• Mardin12 °C
  • Diyarbakır15 °C
  • Batman13 °C
  • Şırnak9 °C
  • İstanbul5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Batman Üniversitesinin akademik kadro sayısı artıyor
16 Mart 2023 Perşembe 07:59

Batman Üniversitesinin akademik kadro sayısı artıyor

Batman Üniversitesinde, akademisyen sayısı da hem nitelik hem de nicelik bakımından artmaya devam ettiği bildirildi.
Batman Üniversitesinde, akademisyen sayısı da hem nitelik hem de nicelik bakımından artmaya devam ettiği bildirildi.
 
Son bilgilere göre, 2021 ile 2022 yılları arasında hem öğretim üyeleri hem de öğretim görevlilerinin sayısında önemli artış sağlandığı belirtildi.
 
2021 yılında profesör sayısı 38’den 41’e, doçent sayısı 43’ten 70’e, doktor öğretim üyesi sayısı 173’ten 193’e yükselirken öğretim görevlisi sayısı ise 118’den 137’ye yükseldi.
 
Kadro sayısındaki artış ile ilgili konuşan Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Batman Üniversitesinin her geçen gün büyüyerek bulunduğu şehre ve bölgeye önemli katkılar sunmaya başladığını ifade etti.
 
Akademik kadro sayısındaki artışın öğrencilerin başarı oranlarını da yükselttiğine dikkat çeken Rektör Demir, sözlerine şu şekilde devam etti:
 
"Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylanan Üniversitemiz Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yönergesi yayımlandı. Batman Üniversitesindeki her atama ve yükselme kanunlar, yönetmelikler ve yönergeler çerçevesinde belirlenen kriterlere uygun şekilde gerçekleştiriliyor. Batman Üniversitesi ailesine dâhil olan her personel, üniversitemizi daha iyi bir yere taşıma gayesindedir. Geleceğe yatırım yapma bilinciyle hareket ediyor, uzun vadeli planlar yapıyoruz. Bu da üniversitemizdeki eğitimin kalitesini önemli ölçüde artırıyor. Ülkemizin dört bir yanında mesleklerini en iyi şekilde icra edecek öğrencilerimiz, yaptığımız doğru hamlelerin sağlaması niteliğinde olacaklar."(İLKHA)
Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Mardin nöbetçi eczaneleri
ANKET
2024 Yerel Seçimlerinde Kimi Belediye Başkanı Olarak Görmek istiyorsunuz?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2023 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA