• Mardin14 °C
  • Diyarbakır13 °C
  • Batman15 °C
  • Şırnak13 °C
  • İstanbul14 °C

Rıfat Direkçi / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

HERŞEYE RAĞMEN, 2024 YILINDAN OTUZ GÜN GEÇTİ

31 Ocak 2024 Çarşamba 13:21

Biz, siz ve hep birlikte şöyle diyelim; Her şeye rağmen umudum var… Bizler, sizler ve bütün insanlık için Her şeye rağmen yeni yıl bizlere eski yılı aratmasın, her şeye rağmen; Umutların yeşerdiği, mutlulukların çok olduğu, güzelliklerle dolu yeni bir yıl olması dileğiyle 2024 yılı güzelliklerle dolu bir yıl olsun bütün insanlık için, Filistin, Suriye, Ukrayna, Afrika, vb. çatışma, zulüm ve ölümlerin olduğu coğrafyaların tamamında son bulsun.

YAŞAMAK GÜZEL

Her şeye rağmen, umudumuzu kaybetmeyelim, hayallerimizden vazgeçmeyelim, dert ve kederden uzak, her şeye rağmen ayakta kalalım ve şöyle diyelim: her şeye rağmen ben ayakta kaldım, her şeye rağmen yıkılmadım diyelim, güzellikleri yaşamayı ve paylaşmayı ihmal etmeyelim.

Umudum var, yüce Allahım var dua edelim ! Ey Allahım geçim  ve barınma kaygısı olmadan, Afetlerin ,savaşların olmadığı, Filistin de yaşayan soykırım ve katliamların son bulduğu, her şeye rağmen hiç bir güvenlik güçlerimizin yaralanmadığı ,şehit düşmediği, yüreğimizin  şehit haberleri ile yanmadığı, esnaf ve sanatkarlarımızın işletmelerinde krizin olmadığı , ekonomik refahın arttığı, kira stresinin olmadığı, kira stresinden dolayı yaşanan sorunların devlet güvencesi ile çözüme kavuştuğu yeni bir yılın olmasını dileyelim.

Çarşı ve pazarda hiç bir esnafın sosyal yaşam hakkından kısıtlamadan ailesi ile huzurlu, mutlu, bir yaşam geçirdiği, sosyal güvenlik güvencesini gelirinden çok yüksek ücretle prim ödeme stresinin yaşamadığı, her esnaf ve sanatkârın kendi iş faaliyetinde geliri ile dengeli bir prim ödeye bilmesi, esnaf ve Sanatkârlarımızın emeklilik hayallerinin umutla, kaygısızca hayalini yaşayacağı bir ömür, her şeye rağmen kendinden kısarak geleceğimizin teminatı olan gençlerin daha çağdaş yaşaması, sağlıklı ve ileri düzeyde gelişimini sağlaya bilmesi, bir ebeveynin dünya standartları üzerinde yeni nesillerin var olması için çocuklarını okutup, zorunlu 12 yıl eğitim ve öğretimin dışında üniversitelerde okutabilme imkânına sahip olması için her şeye rağmen umudumuzu yitirmemeliyiz.

Bu çocuklarını okuturken büyük bir çoğunluğu devletine yük olmadan okutmakta, ama her şeye rağmen onlarında eğitim sosyal destekten faydalanması gerekir ve gerekli yasal düzenlemeleri yapmalı parlementoda TBMM ve sayın Cumhurbaşkanımız tarafından bu yeni dönemde yeni sosyal eğitim ve öğretim destekleri hayata geçirilmelidir. Yeni destek ikinci dönem Eğitim sürecine dahil edilmelidir. Bu sayede milyarlarca ebeveyn ve öğrencinin her şeye rağmen umutlu ve mutlu olmasına vesile olacaktır.

SOSYAL DEVLET YAPABİLİR

Her şeye rağmen çarşı pazarda insanlar gönlünce sağlıklı ve birincil gıdaya erişimi kolaylaştıran adımlar atılmalı, öğrenciler okullarda sabahları yarı aç bir şekilde eğitim almaktadır. Her şeye rağmen giyim ve kıyafet konusunda daha fazla destek ve ihtiyaçları giderilmelidir. Öğrencilere kırtasiye ihtiyaçları devlet tarafından bir kısmı karşılanmalı ki eşit koşularda eğitim ve öğretim hizmeti alabilsinler. Ders kitabı ücretsiz olması güzel ama daha fazlasına ihtiyaç duyulmaktadır. Bir çok orta öğretim eğitimlerinde temiz ve diyetisyenlerin kontrolünde öğlen arasında yemek verilmektedir. Öğrencilerin mutluluğu gelecekten umutlu olmalarını sağlayacaktır.

Gelecek nesil için her şeye rağmen umutlu olması ve her şeye rağmen ihtiyaçlarının karşılanması için destek olunmalı.

UMUDUN VARSA! BAHAR VAR

“ Her şeye rağmen! Kışın çetin soğuk, kar ve yağmuruna rağmen bu Papatya gibi dik durmalı, umutlu olmalı, baharın güzel günlerine umutlu olmalıyız. Baharın güzelliğini yaşamak için, güzel yarınlarımızı gerçekleştirmek için her şeye rağmen umudumuzu yitirmemiz gerek .”

Rıfat Direkçi

whatsapp-image-2024-01-31-at-12.45.26.jpeg

 

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Mardin nöbetçi eczaneleri
ANKET
2024 Yerel Seçimlerinde Kimi Belediye Başkanı Olarak Görmek istiyorsunuz?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2023 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA