• Mardin12 °C
  • Diyarbakır15 °C
  • Batman13 °C
  • Şırnak9 °C
  • İstanbul5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BM Dünya Şehirler Gününe ev sahipliği yapacak
22 Eylül 2023 Cuma 09:17

BM Dünya Şehirler Günü'ne ev sahipliği yapacak

Habitat Dünya Şehirler Günü Zirvesi bu yıl ilk kez bir ilçe belediyesi olarak Üsküdar'da yapılacak. Etkinlikler, Üsküdar'da bulunan çeşitli mekanlarda gerçekleştirilecek.
Habitat Dünya Şehirler Günü Zirvesi bu yıl ilk kez bir ilçe belediyesi olarak Üsküdar'da yapılacak. Etkinlikler, Üsküdar'da bulunan çeşitli mekanlarda gerçekleştirilecek.
 
Etkinliklerin ana teması, "Herkes İçin Sürdürülebilir Kentsel Geleceğin Finansmanı" olacak. Bu tema doğrultusunda, kentsel kalkınmanın finansmanı, iklim değişikliğinin etkilerinin azaltılması, sürdürülebilir ulaşım ve altyapı, sosyal uyum ve kapsayıcılık gibi konular ele alınacak. Etkinliklere; 140'dan fazla ülkeden, devlet başkanları ve bakanlar seviyesinde üst düzey katılımcıların yanı sıra Birleşmiş Milletler, hükümetler, belediyeler, sivil toplum kuruluşları, akademisyenler ve özel sektör temsilcileri gibi farklı kesimlerden katılımcılar bekleniyor.
 
Üsküdar Belediyesi Başkanı Hilmi Türkmen, Birleşmiş Milletler'de gerçekleşen Habitat Dünya Şehirler Günü etkinliğinde, 31 Ekim’de Dünya Şehirler Günü Buluşması'na ev sahipliği yapacaklarını ve bundan büyük mutluluk duyduklarını belirtti.
 
Üsküdar Belediyesi Başkanı Hilmi Türkmen ABD'nin New York kentindeki Birleşmiş Milletler binasında düzenlenen Habitat Dünya Şehirler Günü etkinliğinde bir konuşma gerçekleştirdi. Üsküdar Belediyesi Başkanı Hilmi Türkmen daha sonra, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'yle birlikte yaptıkları ortak basın toplantısında, uluslararası bir etkinliğe ev sahipliği yapacak olmaktan büyük mutluluk duyduklarını dile getirdi.
 
31 Ekim 2023’te İstanbul Üsküdar Belediyesi olarak Habitat Dünya Şehirler Günü etkinliğine ev sahipliği yapacak olmaktan büyük bir memnuniyet duyduğunu söyleyen Türkmen, "Bu özel etkinlik, temel sorunları örnek çözümlerle çözmüş şehirlerin önemini vurgulamak ve dünya açısından sürdürülebilir kalkınmaya katkı sağlamak için bir fırsat sunuyor. İstanbul Üsküdar Belediyesi olarak, sürdürülebilir şehirleşme hedeflerimize ulaşmak için kararlılıkla çalışıyor, şehrimizi daha yaşanabilir ve kapsayıcı hale getirmek için büyük adımlar atıyoruz. Dünya Şehirler Günü, şehirlerimizin geleceği için önemli bir platform oluşturuyor ve bu platformda bu deneyimlerimizi, başarılarımızı paylaşmak istiyoruz. Bunun da ötesinde, dünyanın birçok ülkesinden devlet adamlarının, metropol şehirlerin üst düzey yöneticilerinin katılacağı zirvede yapılacak tecrübe paylaşımlarını ülkemiz adına da çok değerli buluyoruz" ifadelerini kullandı. (İLKHA)
Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Mardin nöbetçi eczaneleri
ANKET
2024 Yerel Seçimlerinde Kimi Belediye Başkanı Olarak Görmek istiyorsunuz?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2023 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA