• Mardin4 °C
  • Diyarbakır9 °C
  • Batman10 °C
  • Şırnak7 °C
  • İstanbul9 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İlkokul öğrencilerinden Mevlid-i Nebi etkinliği.
18 Kasım 2019 Pazartesi 17:19

İlkokul öğrencilerinden Mevlid-i Nebi etkinliği.

Mevlid-i Nebi Haftasını idrak ettiğimiz kasım ayında en anlamlı etkinlilerden birisi de Diyarbakır'ın Çermik ilçesindeki bir ilkokulda gerçekleştirildi.
Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde Zekai Dursun İlkokulu'nda, okul öğretmenlerinden Fikri Akkılıç'ın organize ettiği etkinliğe, okul öğrencilerinin yanı sıra, öğretmenler ve öğrenci velileri katıldı.
 
Mevlid-i Nebi etkinliği Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Kur'an tilavetinin ardından günün anlam ve önemine binaen etkinliği organize eden Fikri Akkılıç bir konuşma yaptı.
 
Her yıl Hazreti Peygamber (Sallallahu Aleyhi Vesellem)'in doğum yıldönümünde, Mevlid-i Nebi etkinlikleri şeklinde çeşitli anma programlarının yapıldığını hatırlatan Akkılıç, "Hazreti Peygamberimiz, hayatın her alanında bizler için gerçek bir örnek ve yol göstericidir. O'nu anlatmak, benimsemek, özümsemek ve örnek yaşantısını davranışlara dönüştürmek için çalışıyoruz." şeklinde konuştu.
 
"Aile toplumun temeli, devletlerin teminatıdır"
 
Bu yıl ki ana tema ve mesajın, Hazreti Peygamber (Sallallahu Aleyhi Vesellem)'in aileye verdiği önemi kavratmak olduğunu söyleyen Akkılıç, "Aile toplumun temeli, devletlerin de teminatıdır. Aile yıkılırsa toplum ve devlet çöker. Bugün aile yapımızı ve aile kurumunu temelden bozmak için birçok olumsuz çalışma ve projeler mevcuttur. Ailede birlik, saygı, sevgi, sadakat, işbirliği ve merhamet anlayışı yok edilerek aile kurumu parçalanmaya çalışılıyor. Günümüzde epey bir başarı kazandıklarını gözlemleyebiliyoruz." ifadelerini kullandı.
 
Akkılıç, "Ailedeki parçalanmışlığı önlemenin, aile fertleri arasındaki kopukluğu gidermenin, birlik ve beraberliği sağlamanın, yeniden sevgi, şefkat ve merhameti ailede hâkim kılabilmenin yegane yolu Hazreti Peygamber'in örnek yaşantısını takip etmektir, Peygamber Efendimiz'in aile hayatında sergilemiş olduğu örnek yaşantısını benimsemek ve özümsemektir. Bugün aile konusunda yaşadığımız facianın önüne, ancak Hazreti Peygamberi örnek almakla, güzel yaşantısını kendi davranışlarımıza dönüştürmekle geçebiliriz." dedi.
 
Mevlid-i Nebi etkinliğinin düzenlendiği okul öğrencileri tarafından Peygamber sevgisini anlatan şiirler okundu. Çocukların okuduğu şiirler, öğrenci velileri ve öğretmenlerde duygusal anlar yaşanmasına yol açtı.
 
Zekai Dursun İlkokulu öğrenci, öğretmen ve öğrenci velileri tarafından ilgiyle izlenen etkinlik, Kız Çocuk İlahi Grubu tarafından seslendirilen ilahilerle son buldu. (İLKHA)
Bu haber toplam 542 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2020 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA