• Mardin23 °C
  • Diyarbakır14 °C
  • Batman13 °C
  • Şırnak13 °C
  • İstanbul19 °C

Rıfat Direkçi / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

DEMOKRASİNİN KURTULUŞU VE MİLLİ İRADE DESTANI

09 Temmuz 2020 Perşembe 07:54

"Bu destan kısa bir yazı ile yaza bileceğinin destan değildir."

Bir ulusun güç  birliğiyle nasıl tarih yaza bileceğinin sonucudur 15 Temmuz Demokrasi Bayramı.

ELLERİ KURUSUN HAİN DARBECİ, FETÖ…

.… (تَبَّتْ يَدَا أَبِي لَهَبٍ وَتَبَّ (1   Tebet suresinde geçen dua ile darbecileri  Rabbim cezalandırsın, hüküm versin. Âmin

(1) Ebu Leheb’in elleri kurusun, zaten kendisi kurudu  (2) Ne malı işine yaradı ne de kazancı! (3) O, alevli bir ateşte kızaracak….

15 TEMMUZ 2016 HAİN DARBE GİRİŞİMİ'NİN 4.YILI

15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişimini bugün bir kez daha lanetliyoruz. Demokraside bu türden müdahaleler asla kabul edilemez.

Askeri darbeler ile yapılan müdahaleler demokrasiye ve topluma hep zarar vermiştir. Hukukun üstünlüğünün ne kadar önem arz ettiği açıkça görülmektedir.

Haince, sinsice, kalleşçe İslam’ın arkasına gizlenmiş FETÖ ve FETÖ'cü terör örgütü 15 Temmuz 2016’da Halk iradesine, demokrasiye, topraklarımıza, bölgelerimize, insanlarımıza, inancımıza, Cumhuriyetimize, maneviyatımıza, Milletin meclisine, kadınlara, çocuklara, Askerlerimize, polislerimize, sanatkârlarımıza, esnaflarımıza vs. Devletin, halkın uçaklarıyla, tanklarıyla helikopterleri ile saldırdı!  Ama karşılarında görülmemiş bir destan gördüler…

" ÇANAKKALE DİRENİŞİNİ "Gördüler. Türkiye ulusu yekvücut, tek yürek oldu, darbecilerin ve ihtilaf devletlerinin desteği ile yapılan bu alçak kalkışmaya karşı ölümüne direndi ve bundan sonrada direneceğini cümle âleme gösterdi.

Şehitlerimiz oldu Gazilerimiz oldu ama iman ve vatan aşkı tankların önüne set oldu silahlara göğsünü kalkan etti.  Demokrasi için, geleceğimiz İçin, inancımız için, halk için direndi cesaretle engel oldu bu ulusun evlatları.

Artık hiç bir guruba referans olunmamalı ve aşırı yetki verilmemeli. Artık Demokrasinin Türkiye’miz 'de su gibi, ekmek gibi bir ihtiyaç olduğunu herkes gördü. Geçmişten ders alalım

Demokrasimizin dinamiklerini güçlendirelim. Hukukun üstünlüğü, Demokrasinin her alanda varlığının inşası, Sivil anayasanın gerekliliği, her kesin liyakat‘la yerleştirilmesi atamaların yapılması, Millet iradesinin dokunmazlığı yasalarla güçlendirilmelidir.

Kısaca dünya tarihi bir ulusun tek vücut kahramanca direnişine Şahit oldu.

Yarınlarımıza, gençliğimize paha biçilmez bir manevi miras bıraktı. Demokrasinin kahramanları şehit ve gazilerin, kadını, erkeği ve gençlerin sayesinde O gece Allah’ın izniyle ; milletin istikbaline ipotek koymak isteyen ihanet şebekesine karşı kahramanca direniş gösterdi gecede din alimlerimizde büyük desteği vardı. Camilerden selalar okuyup halka direnme cesareti verdi. Esnaf ve sanatkârlarımız direnişte en ön saflarda bütün alanlarda zalim gaddar Darbeci FETÖ/ PDY 'ye karşı çıktılar ve esnaf kardeşlerimizden o gece Şehit edilenler ve gazi olanlar vardı.

15 Temmuz Demokrasi şehitlerimiz ve Gazilerimize minnettarız. Şehitlerimizin ruhu şad olsun, mekânları cennet olsun inşallah. Gazilerimize şükranlarımızı sunuyor sağlıklı bir ömür dilerim. Bu topraklarda şehit düşen bütün şehitlerimizin mekânı cennet olsun. Gazilerimize esenlikler diliyorum.  Rabbim bir daha yaşatmasın.

"15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ KUTLU OLSUN."

whatsapp-image-2020-07-09-at-10.48.26.jpeg

1-007.jpg

Bu yazı toplam 8843 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
  • Mardin’de Öğretmenler, iyiliği bulaştırıyor!
  • Rektör Özçoşar’dan Vali Demirtaş’a Teşekkür Ziyareti
  • TOGG'dan dolandırıcılara karşı uyarı
  • Mardin Valisi Demirtaş, kuşu kaybolan kızı sevindirdi
  • 33 internet sitesine erişimin engellenmesi kararı
ANKET
Türkiye'nin en iyi ve en güven veren lideri kim?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2021 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA