• Mardin16 °C
  • Diyarbakır14 °C
  • Batman15 °C
  • Şırnak12 °C
  • İstanbul18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Batman Üniversitesi, Kalite Yönetim Sistemi Belgesini almaya hak kazandı
31 Ocak 2023 Salı 09:32

Batman Üniversitesi, Kalite Yönetim Sistemi Belgesi"ni almaya hak kazandı

Batman Üniversitesi, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından 17-18 Ocak 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilen dış tetkik sürecini başarıyla tamamlayarak “TS EN ISO 9001: 2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi'ni almaya hak kazandı.
Batman Üniversitesi, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından 17-18 Ocak 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilen dış tetkik sürecini başarıyla tamamlayarak “TS EN ISO 9001: 2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi'ni almaya hak kazandı.
 
TSE Diyarbakır Bölge Müdürlüğünde düzenlenen sertifika törenine Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, TSE Gaziantep Belgelendirme Müdürü ve Baş Tetkikçi Rıza Okumuş katıldı.
 
"Bu Belge, yaptığımız tüm işlerin şeffaf, hesap verilebilir ve kalite standartlarına uygun nitelikte olduğunun belgesidir"
 
Sertifika töreninde konuşan Rektör Demir, "Kaliteyi kurumsal kültür haline getiren üniversitemiz uzun bir süreç sonrasında Kalite Yönetim Sistem Belgesini almaya hak kazandı. Bu başarı, üniversitemizin akademik ve idari olmak üzere tüm personeline aittir. Bu iyileştirme sürecinin ardından hedeflerimize ulaşmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Eksiklerimizi gördük, bundan sonra ne yapmamız gerektiğini biliyoruz. Batman Üniversitesi olarak her geçen gün daha iyiye ve mükemmele ulaşmak için çalışıyoruz. Üniversitemizin geleceğine dönük olan bu çalışmaya inandık ve bu doğrultuda hedefler geliştirdik. Çalışmalarımızı güne göre değil, geleceğe yönelik hazırladık ve kaliteli olanın değerli olacağı inancıyla hareket ettik.  Bu belge, yaptığımız tüm işlerin şeffaf, hesap verilebilir ve kalite standartlarına uygun nitelikte olduğunun belgesidir. Kalite standartlarımızı daha da yükseltmek ve belirlediğimiz hedeflere ulaşmak için gereken çalışmaları yürütmeye devam edeceğiz." İfadelerini kullandı.
 
"Batman Üniversitesi her geçen gün daha iyi noktalara gelecek"
 
TSE Gaziantep Belgelendirme Müdürü ve Baş Tetkikçi Rıza Okumuş ise bu süreçte Batman Üniversitesinin heyecanını gördüklerini ifade ederek, "Tetkik sürecinde güzel uygulamalar ve güzel kurgulanan çalışmalar gördük. Ben inanıyorum ki Batman Üniversitesi her geçen gün daha iyi noktalara gelecek. Bu süreçte özveriyle çalışan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
 
Konuşmaların ardından TSE Gaziantep Belgelendirme Müdürü ve Baş Tetkikçi Rıza Okumuş, “TS EN ISO 9001: 2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi'ni Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir’e takdim etti. (İLKHA)
Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Mardin nöbetçi eczaneleri
ANKET
2024 Yerel Seçimlerinde Kimi Belediye Başkanı Olarak Görmek istiyorsunuz?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2023 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA