• Mardin27 °C
  • Diyarbakır28 °C
  • Batman26 °C
  • Şırnak25 °C
  • İstanbul25 °C

Rıfat Direkçi / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

RAMAZAN BAYRAMIMIZ HAYIRLI OLSUN. BU BAYRAM AİLE BAYRAMI

25 Mayıs 2020 Pazartesi 13:41

Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan bir Ramazan ayını daha nihayete erdirdik. Manevi güzelliklerle dolu bu güzel zaman dilimini bizlere yaşama fırsatı bahşeden Yüce Rabbimize hamd ü senalar olsun.

Ramazan ayı sayesinde hem bedenimizi hem ruhumuzu arındırma fırsatı bulduk. Açlıkla imtihan olunarak, dünyada yiyecek ve içecek ihtiyaçlarından mahrum yaşayan milyonlarca muhtaç insanın halini bir nebze de olsa anlama fırsatı bulduk. Böylece paylaşarak birlik ve beraberliğimizi artırdık. Hamdolsun, nihayet bu mübarek mevsimin mükâfatı olan bayramımıza da ulaştık.

Millet olarak birlik ve beraberliğimizi, etnik köken ayrımı yapmadan bir bütün olarak yaşama irademizi pekiştiren ve akrabalık bağlarımızın güçlendiği, kardeşlik ve dostluğumuzu en üst seviyede hissedeceğimiz ve hissettireceğimiz bir bayrama daha kavuşmanın sevincini yaşamaktayız.

Ramazan Bayramınızı gönülden kucak dolusu sevgiler ile tebrik ediyorum.

Bayramlarımızın İslam âlemine ve bütün insanlığa huzur, sağlık, sevgi, mutluluk, birlik ve beraberlik getirmesini, bu sevginin tüm İslam âlemine ve dünyaya yayılmasını diliyorum.

Mübarek dinimizin özel günleri olan bayramlar kültürümüzün en önemli yapı taşlarıdır. Bayramlarımızı büyük bir hassasiyetle,  titizlikle karşılar ve yaşarız. Bayramlık elbiseler alır, kişisel bakımlarımızı yapar, misafirler için ikramlar hazırlar ve nice tatlı telaşlarla günler öncesinde hazırlıklarımızı yapar ve bayramı karşılarız.

Bizleri Allah’a yakınlaştıran bu mübarek günlerden istifade edelim. Hayatın koşuşturmacası içinde ihmal ettiğimiz değerlerimizi yaşamak ve ailemize zaman ayırmak için bir fırsattır bayramlar. Aile, akraba, komşu ve dostlarla bir araya gelerek muhabbetin tazelendiği zamanlardır. Böylece aile, akrabalık ve dostluk bağları güçlenir ve aradaki sevgi artar. Küskünlüklere son veren bir ara bulucu, uzlaştırıcı barış elçisidir bayramlar.

Bayramı sadece kendi evimiz ve mahallemizle de sınırlamayalım. Kalplerimiz bütün İslam alemi için atmalı, bayram coşkumuza bütün insanlığı ortak etmeliyiz.

 Başta Orta Doğu olmak üzere dünyanın birçok yerinde bayram gününde bile olsun birçok Müslüman kardeşimizin zulüm altında yaşayıp büyük acılar çekmekte olduklarını unutmayalım. Kalplerimizde onlara da yer açalım. Müslüman kardeşlerimiz ve insanlık için dua ederek elimizden geldiğince dayanışma gösterelim. Rabbim onları en kısa zamanda refaha, huzura kavuştursun inşallah.

Dünyada baş gösteren pandemi salgın hastalık Kovid-19 nedeniyle toplum sağlığı için uygulanması gerekli olan birçok tedbir alınmaktadır. Bu tedbirlerden bir tanesi olan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle  bu bayramı evimizde aile fertlerimizle birlikte kutlayacağız. Sokalar mahzun ve sesiz olacak. Ama biz kederlenmeden bayramımızı yaşamaya gayret edelim.  Bu zor şartlar yüzünden bayramı ayrı geçirmek zorunda kalan aile fertlerini düşünerek bu durumu ailemize daha çok zaman ayırmak için bir fırsat olarak düşünelim. Uzaktaki akraba ve dostlarımızı da ihmal etmeyelim. Telefon ve diğer teknolojik nimetlerle onlara ulaşıp bayramlarını tebrik edelim. Üç gün boyunca, bayramı doyasıya yaşayalım. Enerjimiz bütün insanlığı sarsın.

Ramazan Bayramımız vesilesiyle dünyada nerede gözyaşı, kan varsa bir an önce durmasını, sevginin kazanmasını ve bütün insanlığın salgın ve diğer musibetlerden kurtulmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Ayrıca tüm Şehitlerimize Allah'tan rahmet, kahraman Gazilerimizi şükranla anıyor, geride kalan ailelerine sağlıklı ve mutlu bir Bayram diliyorum.

Esnaf ve Sanatkârlarımızın, Midyatlı hemşerilerimizin, tüm güzel ülkemizin her ferdinin ve dünyanın her köşesindeki Müslüman kardeşlerimizin mübarek Ramazan Bayramlarını tebrik eder, huzurla ve sağlıkla kucaklaşacağımız nice bayramlar dilerim. 

 

Saygı ve sevgilerimle

#BAYRAMINIEVİNDEKUTLA

#RIFATDİREKÇİ

#BAYRAMSEVGİDİLİDİR

#ÜÇGÜNBOYUNCA

ey2msexwoaai7c0-001.jpg

Bu yazı toplam 2488 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
  • Batman'da 3 yıl sonra beklenen lavanta birinci yılında hasadını verdi
  • 3 çocuklu yetim aile hayırseverlerin yardımını bekliyor
  • Hasankeyf’te kopan 3 limana müdahale edilememesine tepki
  • Batman Müftüsü Erhan’dan kurban bağışı
  • İkinci el araba fiyatları düşecek mi?
ANKET
Türkiye'nin en iyi ve en güven veren lideri kim?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2020 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA