• Mardin18 °C
  • Diyarbakır19 °C
  • Batman16 °C
  • Şırnak16 °C
  • İstanbul14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Batmanda aşı olmayan görevlilerden her hafta PCR testi istenecek
15 Eylül 2021 Çarşamba 11:05

Batman'da aşı olmayan görevlilerden her hafta PCR testi istenecek

Batman Valisi Hulusi Şahin başkanlığında “2021-2022 Eğitim-Öğretim Okul Yöneticileri Toplantısı” gerçekleştirildi.
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonu'nda, Covid-19 tedbirlerine riayet edilerek düzenlenen toplantıya; Batman Valisi Hulusi Şahin, Vali Yardımcısı Kadir Kılıç, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, milli eğitim şube müdürleri, ilçe milli eğitim müdürleri ile okul müdürleri katıldı.
 
İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda okul müdürlerine hitap eden Vali Şahin, 2021-2022 eğitim öğretim yılının hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.
 
“Sağlık ve güvenlik birinci önceliğimizdir”
 
Uzun bir aradan sonra öğrencilerle tekrar buluşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Şahin, “Bunun verdiği bir mutluluk ve heyecan var. Ancak hastalığın bitmemesi, pandeminin devam etmesi, yeni koşullar ve yeni normallerle okulları açma ihtiyacımız ortaya çıktı. Farklı bir gündemle ve daha değişik bir öncelik sıralamasıyla bu eğitim öğretim yılına başlıyoruz. Bir yerde sağlık ve güvenlik söz konusu olduğunda diğer ihtiyaçlar ikinci plana itilir. Şu anda; okullarımızın sağlığı ve sağlık yönünden güvenliği birinci önceliğimiz ve olmazsa olmazımızdır. Dünya’nın da Türkiye’nin de gündemi bu. Bu çerçevede bütün konuları konuşmamız gerekiyor.” dedi.
 
“Aşı olmayan görevlilerin her hafta PCR testini isteyeceğiz”
 
Öğretmen ve eğitim çalışanlarının aşı olma ve PCR testi zorunluluğuna dikkat çeken Vali Şahin, İçişleri Bakanlığı genelgesi ve Millî Eğitim Bakanlığı rehberinde yer alan kaideleri yerine getireceklerini belirtti.
 
Şahin, “Öğretmenlerimizin ve eğitim camiasındaki görev alan herkesin servisçisinden kantincisine kadar aşı olması ve aşı olmayanların da haftada iki sefer PCR testi vermesi kuralı var. Bu kurallara uymayanlar İl Hıfzıssıhha Kurulu kararına da aykırı hareket etmiş demektir. Bu şartlar altında her hafta sizlerden İl Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığıyla aşı olmayan görevlilerin PCR testini isteyeceğiz. Aşı olmamış, PCR testi de yok, bu kişiler kurallara aykırı hareket etmişlerdir. Umumi Hıfzıssıhha Kanunun ilgi maddesi uyarınca, İl Hıfzıssıhha Kurulu kararına aykırı hareket etmekten cezai işlem yapılacaktır. Bu listeler haftalık olarak gelecek ve haftalık olarak bu işlem yapılacaktır.” diye konuştu.
 
Ekim ayının sonunda gelenekselleşen ‘Batman Kitap Fuarı’nı düzenlemeyi düşündüklerini belirten Vali Şahin, öğrencileri beceri atölyelerine ve benzeri aktivitelere yönlendirilmesi konusunda gerekli gayretin gösterilmesini istedi.
 
Toplantı; görüş ve önerilerin ardından sona erdi.(İLKHA)
Bu haber toplam 117 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  • Akaryakıt istasyonu arsası satışa çıkarıldı
  • Otopark alanları kiraya verilecek
  • Kırıkkale Üniversitesinden akademik personel alım ilanı
  • Özdemir Bayraktar Hakka Yürüdü
  • Mardin’de “Pandemi Döneminde Stres Yönetimi” Konferansı Düzenlendi
ANKET
Türkiye'nin en iyi ve en güven veren lideri kim?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2021 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA