• Mardin6 °C
  • Diyarbakır4 °C
  • Batman6 °C
  • Şırnak3 °C
  • İstanbul1 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sağlık-Sen Batman Şube Başkanı Yalçın: Sağlık çalışanlarının emeklerinin karşılığı verilmeli
03 Aralık 2021 Cuma 10:23

Sağlık-Sen Batman Şube Başkanı Yalçın: Sağlık çalışanlarının emeklerinin karşılığı verilmeli

Sağlık-Sen Batman Şube Başkanı Maruf Yalçın, doktorlara yapılan maaş artışlarıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.
Sağlık-Sen Batman Şube Başkanı Maruf Yalçın, doktorlara yapılan maaş artışlarıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.
 
Yalçın açıklamasında, dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanan ve ardından Meclis’te kabul edilen düzenlemeyle uzman ve pratisyen hekimlerin ücretlerinde artış sağlandığını anımsattı.
 
Hekimlerin özlük haklarının iyileştirilmesinin önemli ve gerekli olduğunu, bu düzenlemeyi de olumlu karşıladıklarını belirten Yalçın, “Ancak yapılan, yapılacak olan düzenlemelerde sağlık çalışanlarının büyük bir kısmının yok farz edilmesinin, görmezlikten gelinmesinin sağlık çalışanları arasındaki iş barışına büyük darbe vuracağı, sağlık çalışanlarının moral ve motivasyonunu bozacağı kuşkusuzdur.” dedi.
 
Bu düzenlemenin çalışanlar arasında ayrım oluşturduğunu iddia eden Yalçın, şöyle devam etti:
 
“Bakanlık, derhal bu yanlıştan geri dönmelidir. Düzenleme 1 milyon sağlık çalışanını kapsayacak şekilde hak ve hakkaniyet esasıyla yeniden ele alınmalıdır. Sağlık çalışanlarına yapılacak en büyük kötülük, çalışanlar arasında ayrım oluşturacak, birbirine düşürecek düzenlemelerle çalışanlar arasına nifak tohumları ekilmesidir.”
 
Sağlık çalışanları arasında aynı işi yapan, aynı unvana sahip insanların birbirinden farklı ücretler aldığını vurgulayan Yalçın, “Biz alın terimizin karşılığını istiyoruz. Bu hakkı bize çok görenlerin vicdanına seslenmek istiyoruz. Emeğimizim değersizleştirilmesine kimsenin hakkı yok ve buna asla müsaade etmeyeceğiz. Sağlık çalışanları fedakârlık yapıp korakor mücadele ediyorsa siyasi iradeden de fedakârlık beklemek hakkımızdır.” ifadelerini kullandı.
 
Adaletli bir döner sermaye sisteminin acilen hayata geçirilmesi gerektiğini belirten Yalçın son olarak şunları söyledi:
 
“Sağlık çalışanlarının emeklerinin, fedakarlıklarının karşılığı verilmeli, sağlık çalışanlarını birbirine düşürecek düzenlemelerden vazgeçilmelidir. Aksi durumda sağlık çalışanlarını görmezlikten gelenleri, sağlık çalışanlarının emeklilerini, fedakârlıklarını yok sayanları, sağlık çalışanları da görmezlikten gelecektir.”(İLKHA)
Bu haber toplam 295 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
Türkiye'nin en iyi ve en güven veren lideri kim?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2021 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA