• Mardin11 °C
  • Diyarbakır10 °C
  • Batman9 °C
  • Şırnak7 °C
  • İstanbul7 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bakımsız park yenilendiÇ
07 Eylül 2019 Cumartesi 12:08

Bakımsız park yenilendiÇ

Madde bağımlıların meskeni haline gelen park, Bağlar Belediyesi tarafından yenilenerek, vatandaşların kullanımına sunuldu.
Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde bakımsızlıktan dolayı madde bağımlıları ve zararlı alışkanlıkların meskeni haline gelen park, Bağlar Belediyesinin çalışmasıyla vatandaşların kullanımına sunuldu.
 
Aydınlatma sistemi olmadığı için  vatandaşların gitmekten çekindiği Gulan Parkı, led aydınlatma sistemi ile gece ışıl ışıl olurken, alt yapı eksikleri tamamlanan parkın değişen görüntüsü akşam saatlerinde vatandaşların ilgisini çekiyor.
 
Vatandaşların huzurlu ortamda zaman geçirmesi için hizmette sınır tanımadıklarını belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, "Gulan Parkımız vatandaşlarımızın huzur içinde aileleriyle zaman geçirebileceği bir yaşam haline geldi. Amacımız bu güzel görüntüyü, tüm parklarımıza ve yaşam alanlarımıza hakim kılmaktır.” dedi.
 
Bağlar Belediyesi, kısa süre öncesine kadar bakımsızlıktan dolayı olumsuz bir görüntünün hakim olduğu ve aydınlatma sistemi olmadığı için de akşam saatlerinde vatandaşların gitmekte çekindiği parkı kısa sürede yaşam alanı haline getirdi. Bakımsızlıktan dolayı madde bağımlıları ve zararlı alışkanlıkların meskeni haline gelen Gulan Parkı, yapılan modern ve titiz çalışmalarla vatandaşların huzur bulduğu alana dönüşerek, tepki çeken eski halinden kurtularak halktan övgü alan bir görüntüye kavuştu.
 
Hem aydınlatıyor hem tasarruf sağlıyor
 
Çevre düzenlemesi ve alt yapıdan kaynaklanan eksikleri giderilen park, gelişmiş son teknolojik imkanlar kullanılarak led aydınlatma sistemi ile donatıldı. Bir çok renkten oluşan yeni aydınlatma sistemi parkın çehresini değiştirirken, ışıl ışıl bir görüntü kazanan parkın yeni yüzü buraya akın eden vatandaşları cezbediyor. Zaman ayarlı olan led aydınlatma sistemi, gece saatlerinde tasarruf moduna geçerek aynı zamanda ekonomik tasarruf da sağlıyor.
 
Vatandaşların huzurlu ortamda zaman geçirmesi için hizmette sınır tanımadıklarını belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, belediyeye bağlı tüm parkları huzur adası haline getirmek istediklerini söyledi. Beyoğlu, "Gulan Parkımız vatandaşlarımızın huzur içinde aileleriyle zaman geçirebileceği bir yaşam haline geldi. Amacımız bu güzel görüntüyü, tüm parklarımıza ve yaşam alanlarımıza hakim kılmaktır. Bu parklarımıza yakın zamanda çalışmalarına başlamayı planladığımız iki yeni ve çok amaçlı parkımızı da ekleyeceğiz inşallah” dedi.
 
Vatandaşlar parkın yeni halinden çok memnun
 
Parkın yeni hali, akşam saatlerinde aileleriyle birlikte parka gelerek huzurlu ortamda dinlenme imkanı bulan vatandaşları memnun ediyor.
 
 Parkta dinlenen vatandaşlardan Yusuf Çelik, "Daha önce çok bakımsızdı. Aydınlatma sistemi yoktu, çevre düzenlemesi ve alt yapısı çok kötüydü. Gece saatlerinde uyuşturucu ve madde bağımlıları buralarda cirit attığı için ne kendimiz ne de ailelerimiz gelemiyordu. Şimdi belediyemizin yaptığı hizmetle çok güzel bir görüntü kazandı. Ailelerimizle beraber huzur içinde dinlenip zaman geçiriyoruz. Çocuklarımız oyun oynuyor. Belediye başkanımız Hüseyin Beyoğlu’na ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
 
Huzur içinde bisiklet turu atan çocuklar
 
Vatandaşlardan Fatma Güler ise, "Buranın eski halini biliyoruz. Çok kötü durumdaydı. Uyuşturucu kullanan gençler vardı. Gece karanlık olduğu için gelemiyorduk, şimdi daha huzur içinde gece geç saatlere kadar burada dinleniyoruz. Belediyemizin hizmeti çok güzel, çok memnunuz. Allah belediye başkanımızdan, belediye çalışanlarımızdan razı olsun." ifadelerini kullandı.
 
Parkın yeni hali en çok çocukları mutlu ediyor. Bisikleti ile parkla eğlenen Baran Ay, "Daha önce bisikletim ile buraya gelemiyordum. Şimdi huzur içinde arkadaşlarımla beraber bisikletimi kullanıyorum." dedi. (İLKHA) 
Bu haber toplam 140 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2020 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA