• Mardin12 °C
  • Diyarbakır15 °C
  • Batman13 °C
  • Şırnak9 °C
  • İstanbul5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eğitimci Yılmazdan öğrenci ve velilere tavsiyeler
15 Eylül 2023 Cuma 09:01

Eğitimci Yılmaz'dan öğrenci ve velilere tavsiyeler

Yeni eğitim öğretim dönemi ile ilgili öğrenci ve velilere tavsiyelerde bulunan Eğitim Koçu Yaşar Yılmaz, öğrencilerin dersleri can kulağıyla dinlemesi gerektiğini söyleyerek velilerin de çocuklara rehberlik bakımından yaklaşması gerektiğini ifade etti.
Yeni eğitim öğretim dönemi ile ilgili öğrenci ve velilere tavsiyelerde bulunan Eğitim Koçu Yaşar Yılmaz, öğrencilerin dersleri can kulağıyla dinlemesi gerektiğini söyleyerek velilerin de çocuklara rehberlik bakımından yaklaşması gerektiğini ifade etti.
 
Yaz tatilinin ardından, milyonlarca öğrenci ve öğretmen için ilk ders zili yarın çalacak. 
 
Okul öncesi, ilkokul 1 ve 9'uncu sınıfa adım atan öğrenciler için 4-8 Eylül uyum haftasıydı.
 
Yarın da diğer kademeler için ilk ders zili çalacak.
 
Ücretsiz ders kitapları, yardımcı kaynaklar okullara ulaştırıldı.
 
Eğitimci Yaşar Yılmaz, başlayan yeni eğitim öğretim dönemiyle ilgili veli ve öğrencilere tavsiyelerde bulundu.
 
"İpi baştan sıkı tutmamız gerekiyor"
 
Eğitimci Yaşar Yılmaz
 
Yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek sözlerine başlayan Yılmaz, öğrencilerin ilk dersten itibaren dersleri can kulağıyla dinlemesi gerektiğini belirterek, "Dersleri mutlaka başından itibaren iyi öğrenmeye gayret edelim. İşi başından itibaren sıkı tutup konuları öğrenmek için öğretmenlerimizi derste can kulağıyla dinleyelim. 'Senenin başındayız', 'ilk günlerimiz' veya 'ilk derslerimiz' düşüncesine girmeyelim. İpi baştan sıkı tutmamız gerekiyor ki ilerleyen dönemde sıkıntı veya sorun çekmeyelim. Ders, derste öğrenilir. Öğretmenlerimizi derste çok iyi dinleyelim ve anlamadığımız konuları mutlaka soralım. İlim bir hazinedir, hazinenin anahtarı da sorulardır. Mutlaka anlamadan dinlemeden konuları geçmeyelim. Okulda öğrendiğimiz konuları mutlaka eve gittiğimiz zaman tekrar yapalım. Küçük öğrencilerimiz için okuma noktasında üzerinde durulması gerekir, bu okumayı veliler ve öğretmenlerle mutlaka gerçekleştirelim." dedi.
 
"Velilerimizden çocuklara rehberlik bakımından yaklaşmalarını rica ediyorum"
 
Velilerin öğrencileri ders çalışmaya yönlendirmesi gerektiğini dile getiren Yılmaz, "Velilerimiz öğrencileri yakından takip etsinler. Söylediklerimden şu anlaşılmasın; alıyım öğrencimi matematik, fen ve Türkçe yaptırayım değil. Öncelikle velilerimizden çocuklara rehberlik bakımından yaklaşmalarını rica ediyorum. Öğrencimiz okuldan geldikten sonra öncelikle şunu söylesinler; 'evladım günün nasıl geçti, okulda neler yaptın anlat bakalım'. Çalışmalarını yönlendirsinler ve şunu unutmasınlar ki öğrenciler birer güle benzer ve güllerin bir açımı vardır. Bazıları yaz aylarında bazıları ilkbahar da açar, öğrencilerimizin de birer açım zamanı vardır bu konuda öğrenci velilerimiz sabırlı olsunlar. Bizim öğrencimiz niye bunu yapamadı neden böyle olmadı gibi formatlara girmesinler. Velilerimiz öğretmenlerimizle diyalog halinde oldukları takdirde İnşallah aynı şekilde güzel başarılar elde edeceklerini ümit ediyorum." şeklinde konuştu. (İLKHA)
Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Mardin nöbetçi eczaneleri
ANKET
2024 Yerel Seçimlerinde Kimi Belediye Başkanı Olarak Görmek istiyorsunuz?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2023 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA