• Mardin8 °C
  • Diyarbakır6 °C
  • Batman8 °C
  • Şırnak8 °C
  • İstanbul5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bakan Özer, OECD Eğitim Bakanları Toplantısına katılacak
07 Aralık 2022 Çarşamba 08:22

Bakan Özer, OECD Eğitim Bakanları Toplantısı'na katılacak

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Fransa'nın başkenti Paris'te gerçekleştirilecek OECD Eğitim Bakanları Toplantısı'na katılacak.
Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Fransa'nın başkenti Paris'te gerçekleştirilecek OECD Eğitim Bakanları Toplantısı'na katılacak.
 
Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 7-8 Aralık tarihleri arasında Fransa'nın başkenti Paris'te 38 OECD üyesi, 6 aday ülke ve üye olmayan 4 ülke (Çin, Hindistan, Endonezya ve Güney Afrika) eğitim bakanları ile davetli bulunan UNESCO, Avrupa Konseyi gibi çeşitli uluslararası örgütlerin katılımıyla gerçekleştirilecek toplantıya katılacak.
 
Bakan Özer, Paris'teki programın ilk gününde beraberindeki heyetle birlikte Üst Düzey Politika Forumu'na iştirak edecek. Forumda ana teması "Toplumları Yeniden İnşa Etmede Eğitimin Rolü" olan bir oturum gerçekleştirilecek.
 
Paris'teki program, daha sonra "Eğitim: Geleceğe Yatırım Yapmak" konulu birinci oturumla devam edecek.
 
Birinci oturumun ardından "Eğitim Yoluyla Demokratik Toplumlar İnşa Etmek" konulu ikinci oturum gerçekleştirilecek, oturumlarda panelistlerin sunumlarının ardından bakanlar düzeyinde interaktif tartışmalar gerçekleştirilecek.
 
Bakan Özer, oturumlardan sonra OECD ülkelerinin eğitim bakanlarıyla ikili görüşme gerçekleştirecek.
 
Bakan Özer, günün son programında ise "Eşitlik ve Kapsayıcılık İçin Eğitim Ortaklıklarını Tekrar Tasarlama" temalı resmî akşam yemeğine katılacak.
 
Millî Eğitim Bakanı Özer, Paris'teki programın ikinci gününde OECD Eğitim Bakanları Toplantısı'na iştirak edecek. Ana teması "Eğitim Yoluyla Eşit ve Kapsayıcı Bir Toplumu Yeniden İnşa Etmek" olan toplantı, eğitim bakanlarının katılımıyla gerçekleştirilecek.
 
Daha sonra ise Eğitim Bakanları Toplantısı Genel Kurul açılış oturumu yapılacak. Oturumda "Eşitlikçi ve Dirençli Eğitim Sistemlerinin Kapsayıcı ve Eşitlikçi Toplumların Temelini İnşa Etmesini Sağlamak" teması ele alınacak.
 
Paralel oturumlarda ayrıca "Tüm İnsan Perspektifinde Eğitimde Eşitlik ve Kapsayıcılık" konusu tartışılacak.
 
Bakan Özer, paralel oturumun ardından "Sürdürülebilir Kalkınma için Eğitim: Yeni Sınamalar için Yeni Politikalar" temalı öğle yemeğine; ardından "Eğitim Hayatını Çalışma Hayatıyla Uyumlu Hâle Getirmek" temalı ikinci paralel oturuma; daha sonra ise "Eğitim Yoluyla Eşitlikçi Toplumlar İnşa Etmek" başlıklı bildirinin kabul edileceği kapanış oturumuna katılacak. (İLKHA)
Bu haber toplam 131 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  • 4 ilde eşzamanlı uyuşturucu operasyonu: 223 gözaltı
  • İstanbul Boğazı'nda gemi trafiği askıya alındı
  • Hac başvuruları bugün sona eriyor
  • Çocuklar neden çok soru sorar?
  • EYT yasa teklifi perşembe günü komisyonda görüşülecek
ANKET
Bu Pazar Genel Seçim Olursa Hangi Partiye Oy Verirsiniz ?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2023 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA