• Mardin9 °C
  • Diyarbakır5 °C
  • Batman7 °C
  • Şırnak5 °C
  • İstanbul10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Berberler ve kuaförlerin tatil günü belli oldu
30 Eylül 2022 Cuma 08:16

Berberler ve kuaförlerin tatil günü belli oldu

Şanlıurfa Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Nezif Kayalar, erkek berberlerin Pazar günü, kuaförlerin ise Salı günü tatil yapacaklarını belirterek kurallara uymayanlara cezai işlem uygulanacağını ifade etti.
Berber, kuaför ve güzellik salonlarının 1 Ekim'den itibaren haftanın bir günü kapalı olacağı kararı ile ilgili konuşan Şanlıurfa Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Nezif Kayalar, tatil gününü oylama ile belirlediklerini söyledi.
 
Tatil gününü belirledikten sonra Şanlıurfa Valiliğine tebligat gönderdiklerini aktaran Kayalar, esnafın da bir gün tatile ihtiyacı olduğunu vurguladı.
 
"Tatil gününü oylamayla belirledik"
 
Berberlerin Pazar günü, kuaförlerin ise Salı günü kapalı olacağını ifade eden Kayalar, "Ticaret Bakanlığı berber ve kuaför kararı ile ilgili karar çıkardıktan sonra bize tebligat gönderildi. Tebligatı Şanlıurfa Valiliğine gönderdik. Alınan karara göre erkek berberlerinin tatil gününü oylama yaparak Pazar gününü seçtik. Bayan kuaförlerinin tatil günü oylamada Salı günü olarak belirlendi. Bayan kuaför ve güzellik salonlarının tatil günü Salı günleri, erkek berberlerin tatil günü de Pazar günleri olacak. Ticaret Bakanlığı tatil gününü seçmeyi bize bırakmıştı. Federasyon başkanıyla görüşüp ondan görüş aldım. Daha sonra tatil gününü oylamayla belirledik. Diğer illerdeki berberlerin tatil günü yüzde 90'ı Pazar günüdür. Hatta yüzde yüz de diyebilirim. " dedi.
 
"Üyelerimin de bu kurala uymalarını istiyorum"
 
Tatil günlerinde denetimler yapılacağını ve kurala uymayanlara ceza verileceğini belirten Kayalar, "Tatil günlerini denetleme İçişleri Bakanlığı'na bağlıdır. Denetimi polis ve zabıtalar gerçekleştirecek. Denetime uymayanlara cezai işlem uygulanacak. Hatta dükkân kapatma ve ruhsat iptaline kadar gidebilir. Üyelerimin de bu kurala uymalarını istiyorum. Bir memurun haftada iki gün tatili varsa bir esnafın da haftada bir gün tatili olsun." şeklinde konuştu. (İLKHA)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
Bu Pazar Genel Seçim Olursa Hangi Partiye Oy Verirsiniz ?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2022 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA