• Mardin12 °C
  • Diyarbakır15 °C
  • Batman13 °C
  • Şırnak9 °C
  • İstanbul5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ramanlı, kurum ziyaretlerine devam ediyor
13 Eylül 2023 Çarşamba 09:10

Ramanlı, kurum ziyaretlerine devam ediyor

Yoğun program ve ziyaretlerine ara vermeden devam eden HÜDA PAR Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, kurum ziyaretlerinde bulunarak çalışmaları ve projeleri ile ilgili bilgi aldı.
Yoğun program ve ziyaretlerine ara vermeden devam eden HÜDA PAR Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, kurum ziyaretlerinde bulunarak çalışmaları ve projeleri ile ilgili bilgi aldı.
 
HÜDA PAR Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, beraberinde partililerden oluşan bir heyetle, Halk Eğitim Merkezi (HEM) İl Müdürlüğü, İŞKUR İl Müdürlüğü, AFAD İl Müdürlüğü, Tapu İl Müdürlüğü ve Kadastro İl Müdürlüğünü ziyaret etti.
 
Kurum ziyaretlerine ayrı bir önem veren Milletvekili Ramanlı, kurumların Batman ile ilgili yaptıkları çalışmaları, projeleri ve programları yerinde inceledi.
 
Sabah ilk ziyarete Halk Eğitim Merkezi İl Müdürlüğü ile başlayan Ramanlı, HEM İl Müdürü Bilal Serik ile yaptığı görüşmede il genelinde açılan kurslar hakkında bilgi aldı.
 
HEM bünyesinde eğitim alan öğrencileri ziyaret ederek yaptıkları çalışmaları inceledi.
 
Batman için önemli çalışmaların gerçekleştiğini belirten Ramanlı, meslek edinenlerin Batman ile birlikte ülkenin de ekonomisine katkıda bulunacağını söyledi.
 
İkinci ziyaret durağı olan İş Kurumu İl Müdürü Hasan Küsin ile Batman’ın istihdam alanında ülke sıralaması ve istihdam konusundaki başarılarını konuşan Ramanlı, özellikle engelli istihdamı konusunda Türkiye birinciliğinin özelde Batman için, genelde ise tüm Türkiye için önemli bir başarı olduğunu belirtti.
 
İstihdam konusunda önemli adımların atıldığını söyleyen Ramanlı, "Batman için İŞKUR İl Müdürlüğünün gerçekleştirdiği ve birçok alanda istihdamın sağlanması için yaptığı çalışmalar göz ardı edilemez." dedi.
 
"Afetlere hazırlıklı olmalıyız"
 
Kurum ziyaretlerinin bir diğer durağı AFAD İl Müdürlüğü oldu. Kurum Müdürü Fevzi Bakır ile görüşen Ramanlı, AFAD İl Müdürlüğünün son yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından öneminin bir kez daha anlaşıldığını vurguladı.
 
AFAD İl Müdürlüğü’nün depremin ilk saatlerinden itibaren gösterdikleri çalışma ve gayretleri ile depremzedelere umut olduklarına işaret eden Ramanlı, "Rabbimden dileğim bu millete bu felaketi bir daha yaşatmamasıdır. Gerçekten çok büyük bir felaketti. Millet olarak bu tür afetlere hazırlıklı olmamız lazım. En önemli desteğimiz ise AFAD’tır." diye konuştu.
 
AFAD İl Müdürü Fevzi Bakır, il müdürlüğü olarak müdahale ekiplerinin son durumu ve geçmiş afetlerde ekiplerin çalışmaları hakkında Ramanlı’ya bilgi verdi.
 
Depremin ilk saatlerinde gerçekleştirilen çalışmalara değinen Bakır, geçmişten günümüze kadar il merkezi, ilçeler başta olmak üzere birçok ilde afetzedelere yaptıkları yardımlardan söz etti.
 
İstatistiksel olarak afetlerden kurtarılanlar, Batman Çayında mahsur kalan ve diğer felaketlerden etkilenen vatandaşlar için yaptıkları çalışmaların detaylarını paylaştı.
 
Son olarak Tapu İl Müdürlüğü ve Kadastro İl Müdürlüklerini ziyaret eden Ramanlı, il müdürlerinden yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldıktan sonra hizmet veren memurları ziyaret ederek onlarla hasbihal etti. (İLKHA)
Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Mardin nöbetçi eczaneleri
ANKET
2024 Yerel Seçimlerinde Kimi Belediye Başkanı Olarak Görmek istiyorsunuz?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2023 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA