• Mardin-2 °C
  • Diyarbakır-2 °C
  • Batman-4 °C
  • Şırnak0 °C
  • İstanbul11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sıfır Atık Belgesi aldı
20 Kasım 2020 Cuma 07:49

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi "Sıfır Atık Belgesi" aldı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, atık oluşumunun azaltılması ve atıkların kaynağında ayrıştırılarak ekonomiye kazandırılması için çalışmalarını tamamlayarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Diyarbakır İl Müdürlüğü’nden "Sıfır Atık Belgesi" aldı.
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, tüm yurtta başlatılan "Sıfır Atık" projesi kapsamında Sıfır Atık Yönetmeliği'nce çalışmalarını tamamlayarak temel seviye sıfır atık belgesini almaya hak kazandı.
 
Temmuz 2019'da yayımlanan yönetmelik çerçevesinde; tüm yerel yönetimler, kamu ve özel kurum ile kuruluşlarının sıfır atık belgesi alma yükümlülüğü bulunuyor. Büyükşehir Belediyesi de ilk olarak sıfır atık yönetim sistemi yönetmeliğini hizmet binasında uygulamaya soktu. Binadaki katlara ikili ve dörtlü gruplar halinde Kâğıt-Karton, Plastik, Metal, Cam ve evsel atık kumbaraları yerleştirildi.
 
Sıfır atık hedefiyle çalışmalarını il genelinde sürdüren Büyükşehir Belediyesi, kurduğu sıfır atık sisteminin bilgi ve belgelerini Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı Entegre Çevre Bilgi Sistemine yükleyerek temel seviye sıfır atık belgesi başvurusunu yaptı. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi’nin başvurusunu inceleyip onaylanarak temel seviye sıfır atık belgesi verdi.
 
Daha temiz ve sağlıklı bir kent için "Sıfır Atık" projesini il genelinde de yaygınlaştırmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi'nin, geri dönüşüm alanında toplumsal bilinci yaygınlaştırmak için çalışmalarını sürdüreceği belirtildi. (İLKHA)
Bu haber toplam 386 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
Türkiye'nin en iyi ve en güven veren lideri kim?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2020 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA