• Mardin12 °C
  • Diyarbakır15 °C
  • Batman13 °C
  • Şırnak9 °C
  • İstanbul5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bakan Vedat Işıkhan Kasımiye Millet Ormanı’nın Açılışı Gerçekleştirildi
23 Eylül 2023 Cumartesi 10:16

Bakan Vedat Işıkhan Kasımiye Millet Ormanı’nın Açılışı Gerçekleştirildi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Prof. Dr. Vedat Işıkhan ve Valimiz/Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Tuncay Akkoyun il protokolünün ve vatandaşların katılımıyla Kasımiye Millet Ormanı’nın açılışını gerçekleştirdiler.

 Kasımiye Millet Ormanı’nın açılışında konuşan Vali Akkoyun: “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde “Daha Yeşil Türkiye” hedefiyle 450 dekardan büyük bir alana kurulan Kasımiye Millet Ormanımızın açılışının sevincini yaşıyoruz. Şehrin kalabalığından ve kargaşasından yorulan vatandaşlarımız, buralarda dinlenmekte, evlatlarımız buralarda eğlenceli vakitler geçirmekte ve dileyen hemşehrilerimiz ise buralarda spor ve egzersiz yapmaktadırlar. Mardin’imizi kalkındırmaya ve ihya etmeye bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da devam edeceğiz. Mardin’imizde son beş yıl içerisinde 2 Milyon fidan toprakla buluşturuldu.İklim krizinin gündemimizi fazlasıyla meşgul ettiği bir dönemde fidan dikerek Ortak Evimiz Dünya’ya ve geleceğimize bir nefes armağan ediyoruz. Bu itibarla şehrimizde orman varlığımızı arttırmaya yönelik çalışmalarımız her zaman devam edecektir. Zira medeniyet düşüncemizin özünde, kâinat ve tabiat bizlere emanettir. Bu emanetin sahibi önce kâinatın yaratıcısı Rabbimiz, sonra da gelecek nesillerimizdir.” İfadelerini ekleyerek konuşmasını şu şekilde sürdürdü;

 “Bizler doğamızı korumakla ve bizden sonraki nesillere güzel bir şekilde aktarmakla mükellefiz. Bu bilinç ve farkındalıkla çevremize en güzel ve hassas bir şekilde sahip çıkmanın gayreti içerisindeyiz. Ayrıca çevre bilincinin toplumumuzda yaygınlaşması için de yoğun çaba harcıyoruz. Nitekim bizler, yüzyıllar öncesinden günümüze bir mesaj olan 'Yarın kıyametin kopacağını bilseniz bile elinizdeki fidanı dikiniz' hadis-i şerifini kendimize şiar edindik. Bu bakımdan Dünya’da gelip geçici bir yolcu olduğumuzu unutmadan; gelecek nesillerimize güzel bir çevre miras bırakalım. Her şeyi belli bir ölçüde ve mükemmel bir düzende yaratılan tabiatımıza asla ve asla zarar vermeyelim. “Dünya’nın ortak evimiz” olduğu bilinciyle çevreyi koruma hususunda hep beraber üstün gayret gösterelim. Bu duygu ve düşüncelerle birazdan açılışını gerçekleştireceğimiz Kasımiye Millet Ormanımızın Mardin’inimize hayırlı uğurlu olmasını en içten dileklerimle temenni ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Daha sonra Bakan Işıkhan konuşma gerçekleştirerek, amaçlarının Mardin için daha fazla hizmet ve yatırım olduğunu aktarıp, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Hem Mardin'in bağrından kopup gelmiş bu toprakların bir evladı hem de devletimizin Bakanı olarak çalışmak ve üretmek benim, görevim ve sorumluluğum. Çünkü biz sosyal devlet olmanın şuuruna erişmiş bir yönetim anlayışının temsilcileriyiz. Bizim insanı yaşatmak üzerine inşa edilen devlet geleneğimiz en az bin yıllık bir tecrübeyle bugünlere ulaşmış durumda. Davamızın lideri Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, çeyrek asrı aşan politika hayatı boyunca bir kez olsun halkımızdan ayrı kalmamıştır. Ne zaman ülkemizi ilgilendiren kritik bir mesele olsa doğrudan milletimize gitmiştir. Dün Birleşmiş Milletler Genel Kurul kürsüsünde bütün dünyaya adaleti haykırırken daha adil bir dünyanın mümkün olabileceğini de ifade etmiştir. Bu anlamda, yürüdüğü bu haklı yolda Sayın Cumhurbaşkanımıza, yol arkadaşı olmak, yükünü hafifletmek, ülkemizin istikbali için yapılacak çalışmalara omuz vermek bir vatandaş olarak her birimizin asli görevidir.” İfadelerini kullandı.

Memleketi Mardin için çalışmalarının hız kesmeden devam edeceğini söyleyen Bakan Işıkhan konuşmasının devamında; "Hamdolsun ki doğu illerimizin her türlü imkandan mahrum ve hizmetsiz bırakıldığı, teröre teslim edildiği o kara günleri artık geride bıraktık. Diyarbakır annelerinin kutlu davasına sonuna kadar sahip çıkacağız. Bizim hiçbir evladımızı feda etmeye tahammülümüz de, vaktimiz de yok. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, Türkiye'yi yüzyılın ülkesi haline getirme hedeflerimiz var" dedi.

Bakan Işıkhan: “Bizleri burada ağırlayan tüm hemşehrilerime şükranlarımı sunuyorum. Millet Ormanı'nın hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum.” Diyerek konuşmasını sona erdirdi.

Açılış Programına; il protokolü, askeri ve mülki erkan, kamu kurum ve kuruluş, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

1-024.jpg

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Mardin nöbetçi eczaneleri
ANKET
2024 Yerel Seçimlerinde Kimi Belediye Başkanı Olarak Görmek istiyorsunuz?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2023 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA