• Mardin9 °C
  • Diyarbakır5 °C
  • Batman7 °C
  • Şırnak5 °C
  • İstanbul10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BESO Başkanı Çiftçi: Kuaförlerin haftalık tatil günü ertelendi
30 Eylül 2022 Cuma 08:17

BESO Başkanı Çiftçi: Kuaförlerin haftalık tatil günü ertelendi

Batman Esnaf ve Sanatkarlar Odası (BESO) Başkanı Mehmet Sıddık Çiftçi, berber, kuaför ve güzellik salonlarının haftanın bir günü kapanması kararının 1 Ocak 2023 tarihine ertelendiğini belirtti.
Ticaret Bakanlığının esnaf ve tacirlerden gelen talepler doğrultusunda uygulaması 1 Ekim 2022 tarihinden itibaren başlamak üzere berber, kuaför ve güzellik salonlarının haftanın bir günü kapanmasına yönelik karar alınmıştı.
 
Alınan kararın bazı illerin sektör temsilcilerinin zaman istemesi, Valilikler ile meslek kuruluşları arasındaki istişare süreçleri için daha uzun bir zamana ihtiyaç duyulduğunda dolayı 1 Ocak 2023 tarihine ertelendiğini duyurdu.
 
Batman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Sıddık Çiftçi, haftalık tatil günlerinin ertelenmesi hakkında açıklamada bulundu.
 
Çiftçi, “Ticaret Bakanlığının esnaf ve tacirlerden gelen talepler doğrultusunda uygulaması 1 Ekim 2022 tarihinden itibaren başlamak üzere berber, kuaför ve güzellik salonlarının haftanın bir günü kapanmasına yönelik karar alınmıştı. Batman olarak yapılan çalışmalar sonucunda karar alınmıştı ancak bazı illerimizde sektör temsilcileri hazırlıkları yetişemedikleri için zaman istemelerinden dolayı süreç 1 Ocak 2023 tarihine ertelenerek süreç uzatılmıştır. Yalnız berber, kuaför ve güzellik salonu üyelerimiz şimdiden uygulamayı faaliyete koyabilirler. Böylelikle hem alışma dönemi olur hem de kendilerini 1 Ocak’a hazırlamış olurlar.” dedi.(İLKHA)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
Bu Pazar Genel Seçim Olursa Hangi Partiye Oy Verirsiniz ?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2022 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA