• Mardin23 °C
  • Diyarbakır26 °C
  • Batman23 °C
  • Şırnak24 °C
  • İstanbul24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Batman Üniversitesi Van’da ve Ankara’da aday öğrencilerle buluştu
03 Ağustos 2022 Çarşamba 09:01

Batman Üniversitesi Van’da ve Ankara’da aday öğrencilerle buluştu

Aday öğrencilerin üniversitedeki bölüm ve programları tercih ederek nitelikli bir eğitim almalarının sağlanması amacıyla tanıtım ve bilgilendirmelerin devam ettiği Batman Üniversitesi, Van’da ve Ankara’da aday öğrencilerle buluştu.
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi ev sahipliğinde Van Kent Meydanı’nda düzenlenen Üniversite Tercih ve Tanıtım Günlerinde Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde bulunan 13 üniversite stant açtı.
 
Öğrenci adaylarına, üniversitenin kurulduğu günden bu yana fiziki ve eğitim altyapısında yaşanan gelişmelerin yanı sıra akademik, sanatsal, kültürel, sosyal ve sportif imkânların anlatıldığı etkinlikte, Batman Üniversitesinde açılan yeni bölümler ve programlar hakkında da bilgiler verildi.
 
Batman Üniversitesinin enerji alanında pilot üniversite seçildiği vurgulanarak adayların enerji alanıyla ilgili bölümleri tercih etmeleri halinde kendilerine eğitim ve meslek hayatlarında büyük avantajlar sağlayacağı aktarıldı.
 
Üniversitenin tercih dönemi boyunca Batman’ın birçok noktasında ve diğer şehirlerde tanıtımının devam ettiğini belirten Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, öğrenci odaklı bir üniversite olan Batman Üniversitesini tercih eden her öğrencinin alacağı nitelikli eğitimin ardından meslek hayatına da donanımlı ve özgüvenli bir şekilde atılacağının altını çizdi.
 
Üniversitenin hem sosyal hem de fen alanları bölümlerinde bulunan zengin kadrosu ve güçlü altyapısıyla öğrencilere çağdaş normlarda eğitim imkânları sunduğunu ifade eden Rektör Demir, Batman Üniversitesi ailesinin yeni üyesi olacak öğrencileri heyecanla beklediklerini söyledi.
 
Batman Üniversitesi, Ankara'da düzenlenen fuarda da aday öğrencilerle buluştu. “Kariyer, Doğru Tercihle Gelecek” sloganıyla düzenlenen fuarda adaylara üniversitenin akademik, kültürel, sanatsal ve sportif imkânları hakkında detaylı bilgi verildi.(İLKHA)
Bu haber toplam 86 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
Bu Pazar Genel Seçim Olursa Hangi Partiye Oy Verirsiniz ?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2022 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA