• Mardin14 °C
  • Diyarbakır17 °C
  • Batman13 °C
  • Şırnak14 °C
  • İstanbul16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Batman Üniversitesi ile Hacettepe Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı
07 Haziran 2021 Pazartesi 09:28

Batman Üniversitesi ile Hacettepe Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı

Batman Üniversitesi Teknokent A.Ş. ile Hacettepe Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş. arasında "Teknoloji Geliştirme" iş birliği protokolü imzalandı.
Batman sanayisinin ihracat temelli bir yapıya kavuşturulması amacıyla teknolojik bilgi üretmek ve bu bilgiyi yatırıma dönüştürmek için faaliyet gösteren Batman Üniversitesi Teknokent A.Ş, Hacetepe Üniversitesi ile imzaladığı protokol sayesinde kent-üniversite-sanayi iş birliğinde ar-ge ve inovasyon çalışmalarını daha ileri bir seviyeye taşımayı hedefliyor.
 
Kentin gelişimine önemli katkıda bulunacak olan Teknoloji Geliştirme protokolü, Batman Üniversitesi Teknokent A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Batman Valisi Hulusi Şahin ile Hacettepe Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Cahit Güran tarafından imzalandı.
 
Düzenlenen imza töreninde konuşan Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, üniversitenin hedeflerine ulaşma konusundaki çabasının bir meyvesi olan protokolün önemine dikkat çekti.
 
Protokolün mentörlük çerçevesinde yapıldığını ve Batman Üniversitesi Teknokent A.Ş. açısından son derece anlamlı bir adım olduğunu ifade eden Rektör Demir, Batman Üniversitesi olarak üniversite-sanayi iş birliği doğrultusundaki ar-ge ve inovasyon çalışmalarını temel amaçları arasında gördüklerini dile getirdi.
 
Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir
 
"Üniversite ve sanayi iş birliği politikası oluşturma arzusundayız"
 
Protokolün, Batman Üniversitesi ve kent için önemine değinen Rektör Demir, deneyim paylaşımının gelişme ve büyümedeki rolüne dikkat çekti:
 
Bilim ve teknolojinin aktif olarak kullanıldığı bir platform oluşturmanın gayreti içindeyiz. Protokol sayesinde Batman Üniversitesi ile Hacettepe Üniversitesi; araştırma, geliştirme, teknoloji ve kalkınma politikaları, iş geliştirme ve girişimcilik, yenilik yönetimi ve istihdam alanları ile proje oluşturma ve yürütülmesinde ortak çalışmalar yapabilecektir. Hacettepe Üniversitesinin birikim ve deneyimini önemsiyoruz. Sürdürülebilir bir üniversite ve sanayi iş birliği politikası oluşturma arzusundayız. Batman Üniversitesi olarak araştırma ve geliştirme çalışmalarının yanı sıra istihdam alanları üretmek, son teknolojiyle bütünleşmiş bir üretim bandı oluşturmak, katma değeri yüksek ürünler üretmek, Endüstri 4.0'ın gereklerini yerine getirmek amacıyla bilgi, birikim ve deneyimimizi geliştirmek için her alanda iş birliği içinde olmaya devam edeceğiz.
"Bu protokol ile daha çok mesafe kat edeceğiz"
 
Demir, "Hacettepe Üniversitesi'nin bilgi birikimi ve katkısıyla çabamızı geliştirerek sürdürmek amacındayız. Kabuğuna çekilmiş bir üniversite değil; her türlü üretim, ar-ge ve inovasyon sürecinde sahada aktif olarak çalışan bir üniversite olma doğrultusundaki çabalarımızın bir semeresi olarak imzalanan bu protokol ile daha çok mesafe kat etmek istiyoruz. Protokolün imzalanmasında emeği geçen Sayın Valim Hulusi Şahin ve Hacettepe Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Cahit Güran'a teşekkür ediyorum. Batman Üniversitesi ve kentimize hayırlı olmasını diliyorum." diye konuştu. (İLKHA)
Bu haber toplam 200 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  • Vali Demirtaş, “Akif” Filmini Öğrencilerle İzledi
  • Başkan Şahin'den, Engelliler Derneğine Ziyaret
  • İşçileri taşıyan araç şarampole yuvarlandı: 3 yaralı
  • Kaymakam Tekin Dundar ile Midyat üzerine Röportaj
  • Öğrencileri için Devlet Tüm İmkanlarını Seferber Etti
ANKET
Türkiye'nin en iyi ve en güven veren lideri kim?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2021 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA