• Mardin20 °C
  • Diyarbakır17 °C
  • Batman15 °C
  • Şırnak17 °C
  • İstanbul19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CİMERe bu yıl 6 milyon başvuru yapıldı
24 Aralık 2021 Cuma 10:25

CİMER'e bu yıl 6 milyon başvuru yapıldı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun CİMER Eğitim ve Bilgilendirme Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, bu yıl 6 milyonun üzerinde başvuru aldıklarını belirtti.
Toplantıda konuşan Altun, bu toplantıyı CİMER hakkında aydınlatıcı bilgileri, önemli bilgileri güncel gelişmeleri, yenilikleri paylaşmak için yaptıklarını ifade etti.
 
Altun, Devletin en önemli görevinin milletin yanında olmak, vatandaşın sorununu çözmek, hayatını kolaylaştırmak olduğunu vurguladı.
 
Altun, devletle millet arasındaki en önemli iletişim köprüsünün CİMER olduğunu söyleyerek şu ifadeleri kullandı:
 
Hak arama bilincinin, demokrasi kültürünün gelişimi sayesinde CİMER'e olan ilgi her geçen gün artıyor. 2020 yılında toplamda 5 milyon 900 bin başvuru aldık. Bu yılı tamamladığımızda 6 milyon üzerinde bir başvuru almış olacağız. Bundan da önemlisi bu başvuruların gereğinin yerine getirilmesidir. Biz her şeyden önce bir iletişim platformuyuz. Gelen başvuruları en doğru şekilde kurum ve kuruluşlara, doğru aktörlere iletmekle mükellefiz. Bunu yapabilmek son derece kritiktir. Fakat çoğu zaman biz burada arkadaşlarımızla oturup görüştüğümüzde CİMER'e yapılan bazı başvuruların örnek olarak seçilip devlet yönetimine doğrudan katkısının olabileceğini görüp bunları projelendirdik. Bu projeler üzerinden doğrudan Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla somut çıktılar ortaya koyabildik CİMER, Türkiye'nin kamu idaresi anlamında son dönemin en önemli reformlardan bir tanesidir.
Altun, CİMER'in ülke genelinde 100 bine yakın kullanıcı sayısı ve yaklaşık 40 bin idari birimle bağlantılı şekilde güçlü bir hizmet ağına sahip olduğunu söyledi. (İLKHA) 
Bu haber toplam 435 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
Türkiye'nin en iyi ve en güven veren lideri kim?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2022 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA