• Mardin36 °C
  • Diyarbakır35 °C
  • Batman32 °C
  • Şırnak33 °C
  • İstanbul31 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
FAHRİ DOKTORA VE CÜBBE GİYME TÖRENİ DÜZENLEDİ
02 Haziran 2023 Cuma 17:49

FAHRİ DOKTORA VE CÜBBE GİYME TÖRENİ DÜZENLEDİ

Mardin Artuklu Üniversitesi tarafından ‘Akademik Değerlendirme, Fahri Doktora ve Cübbe Giyme Töreni’ düzenlendi.

Tören, Üniversite Rektörlük Binası AKM salonlarında yapıldı.

Törene Mardin Vali Vekili Abdullah Demirdağ, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, İl Protokolü, İl Kurum Yöeticileri, Sivil Toplum Kuruluşları Yöneticileri, İş İnsanları, Üniversite Yönetimi, Akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Rektör Özcoşar MAÜ’ünün Fiziki/Akademik Gelişim Sürecini Anlattı

Törenin açış konuşmasını ve sunumunu Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar yaptı.

2019 yılından itibaren Mardin Artuklu Üniversitesi olarak neler yapıldığını ve gelecekteki 3 yılda neler yapmayı planladıklarını kamu, özel sektör ve sivil toplum paydaşlarıyla paylaşmak istediklerini belirten Rektör Prof. Dr. İbrahim Özcoşar  'Akademik Değerlendirme, Fahri Doktora ve Cübbe Giyme Töreninde' Mardin Artuklu Üniversitesinin dünden bugüne fiziki ve akademik gelişim serüvenini görsel ve videolarla anlattı.

Şehre Dokunan Ve Şehrin Dokunduğu Bir Üniversite MAÜ

Bütün çalışmalarının ana temasının Bir Artuklu Üniversitesi Kimliği oluşturmak olduğunun altını çizen Özcoşar, bugün artık şehre dokunan ve şehrin dokunduğu bir üniversiteye dönüşmüş olduklarını belirtti.

Özcoşar, Üniversite yönetiminin en belirgin özelliğinin ilişkilerin hiyerarşik değil paydaşlık zemininde kurulması olduğunu anlattı.

Yerel ve evrensel değerlerden güç alarak ilim, kültür, sanat ve teknolojide uluslararası alanda özgün, yaratıcı ve lider bir üniversite olmak Vizyonuyla yollarına devam edeceklerini söyleyen Rektör Özcoşar, İnsanı merkez alan, yerel ve evrensel değerlere dayalı eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme, kültür-sanat, bilim ve teknoloji alanlarında özgün, yenilikçi ve eleştirel bakışı ilke edinen, ahlaki değerlerle donanmış, çevreyi önemseyen, sosyal ve mesleki sorumluluğa sahip, kurum ve kalite standartlarına uymayı özümsemiş, insanlığın birikimine katkı sunan örnek bireyler yetiştirmek ve bu alanlarda özgün araştırmalar yapan lider bir üniversite olmak hedefi ve misyonu doğrultusunda gelişim sürecini daha da ileriye taşıyacaklarını sözlerine ekledi.

MAU eşittir AHLAK, BİLGİ, ÜRETİM…

Özcoşar Sözlerini şöyle sürdürdü:

‘Mardin Artuklu Üniversitesi  artık öğrencisi, hocası ve idari çalışanları ile koca bir aile oldu. Bu aile kendi içinde uyumu sağladığı gibi  Mardin’de de hemen her alanda görünür ve şehre katkı sunan bir üniversite kimliğine dönüştü. MAÜ öğrencisiyle, hocasıyla bir yandan deprem çalışmalarında en önde yer alırken diğer yandan sanayi, tarım, turizm ve akla gelebilecek çok farklı sektörlerle projeler hazırlayan, işbirlikleri yapan bir üniversiteye dönüştü. Bugün artık şehirde nereye bakarsanız üniversitenin izini görmeniz mümkün. Bununla birlikte ulusal ve uluslararası alanlarda kendini ispatlamaya çalışan bir girişim ruhu da her gün biraz daha görünür hale geliyor.

Özcoşar, MAU eşittir AHLAK, BİLGİ, ÜRETİM… diyerek sunumunu bitirdi.

 Rektör Özcoşar’ın açış sunumundan sonra Mardin Vali Vekili Abdullah Demirdağ’a Mardin Valiliği adına Rektör Özcoşar tarafından Üniversite teşekkür şilti verildi.

Törende, Mardin Artuklu Üniversitesi akademik kadrosuna yeni katılan ve üniversitede görev yapıp akademik yükseliş gösteren Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyelerimine Rektör Özcoşar tarafından cübbe giydirildi.

Akademik yükseliş gösteren 110 Öğretim üyesi cübbe giydi.

Ressam/Sanatçı İsmet Yedikardeş’e Fahri Doktora Unvanı Verildi

Akademik Değerlendirme, Fahri Doktora ve Cübbe Giyme Töreninde ayrıca özel bir an da yaşandı. Mardin’e değer katan Ressam/Sanatçı İsmet Yedikardeş’e Rektör Prof. Dr. İbrahim Özcoşar’ın önerisi ve senato kararıyla 'Mardin Artuklu Üniversitesi Fahri Doktora Unvanı’ verildi.

Mardin kent dokusunu ve Mardin kültürünü merkez alan resim çalışmaları ile Mardin mimarisini, taş işleme sanatını, kent doku ve kültürünü özellikle genç nesillere tanıtmaya çalışan, sanatı ile evrensel düzeyde Mardin’e dikkat ve ilgi çeken Yedikardeş’e  Fahri Doktora Unvanını Rektör Özcoşar takdim etti. Yedikardeş’e ayrıca çalışmaları nedeniyle üniversite teşekkür şilti sunuldu.

İş Dünyası ve Sivil Toplum Temsilcilerine Üniversite Teşekkür Şilti Verildi

1-017.jpg

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Mardin nöbetçi eczaneleri
ANKET
Midyat'ın İl Olmasını İstiyor musunuz.?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2024 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA