekli sorunları da not aldık. Aldığımız notları analiz ederek bir raporunu çıkardık ve bu raporu Şırnak İl Sağlık Müdürlüğü başta olmak üzere ilgili bütün kurumlara teslim ettik. Üzülerek müşahade ettiğim bazı sağlık çalışanların idarecilerden kaynaklı baskı ve ego tatminleri nedeniyle tayin oldukları ve bu sebeplerden dolayı Şırnak’ı terk ettiklerine müşahede ettik. Bölgemizin sosyal ve zorlu coğrafya konumu nedeniyle eksik personel ile hizmet vermeye çalıştığımız bir durumda Şırnaklıların bile maruz kaldıkları baskı ve idarecilerin çözümsüzlüğünden dolayı tayin istemeleri Şırnaklı olarak bizleri üzüyor. İnanıyorum ki bu rapor doğrultusunda ilgili yetkililer sağlık çalışanlarımızın ve sağlık kuruluşlarımızın bu sorunları ile ilgilenir çalışma ortamları ve diyaloglarla iş barışı içerisinde olacaklarını ve giderilebilecek sorunlarla ivedilikle bir şekilde ilgilenir ve yaşanan bu mağduriyeti de sonlandıracaklardır." dedi.
 
Anmal, "bu anlamda zorlu bir coğrafyada gece gündüz demeden günün 24 saatinde vatandaşlarımıza hizmet eden tüm sağlık çalışanlarına Şırnak Halkı adına teşekkür eder, görevlerinde de başarılar dilerim." ifadelerini kullandı. (İLKHA)
Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Mardin nöbetçi eczaneleri
ANKET
Midyat'ın İl Olmasını İstiyor musunuz.?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2024 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA