• Mardin12 °C
  • Diyarbakır19 °C
  • Batman17 °C
  • Şırnak19 °C
  • İstanbul17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Peygamber Sevdalıları Vakfının Evde Aile Programı çağrısı yankı buldu
04 Nisan 2020 Cumartesi 13:58

Peygamber Sevdalıları Vakfı'nın "Evde Aile Programı" çağrısı yankı buldu

Peygamber Sevdalıları Vakfı'nın, Coronavirus salgını nedeni ile evde ailece program yapılması çağrısını olumlu karşılayan halk, hazırlanan programlar çerçevesinde evdeki boş zamanlarını değerlendirmeye başladı.
Peygamber Sevdalıları Vakfı açıklamasında; ilkokul, ortaokul, lise, üniversite ve yetişkinler için okunmasında fayda görüleceği bir dizi kitap önerisinde ve tavsiyelerde bulundu.
 
Açıklamada, üniversiteliler ve yetişkinlerin, zamanlarını ayarlamaları ve program yapmaları durumunda, tefsir, hadis, fıkıh ve tarih konularında kaynak eserlerden birini okumalarının faydalı olacağına işaret edildi.
 
"Vakit namazlarımızı evde cemaatle kılıyoruz"
 
Lise öğrencisi Mehmet Akif Yıldız, "Rehber Tv'de Peygamber Sevdalılarının, evde ailece programlı olmak gerektiğine ilişkin çıkan haberleri gördük. Evdeki boş vakitlerimizi programlayarak vakit namazlarımızı cemaatle kılmaya başladık. Günün beli saatlerinde Kur'an-ı Kerim okuyor, kitap ve derslerimizin tekrarını yapıyor ve evdeki zamanımızı faydalı geçirmeye çalışıyoruz." dedi.
 
Evdeki zamanını değerlendirmeyle ilgili olarak Lise öğrencisi Mehmet Fatih Yıldız, "Peygamber Sevdalıları Vakfı'nın tavsiyelerine uyarak, evde günümüzü programlıyoruz. Coronavirus nedeniyle evden çıkmadığımız için çok fazla boş zamanımız oluyordu. Bu boş zamanımızı değerlendirmek maksadıyla, evde cemaatle namazlarımızı kılıyoruz, günlük derelerimizi çalışıyor ve kitap okuyoruz. Ailemizle geçirdiğimiz bu zaman dilimlerinde, kaynaşma ve muhabbetimizin pekişmesi için aile sohbetleri yapıyoruz." diye konuştu.
 
"Evde cemaatle namaz kıldık, Kur'an-ı Kerim ve kitap okuduk"
 
Evde ailece namaz programı düzenlediklerini ifade eden Yusuf Zariç ise "Rehber TV'de çıkan Peygamber Sevdalılarının tavsiyelerine uyarak; evde cemaatle namaz kılıyoruz, Kur'an-ı Kerim ve kitap okuyoruz ve boş vakitlerimizde ibadetlerimizi arttırmaya özen gösteriyoruz. Evde boş zamanımızı değerlendiriyoruz. EBA TV'de çıkan derslerimi takip edip çalışıyorum. Ailemizle birlikte sohbet ediyor, ailece namaz programı düzenliyoruz." dedi.
 
EBA TV'yi takip edip derslerine çalıştıklarını belirten Yüsra Zariç, "Evde EBA TV'yi takip ediyor, derslerimizi çalışıyoruz. Boş zamanımızı ailemizle Kur'an-ı Kerim okuyarak, cemaatle namaz kılarak ve kitap okuyarak değerlendiriyoruz. Peygamber Sevdalılarının evde faydalı zaman geçirme tavsiyelerine uyuyoruz." dedi. (İLKHA)
Bu haber toplam 884 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
Midyat'ta neyin eksik olduğunu düşünüyorsunuz ?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2020 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA