• Mardin38 °C
  • Diyarbakır38 °C
  • Batman39 °C
  • Şırnak38 °C
  • İstanbul26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gazeteciliğin sorunları Mardinde konuşulacak
26 Nisan 2024 Cuma 16:12

Gazeteciliğin sorunları Mardin'de konuşulacak

İstanbul'da mesleki yaşamını sürdüren Gazeteci Mehmet Remzi Tanış'ın ev sahipliğinde "Birinci Basın Platformu" yemeğinde bir araya gelen İstanbul'daki gazeteciler, İlk toplantıda mesleki sorunları interaktif şekilde masaya yatırdı.
Gazeteciler, bir sonraki çalıştayı 10 Mayıs tarihinde Mardin'deki meslektaşlarıyla sürdürme kararı aldı.
 
İstanbul'da gazeteci Mehmet Remzi Tanış'ın başkanlığında gerçekleşen "Birinci Basın Platformu" yemeğinde gazetecilerin sorunlarını ifade ettiği interaktif bir söyleşi gerçekleşti. Söyleşinin sonunda 10 Mayıs tarihinde Mardin'de "Gazeteciler Sorunlarını Anlatıyor Çalıştayı " düzenlenmesine karar verildi.
 
Aktif gazetecilik yapan çok sayıda gazetecinin katıldığı "Birinci Basın Platformu" yemeğinde, gazetecilerin sorunlarını ifade ettiği interaktif bir söyleşi gerçekleşti.
 
İlki gerçekleşen Basın Platformu etkinliğine başkanlık yapan Gazeteci Mehmet Remzi Tanış Türkiye 'de gazetecilerin ciddi zorluklarla karşı karşıya olduğunu belirterek "Basın Platformu gazetecinin onurunun gururunun ayaklar altına alınmadığı, hak savunuculuğunu yapmak üzere hepimizin dayanışma içinde olması gereken bir oluşumdur. Kişisel menfaatlerin ön plana atılmadığı bu oluşumda, gazetecilik adına mücadeledir amacımız. Bu akşam burada başladık ve tüm Türkiye’de hep birlikte bu mücadeleyi sürdüreceğiz." dedi.
 
MARDİN'DE GERÇEKLEŞECEK ÇALIŞTAY'DA SORUNLAR MASAYA YATIRILACAK
 
Çok sayıda gazetecinin katılım gösterdiği "Birinci Basın Platformu" etkinliğinde, gazetecilerin sorunlarını ifade ettiği interaktif bir söyleşi gerçekleşti. Etkinlikte söz alan gazeteciler, yaşanılan sorunları masaya yatırarak, sorunların iyileştirilmesine yönelik çalışmaların neler olabileceği hususunda fikir beyan ettiler.
 
Yapılacak çalışmalara yönelik istişarelerde bulunan gazeteciler ortak paydada buluşarak, ilk olarak Mayıs ayında Mardin'de gerçekleşecek "Gazeteciler Sorunlarını Anlatıyor Çalıştayı" düzenlenmesine karar verildi.
 
Kaynak: mardinlife
Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Mardin nöbetçi eczaneleri
ANKET
Midyat'ın İl Olmasını İstiyor musunuz.?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2024 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA