• Mardin29 °C
  • Diyarbakır30 °C
  • Batman26 °C
  • Şırnak25 °C
  • İstanbul21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu: Cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğanı destekleme kararı aldık
13 Mart 2023 Pazartesi 08:30

HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu: Cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan'ı destekleme kararı aldık

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu: "2023 Cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhur İttifakı adayı Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı destekleme kararı aldık. Parlamentoyla ilgili görüşmelerimiz devam ediyor."
HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu: "2023 Cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhur İttifakı adayı Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı destekleme kararı aldık. Parlamentoyla ilgili görüşmelerimiz devam ediyor."
 
HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, partisinin Genel İdare Kurulu Toplantısının ardından ittifak meselesine ilişkin basın toplantısı düzenledi.
 
Depremde hayatını kaybedenlere bir kez daha Allah'tan rahmet, yarılılara şifa ve geride kalanlara sabır temennisinde bulunan Yapıcıoğlu, depremin ilk anından itibaren büyük bir özveri ile çalışan resmi, sivil herkese canı gönülden teşekkür etti.
 
 
Yapıcıoğlu, "Kardeşliğin, dayanışmanın, fedakarlığın ve diğergâmlığın en güzel örneklerini sahada gördük. Yaraların sarılmasına ve hayatın normal akışına dönmesi için azami derecede gayret göstermeye devam etmeliyiz.  Bu felaketin etkisi belki birkaç yıl daha sürecek. Seçim veya başka vesileler, depremi ve depremzede kardeşlerimizi bizlere unutturmamalı. Kardeşlerimizin bize ihtiyacı var. Onları yalnız bırakmayalım. Doğrudan veya dolaylı, bireysel veya grup halinde desteğimizi devam ettirelim. Deprem bölgelerinde görevlendirdiğimiz genel başkan yardımcılarımızın, genel idare kurulu üyelerimizin, il ve ilçe teşkilatlarımızın aktardığı bilgilere göre gıda konusunda şimdilik ciddi bir sıkıntı yaşanmıyor olsa da önümüzdeki dönemde stokların bitmesi ile yeniden bir ihtiyaç hasıl olabilir. Çadır en çok talep edilen kalemlerin başında geliyor diyebiliriz. Tabi konteyner kentlerin kurulması ve nihayetinde kalıcı konutların inşası için sürecin hızlı ilerlemesi gerekir. Bu konuda gevşeklik ve ihmal gösterilmemelidir." dedi.
 
Cumhur İttifakıyla ilgili kararı açıklayan Yapıcıoğlu, "Başkanlık Divanı toplantısında, daha önce yetkili kurullarımızla hatta il ve ilçe teşkilatlarımızla da yapmış olduğumuz istişarelerle uyumlu olarak 2023 Cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhur İttifakı adayı Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı destekleme kararı aldık. Bu kararın milletimize, memleketimize hayırlı olmasını diliyorum. Parlamento seçimleriyle ilgili de görüşmelerimiz devam ediyor." diye konuştu.
 
Cumhur İttifakıyla görüşmeler sürecek
 
Yapıcıoğlu, bir soru üzerine Cumhur ittifakına henüz tam olarak dahil olmadıklarını, bu konuda görüşmelerinin sürdüğünü ve AK Parti'den bir heyetin Ankara'da HÜDA PAR Genel Merkezine geleceğini ve bir görüşme gerçekleştireceklerini söyledi.
 
Bir gazetecinin, Yeniden Refah Partisinin ittifaka katılmak için öne sürdüğü şartları hatırlatıp "İttifaka katılmak için sizin de şartlarız var mı?" şeklindeki sorusu üzerine Yapıcıoğlu, şu yanıtı verdi:
 
"Siyaset bir anlamda uzlaşıdır ve sorunlara ortak çözüm bulma sanatıdır. Biz de İstanbul Sözleşmesinin, ailenin köküne kibrit suyu döktüğünü, 6284 Sayılı Yasanın aslında aileye zarar verdiğini ve şiddeti de önlemediğini daha önce defalarca paylaştık. Eğitim sistemiyle ilgili bizim de şikayetlerimiz var. Fakat biz bunları bugün herhangi bir ittifaka veya birlikte yol yürüyeceğimiz herhangi bir partiye 'bunlar bizim şartımızdır, bunları kabul ederseniz birlikte yürürüz' dersek bu çok gerçekçi bir tutum olmaz. Fakat bu taleplerimiz vardır. Eğer ittifak olursa biz de kendi programımızdaki taleplerin gerçekleşmesi için bir çaba içerisinde olacağız ve bunların takipçisi olacağız. Fakat hiç kimse memleketin hiçbir sorununu tek başına kendi düşünceleri doğrultusunda çözülmesini bu topluma dayatmaz, dayatamaz. Ama bir uzlaşma zemini aranır. Evet o talepler bizce de makul taleplerdir.  Hükümetin bunları karşılaması yönünde bizim de talebimiz olur."
 
"Deprem bölgelerinde enkazların üzerinde siyasi propaganda yapılmamalı"
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, deprem nedeniyle seçim sürecinde müzik kullanmayacaklarına yönelik yaptığı açıklamalarının hatırlatılarak, HÜDA PAR'ın da benzer bir uygulamaya gidip gitmeyeceğine yönelik bir soru üzerine Yapıcıoğlu, "Seçim müziği hazırlama çalışmalarımız vardı. Ama depremden sonra o çalışmalarımızı durdurduk. Bunu kamuoyu ile paylaşmamıştık ama insanların henüz deprem nedeniyle yasını yaşamaya fırsat bulamadığı bir dönemde müzikli, çalgılı seçim propagandası yapmak gibi bir düşüncemiz yok. Bu konuda bence tüm partiler benzer karar almalı. Özellikle deprem bölgelerinde enkazların üzerinde siyasi propaganda yapılmamalı." şeklinde konuştu. (İLKHA)
Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  • Sosyal medyadan 'vergi ihbarı'na cezanın yüzde 10'u ikramiye olarak verilecek
  • Camii İmamından Örnek Davranış
  • Türk Mutfağı Haftası Etkinlikleri Düzenlendi
  • Vali Tuncay Akkoyun, Geleneksel Kan Bağışı Kampanyasına Katıldı
  • Midyat'ta hamleleriyle hayran bırakan satranç şov
Mardin nöbetçi eczaneleri
ANKET
Midyat'ın İl Olmasını İstiyor musunuz.?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2024 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA