• Mardin40 °C
  • Diyarbakır40 °C
  • Batman40 °C
  • Şırnak39 °C
  • İstanbul31 °C

Abdulaziz ALTEKİN / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İyi ki varsınız!

16 Haziran 2022 Perşembe 10:15

Düşünsenize; birkaç dakika önce şakalaştığınız, geleceğe dair hayaller kurduğunuz, birlikte bir ömür geçirdiğiniz kişi bir anda ortadan kayboluyor. Ölüm, hiç kimsenin arzulamadığı fakat herkesin yaşayacağı beklenmedik bir anda gerçekleşen son ayrılık.

İnsanoğlu böyle bir acıyla nasıl başa çıkıyor sizce?

Bence unuttukları ve bunu sağlayan çevredeki eş, dost, arkadaşlar sayesinde. Yaratıcı öyle mükemmel bir şekilde yaratmıştır ki bizleri, her şeyimizi düşünmüş. Misal bu ayrılık meydana geldiği andan itibaren sürekli aynı düşünce içerisinde olsaydık muhakkak akli melekelerimizi yitirebilirdik. Çevremizde bulunan dostlar sayesinde bu düşünce ortamı vuku bulmuyor ve tabiri caizse hayat kaldığı yerden devam ediyor. Haddim değil ama size tavsiyem, o an gelmeden içinizdekileri dökün. Zira son pişmanlık hem fayda etmiyor hem de kapanması güç bir yara açıyor.

Bildiğiniz üzere birkaç gün önce biz de bir ayrılık yaşadık. Oysa daha bir gün önce konuştuğumuzda sapa sağlam dimdik ayakta haberini almıştık. Vefat tarihini bilsek yaşadığımız acı hafifler miydi, tabiki hayır. Lakin kimse beklemiyordu.

Hacı amcamı ebediyete uğurlamak hiç kolay olmadı. Herkesin Hacı babasıydı o. Köylülerin ilk dediği şey oldu babamızı kaybettik sözü. Biraz sert mizaçlıydı bir o kadar da sevgi dolu. Ama özellikle de yiğit ve gözünün gördüğü hiçbir şeyden korkmayan.

Ölüm haberinden sonra her insanoğlunun yaşadığı şoku biz de yaşadık. İşte tam da böyle zamanlarda omuzlarına binen yükün farkında oluyorsun. Herkes ağlayacak, içini döküp rahatlayacak, bağırıp çağıracak ama sen içine akıtacaksın gözyaşlarını. Aynı acıyla kavrulsan bile teselli edeceksin geride kalanları. Ve geceler boyu uyku girmese bile gözlerine yine de ertesi sabah kalkıp dimdik ayakta duracaksın.

Bizi ayakta tutan; eş, dost, arkadaş ve akrabalarımızın bu acıya ortak olmasıydı. Aslında tam da bu yüzden bugün bu satırlar dökülüyor kağıda. Yaptıklarınızın manevi değeri o kadar büyük ki nasıl ödenir bilemiyorum. Sağolun var olun.

Cenaze aracıyla birlikte onca yolu gelen tüm dostlara başta olmak üzere, bizi arayıp taziyeye katılım sağlayan belediye başkanımız Veysi Şahin'e, başkan yardımcısı ve özel kalemine, kaymakamlığa, AKP Mardin il ve Midyat ilçe başkanlığına, DEVA Midyat ilçe başkanlığına, HDP Midyat ilçe başkanlığına, CHP Midyat ilçe başkanlığına, SAADET Midyat ve Dargeçit ilçe başkanlığına,  Mardin il milli eğitim müdürlüğüne, Midyat ilçe milli eğitim müdürlüğüne, Dargeçit ilçe milli eğitim müdürlüğüne, STK'larımıza, Midyat Turabdin Gazeteciler ve Yazarlar Derneği başkalığına, emniyet müdürlüğüne, aile dostumuz Çelebi ailesine, Süryani dostlarımıza, Artuklu üniversitesine, değerli öğretmen arkadaşlara, sevgili öğrencilerime, civar köylerde yaşayan dostlarımıza ve ismini zikredemediğim fakat gerek aramalarıyla gerekse sosyal medyadan ulaşarak baş sağlığı dileyen herkese bu acıya ortak olup bizi teselli ettikleri için minnettarım. İyi ki varsınız...

 

 

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Mardin nöbetçi eczaneleri
ANKET
Midyat'ın İl Olmasını İstiyor musunuz.?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2024 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA