• Mardin41 °C
  • Diyarbakır40 °C
  • Batman43 °C
  • Şırnak41 °C
  • İstanbul34 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Haşere ile Mücadele Çalışmaları Başladı
29 Mart 2024 Cuma 15:42

Haşere ile Mücadele Çalışmaları Başladı

Büyükşehir Belediyesi 40 adet yeni ilaçlama cihazı alarak haşere ile mücadele çalışmalarına başladı.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun, Mardin Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığını ziyaret ederek, haşere ile mücadele kullanılmak üzere satın alınan 40 adet ilaçlama cihazı ve sahada yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Mardin’e bağlı 10 İlçede yılın 12 ayında kullanılmak üzere Büyükşehir Belediyesine kazandırılan ve ilaçlama alt yapısının güçlendirilmesi amacıyla alınan 15 adet ULV cihazı, 15 adet holder cihazı ve 10 adet mistblower cihazı hakkında Vali Akkoyun’a bilgi veren Sağlık İşleri Daire Başkanı Adil Alan, 892 mahalle ve mezraya 84 personel, 40 araç, 40 ekip ve 40 cihaz ile sinek, sivrisinek ve haşerelere karşı ilaçlama hizmeti yaptıklarını ifade etti.

BİR YILLIK KİRALAMA PARASINA 40 CİHAZ ALINDI

İncelemelerden sonra açıklamalarda bulunan Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun; “Şehrimizin genelinde hem il merkezimiz hem ilçelerimizde haşerelerle mücadele amacıyla satın aldığımız 40 adet ilaçlama cihazını bugün faaliyete geçiriyoruz. ULV cihazlarını Belediyemize kazandırarak Sağlık Daire Başkanlığımızın ilaçlama konusundaki alt yapısını oluşturduk. Ayrıca tasarrufa da geçerek bir yıllık kiralayacağımız cihazların bedeline karşılık 40 adet cihazı satın aldık” dedi.

İLAÇLAMA HİZMETİ 12 AY BOYUNCA SÜRECEK

Sağlık İşleri Daire Başkanlığı bünyesinde yapılan çalışmalar hakkında da açıklamalarda bulunan Vali Akkoyun; “138.390 defa 2-7 günlük aralıklarla çeşitli vektörlere karşı larva ve uçkun mücadelesi verilmiş olup toplamda 1.322.000 bin Hektar Alan ilaçlanmıştır. İlaçlama hizmetlerimiz yılın 12 ayı boyunca devam etmektedir. Geçtiğimiz yıl içerisinde 22 bin 357 noktada sivrisinek ve 12 bin 118 noktada karasinek larva mücadelesi gerçekleştirilmiştir.  Yaptığımız çalışmalarda uzman teknik personellerle, kaliteli ürünler kullanarak doğru yerlerde ilaçlama hizmeti yapılması temel prensibimizdir. İlaçlama çalışmalarımızda doğal hayat ve biyolojik denge hiçbir zaman göz ardı edilmemiştir” ifadelerini kullandı.

Şehrin ilaçlama hizmetlerinde kullanılmak üzere yeni alınan ilaçlama cihazlarının Mardinlilere hayırlı olması temennilerinde bulunan Vali Akkoyun, Sağlık İşleri Dairesi yönetici ve personellerine çalışmalarında kolaylıklar ve başarılar diledi.

2-001.jpg

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Mardin nöbetçi eczaneleri
ANKET
Midyat'ın İl Olmasını İstiyor musunuz.?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2024 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA