• Mardin13 °C
  • Diyarbakır13 °C
  • Batman11 °C
  • Şırnak12 °C
  • İstanbul13 °C

Abdulaziz ALTEKİN / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ESNAFIN BİTMEZ TÜKENMEZ ÇİLESİ

10 Nisan 2021 Cumartesi 18:24

Mardin-Midyat yolu çalışmalarına başlandığı sırada herkes dört gözle yolun bitmesini bekledi. Fakat yol tamamlandıktan sonra halk büyük hayal kırıklığına uğradı. Özellikle esnaflar…

Mardin Çevre Bulvarı yaklaşık bir yıl önce yapılmaya başlandı. Daha önceki yönetimin her yıl bozup tekrar yaptığı yollardan dolayı bıkan ilçe sakinleri, Veysi Şahin başkanlığında umut dolu yarınlara uyandılar.

Veysi başkanın önderliğinde yeni hizmetlerle gündeme gelen belediyenin en büyük icraatlarından biri sıkıntıya son, hızlı çözüm parolası oldu. Ne var ki bu parola her vatandaş için geçerli olmadı.

Hali hazırda yolu tamamlanmış olan Mardin Çevre Yolu Bulvarı, Midyatlı esnafın bitmez tükenmez çilesi haline dönüştü. Pandemiden etkilenen esnafın ekmek teknesi, tozdan dolayı zarar üzerine zarar görürken bir yetkili çıkıp bu duruma el atmadı.

Hem vatandaş hem de esnaf için çileye dönen kaldırım çalışmaları bilerek veya bilmeyerek uzatıldıkça uzatıldı. Ve nihayetinde aradan onca gün geçmesine rağmen hala bitirilemedi.

Yol ve dükkan aralarında oluşan çukurlara esnaflar kendi imkanlarıyla çözüm bulmaya çalıştılar, tozdan dolayı sıkıntı çeken apartman sakinlerinin kimi geçici çözüm olarak akrabalarının yanına taşınırken geriye kalanlar kapı ve pencereyi kapatmakla yetindiler. Yasaklarda rızık peşinde koşan esnaflar, müşterilerinin rahat bir şekilde alışveriş yapabilmeleri için olmayan kaldırımların üzerine halı ve taşlar koyarak yol yapmaya çalıştılar.

Şahsen şahitlik ettiğim bir olay:

Esnaflardan biri yıpranan ayakkabısını değiştirmeyeceğine ant içmiş. Nedenini sorduğumda ise bana, kaldırım çalışmaları bitmeyene kadar ayakkabı almayacağını, yeni ayakkabılarıyla kaldırım taşlarına basacağını söyledi.

En fazla iki günlük iş için halka eziyet çektirmenin kimseye faydası dokunmaz. Buradan yetkililere seslenmek istiyorum: Vatandaşın derdine derman olmak yerine sırtlarındaki yükleri artırmayın.

Umarım en kısa zamanda kaldırım çalışmaları sona erer. Vesselam…

1-040.jpg

 

Bu yazı toplam 1071 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
Türkiye'nin en iyi ve en güven veren lideri kim?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2021 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA