• Mardin29 °C
  • Diyarbakır31 °C
  • Batman31 °C
  • Şırnak29 °C
  • İstanbul25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bakan Selçuktan matematik çağrısı
19 Temmuz 2020 Pazar 11:49

Bakan Selçuk'tan "matematik" çağrısı

​Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, meslektaşlarına yeni eğitim öğretim yılını "matematiği sevme konusunda iş birliği yılı" ilan etme çağrısında bulundu.
Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamaya göre Bakan Selçuk, dijital ortamda "Ziya Öğretmen ile Zümre Toplantıları"nı başlattı.
 
İlk zümre toplantısını sınıf öğretmenleriyle yapan Selçuk, akademik hayatının büyük bölümünü sınıf öğretmeni yetiştirmekle geçirdiğini ifade etti.
 
Selçuk, sınıf öğretmenlerinin, çocukların eğitim hayatında çok önemli bir yerinin bulunduğunu belirtti.
 
Bakan Selçuk, ikinci zümre toplantısını ise İngilizce, üçüncüsünü ise ortaokul matematik öğretmenleriyle gerçekleştirdi.
 
Toplantıda konuşan matematik öğretmenlerin çoğu, matematiğin zorluğu konusunda hem öğrencilerin hem velilerin ön yargıya sahip olduğuna işaret etti.
 
Öğretmenlerin sınıfta yaşadıklarını daha yakından bilmenin, daha isabetli kararlar almaya yardımcı olduğunun altını çizen Ziya Selçuk, meslektaşlarına yeni eğitim öğretim yılını "matematiği sevme konusunda iş birliği yılı" ilan etme çağrısında bulunarak şunları söyledi:
 
"Çocuklarımıza matematiği sevdirelim. Matematik alanında uluslararası düzeyde, bu ülkenin çıtasını daha yukarı taşıyalım. Bizler matematiği okul öncesinden itibaren mantıksal olarak, duygu olarak, öğreterek günlük hayatla bağını kurmak istiyoruz. Geç öğrenen, normal süreçte öğrenen ve üst düzey eğitim alması gereken çocuklarımız var. Bu üç grup için de çeşitli hazırlıklar yapıyoruz. Matematiğin zorluğu konusunda geliştirilen geleneksel tutumun dönüştürülebilmesi için meslektaşlarıma bazı önerilerim var: Öğretmenlerimiz, ders yılı başında ilk birkaç saat matematiği sevdirmek konusunda oyunlar, etkinlikler yaparsa öğrenci ve öğretmen arasında güçlü bağ kurulur." (İLKHA)
Bu haber toplam 1919 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
Türkiye'nin en iyi ve en güven veren lideri kim?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2020 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA