• Mardin28 °C
  • Diyarbakır24 °C
  • Batman22 °C
  • Şırnak25 °C
  • İstanbul23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CEDAW ve İstanbul Sözleşmesi iptal edilsin talebi yenilendi
26 Eylül 2020 Cumartesi 08:24

CEDAW ve İstanbul Sözleşmesi iptal edilsin talebi yenilendi

Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu ve Türkiye Aile Meclisi Mardin İl Başkanı Mehmet Şerif Öter, insanlığın son kalesi olan ailenin bazı yasalar ve sözleşmelerle tahrip edilmeye doğru gittiğine dikkat çekti.
Türkiye Aile Meclisi, ailenin korunması ve aileyi tahrip eden yasalar ile sözleşmelerin iptal edilmesi için İstanbul, Ankara, Antalya, Diyarbakır, Mardin, Denizli, Gaziantep, Şanlıurfa, Konya, Kayseri, Adana, İzmir, Kocaeli, Elazığ, Ordu, Sakarya, Van, Nevşehir ve Batman'da ortak bir basın açıklaması gerçekleştirdi.
 
Mardin’deki basın açıklamasını Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu ve Türkiye Aile Meclisi Mardin İl Başkanı Mehmet Şerif Öter okudu.
 
Öter, insanlığın son kalesi olan ailenin bazı yasalar ve sözleşmelerle tahrip edilmeye doğru gittiğine dikkat çekti.
 
Öter, “Türkiye’de ve dünyada aile kurumunu yok etmek için küresel topyekûn bir saldırı var. Aileyi korumak tüm insanların insani ve ahlaki vazifesidir. Ailesiz ahlaksız toplum küresel savaşına karşı; ailenin korunması ve ahlak medeniyeti inşası için elbirliğiyle mücadele etmeliyiz. Kınayanların kınamasından ve linç̧ girişimlerinden korkmadan Aile birliğini yok etmeye çalışanlara karşı toplumsal tepkimizi ortaya koymalıyız.” dedi.
 
Cinsi sapıklık ve savunuculuğun “terör” kapsamına alınarak faaliyetlerinin yasaklanmasını talep eden Öter, “Fuhşiyat yoluyla elde edilen her türlü mal varlıklara el konulmalıdır. Ailesiz, ahlaksız ve ‘cinsiyetsiz toplum’ projesi olan CEDAW, İstanbul Sözleşmesi ve bağlı uygulamaları acilen iptal edilmelidir. Kadını putlaştıran aynı zamanda değersizleştiren, ‘cinsel meta’ haline getiren ‘6284 Sayılı Yasa’ iptal veya ıslah edilmeli. 2014'den bugüne her yıl 550 bin kişi evden uzaklaştırma alıyor, ailelerin yıkılmasına, dağılmasına neden olan yasa ve uygulamalara son verilmelidir. Şiddetin insandan insana, insandan hayvana her türlü̈ haksızlığa, zulme karşı çıkılmalı. İnsana ve diğer bütün canlılara şiddet uygulayanlara caydırıcı cezalar verilmeli. Aile içi ihtilaflarda ‘Allah’ın emri’ olan ‘hakemlik’, ‘arabuluculuk’ ve ‘nasihat’ müessesesi yeniden hayata geçirilmelidir.” dedi. (İLKHA)
Bu haber toplam 680 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  • Siyer Yarışması'na bu yıl katılım online olacak
  • İhtiyaç sahiplerine 99 milyon TL ödeme yapılacak
  • Türkiye makarna ihracatında dünya ikincisi
  • Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu’dan Macron’a kınama
  • Türkiye'de 69 kişi daha Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti, 2091 yeni tanı kondu
ANKET
Türkiye'nin en iyi ve en güven veren lideri kim?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2020 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA