• Mardin40 °C
  • Diyarbakır40 °C
  • Batman40 °C
  • Şırnak39 °C
  • İstanbul31 °C

Abdulaziz ALTEKİN / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cesursan Soyun

14 Kasım 2020 Cumartesi 13:30
Şimdi yazacaklarım yüzünden beni etiketlemeye kalkan olacaktır muhakkak. Bazıları feminist diyecek bazılarıysa sosyalist. Kimsenin aklına çocukların geleceğini düşünen normal bir vatandaş gelir mi bilmem?
 
Bir milletin geleceğinin temeli şüphesiz gençlik üzerine inşa edilir. Dinamik ve akıllı bir nesil yetiştirmek ise atalarının birinci görevidir. Ne yazık ki bu görevin bilincinde olmayan bir sürü insan mevcut etrafta.
 
Bir insan düşmanını tanıyabilir. Ama dost postuna bürünmüş bir düşman tarafından saldırıya uğrayanların kazanma şansları sıfırdır. Ülkemizde bir sürü kurt var maalesef. Kurtları avlamak yerine peşine takılan koyunları izleyen bizler, eğer olaya müdahale etmezsek ne yazık ki her şey için çok geç olacak.
 
Muhtemelen haberlerde veya magazin programlarında, en düşük ihtimalle gazetelerin manşetlerinde karşılaşmışsınıdır:
 
- Geceye damga vuran anlar,
- Çok cesur hareket,
- Bütün gözleri üzerinde topladı,
- …
 
Bu tür kelimeler belki yaşı biraz ilerlemiş olanlar için bir şey ifade etmiyor olabiliyor; ama gençleri sürü sürü peşinde sürüklüyor.
 
Geçen hesabımda karşılaştım. Bilmem hangi densiz sanatçı kızları cesur olmaya davet etmiş. Cesur dedikleri şey ise affedersiniz resmen soyunmak. Yani onları dolaylı yoldan hayvanlaşmaya çağırmış.
 
İnsanı insan yapan edeptir. Büyüklere saygı küçüklere sevgi göstermektir. Toplumda şu an bir veba gibi yayılan cinsel hastalığın önüne geçilmiyor. Çünkü bu vebayı sanatçılar özellikle etrafa yayıyor. Zira onlar da biliyorlar ki yaptıkları sanat değil. Okuyan bir kişi çok rahat bunu anlayabilir. Çocuklarımızın okumasına engel olmak istemelerinin altında yatan tek sebep kendi çıkarlarıdır. Kendi çıkarları için göz göre göre geleceğimizi ateşe atıyorlar.
 
Bir insan soyununca sadece cinsel arzuları tatmin eder. Cesaret dedikleri şey saygıyı ortadan kaldırmaktır. Kendine saygı göstermeyen bir birey hiç kimseye göstermez. Aynı şekilde kimse de ona göstermez. Kısacası soyunmak cesaret işi değil akılsızların yapabileceği bir şeydir.
 
Gençler üzerinde oynanan bu büyük oyun karşısında hepimiz sessizce büyük patlamanın gerçekleşmesini bekliyoruz. Ne zaman ki aile denen kutsal yapı tamamıyla Avrupaî bir hal aldı o zaman kalkıp dizlerimizi dövüp başımızı taşlara vuracağız.
 
Aileden sorumlu bir bakanlık var ülkemizde. Aileyi yok etmeye çalışan bakanlık olarak ismini değiştirseler daha iyi olacak. Zira evlenen gençlere ambargo uygularken, eşler şikâyetçi olmadığı halde onları ayırıp hapse tıktırırken, evlilik dışı beraberliklere yönlendirirken kimseye acımadılar. Diğer bakanlarla birlikte gece düzenleyip topluma hiçbir faydası dokunmayan kişileri kahraman ilan ettiler. Böyle böyle geleceğimizi dinamitlediler. İşte otuz yaşına kadar neden evlenmiyorların nedeni bu.
 
Medyanın ne durumda olduğu hepimizce malum. Bu ortamda soyunmak cesaret işi, edep ise hayâsızlık olarak lanse ediliyor. Umarım herkes kendi üzerine düşeni yapar ve geleceğimiz heba olmaz…
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Mardin nöbetçi eczaneleri
ANKET
Midyat'ın İl Olmasını İstiyor musunuz.?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2024 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA