• Mardin40 °C
  • Diyarbakır40 °C
  • Batman40 °C
  • Şırnak39 °C
  • İstanbul31 °C

Abdulaziz ALTEKİN / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mehmet YILDIZ Olmak!

14 Ocak 2021 Perşembe 13:14

Mehmet YILDIZ olmak; ismi ile müsemma olmaktır. Yıldız olmaktır, etrafını aydınlatan… “Hem yerde, hem de gökte övülen kişinin” yolunda yürümektir. Dava demektir. Hareket, bereket, hizmet, aksiyon, umut demektir. Mazlumların sesi, soluğu; kimsesizlerin kimi demektir. Akan gözyaşlarının dinmesi; kırgınlıkların, dargınlıkların bitmesi demektir. Bir yetimin sırtını dayadığı koca bir çınar demektir. 7/24 Garip gurabanın ocağında pişen aş olmaktır. Zemheri kış aylarında; donmak üzere olan bir muhtacın ayağında bot; sırtında sıcacık bir parke, üşüyen ellerde eldiven, titreyen bedenleri saran yumuşacık bir battaniye olmatır. Üniversite kampüslerinde geçim derdine düşmüş öğrencilerin –öğretmen, doktor, mühendis, avukat, hakim, savcı, brokrat- imdadına yetişen karşılıksız burs demektir. 

Mehmet Yıldız olmanın başka bir adı da; unutulmak ve anlaşılmamaktır.

Saygıdeğer büyüğümüz Mehmet YILDIZ'ın yürütlen bir soruşturma nedeniyle; görev yerinin değiştiğini basından öğrenmiş bulunmaktayım. Üzülmemek elde değil. Zira dünyanın her yerinde görevini layıkıyla yapan birini ödüllendirirler. Sırf öğrenciler için gecesini gündüzüne katan birinin okul değişikliği zulmüne çarptırılması ne vicdanlarda ne de hukukta kendine yer bulamaz. Lakin 783.562 km² de görev yapmak ayrı bir güzelliktir. Görev yapacağı yeni okulu şenlendireceğine, yeni fidanlar yetiştireceğine olan inancım sonsuzdur.

Bizi asıl üzen şey, daha önce de bu tür olayların yaşanmış ve haksız, suçlu olanların gücü elinde tutarak yaslandıkları dayıları sayesinde bu girişimlerde bulunmasıdır. Meyve veren ağacın taşlanması vuku bulmuştur. Yeri geldi sendika üzerinden vurmaya çalıştılar yeri geldi milli eğitim camiasında kötü göstermeye çalıştılar ve yeri geldi yaptığı yardımları engellemek için ellerinden geleni artlarına bırakmadılar. Fakat olan sadece garibanlara dokundu. Mehmet Yıldız'ın yardımları aksadı. On kişiye el uzatacakken bu sayı beşe düştü. Daha az gariban sevinebildi. Ve ne hak katında ne de halk nezdinde en ufak bir leke konduramadılar Mehmet Yıldız'a. Şüphesiz bu Allah'ın bir lütfudur.

Mehmet Yıldız ve onun gibi olanlar hak yolunda gereken tüm adımları atarlar. Üstlendikleri görevi layıkıyla yerine getirmeye çalışırlar. Kurak çölleri yeşillendirmek için ellerinden geleni yapıyorlar ve yapmaya devam edecekler. Lakin ömürleri boyunca birilerinin gölgesinde bulunanlar, adaletin kırbacını kendi kötü emellerine alet etme acizliğinden başka bir şey yapamayanlar daima engel oldu, oluyorlar, olacaklar. Bu gibi insanların hayatına baktığınızda en ufak yararlı bir iş göremezsiniz. Çevrelerinde dost bulunmaz. Çünkü onlar gibi riyakar, ikiyüzlü ve yalaka takımı ancak kendileri gibi olanlarla menfaat ilişkisine girerler.

Ne mutlu Mehmet Yıldız hocamıza! O kadar güzel işlerin altına imza atıyor ki tüm kötü ve şer odakları hala onunla uğraşmaya devam ediyorlar.

Selem ve dua ile…

 

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Mardin nöbetçi eczaneleri
ANKET
Midyat'ın İl Olmasını İstiyor musunuz.?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2024 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA