• Mardin8 °C
  • Diyarbakır6 °C
  • Batman8 °C
  • Şırnak8 °C
  • İstanbul5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bağlar Belediyesi’nden ağaçlara kış terapisi
30 Kasım 2022 Çarşamba 08:36

Bağlar Belediyesi’nden ağaçlara kış terapisi

Bağlar Belediyesi, son yıllarda hayata geçirdiği park ve sosyal donatı projelerini yöre iklimine uygun binlerce ağaç türü ile ihya ederken, kış mevsiminin gelmesiyle beraber ağaçların bakımı Park Ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenli olarak g
Bağlar Belediyesi, son yıllarda hayata geçirdiği park ve sosyal  donatı projelerini yöre iklimine uygun binlerce ağaç türü ile ihya ederken, kış mevsiminin gelmesiyle beraber ağaçların bakımı Park Ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenli olarak gerçekleştiriliyor.
 
Bağlar Belediyesi tarafından hayata geçirilen 11 farklı özellikteki çok amaçlı park projelerinde binlerce ağaç dikildi. Belediye ayrıca ilçedeki cami, okul, taziye evi ve kamuya açık yerlere de ağaçlandırma ile çevre düzenlemesi desteğinde bulunarak ilçedeki yeşil alan miktarının artırılmasında önemli rol oynadı.
 
Bağlar Belediyesi, mevsim şartlarına bakım çalışmaları yaparak da ağaçların korunmasını ve yenilenmesini sağlıyor.
 
Son 4 yılda kazandırdıkları 11 park projesinin yanı sıra kamuya açık hizmet veren cami, medrese, okul ve taziye evi gibi yerlere de ağaçlandırma desteğinde bulunduklarını belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, "Park projelerimizi 20’ye yakın ağaç ve çalı türüyle şekillendiriyoruz. Ağaçların bakımını ve budamasını da düzenli olarak yaparak korumuş oluyoruz." değerlendirmesinde bulundu.
 
Yeşil alanların oluşturulması ve korunması konusunda oldukça hassas davrandıklarını belirten Beyoğlu, bir yandan binlerce ağacı toprakla buluştururken, diğer yandan mevsim koşullarını göz önünde bulundurarak bakım çalışmaları gerçekleştirdiklerini söyledi.
 
Beyoğlu, "Yöremizin iklimine uygun 20’ye yakın ağaç çeşidi ve çalı türü olmak üzere binlerce ağaç diktik. Vatandaşlarımız, hayata geçirdiğimiz devasa ve göz kamaştıran çok amaçlı parklarımızda bunu rahatlıkla hissedebiliyor. Bunun yanı sıra eğitim kurumları, ibadethane ve taziye evi gibi kamuya açık olan, halkın ortak kullanım alanı olan yerlere de çevre düzenlemesi yaparak ağaçlandırma desteğinde bulunduk, bulunmaya da devam ediyoruz. Geleceğe temiz ve yeşil, oksijeni bol bir çevre bırakmak istiyoruz. Bağlar’ımız tarihte göz alıcı yeşil alanlarıyla biliniyor. Bu misyonu tekrar kazandırmak için gayret ediyoruz. Hamd olsun son 4 yılda bu konuda güzel işlere imza attık. Aynı zamanda kazandırdığımız binlerce ağacın bakımını ve budamasını yaparak ağaçların canlı kalmasını ve yenilenmesini sağlıyoruz." diye konuştu. (İLKHA) 
Bu haber toplam 184 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  • 4 ilde eşzamanlı uyuşturucu operasyonu: 223 gözaltı
  • İstanbul Boğazı'nda gemi trafiği askıya alındı
  • Hac başvuruları bugün sona eriyor
  • Çocuklar neden çok soru sorar?
  • EYT yasa teklifi perşembe günü komisyonda görüşülecek
ANKET
Bu Pazar Genel Seçim Olursa Hangi Partiye Oy Verirsiniz ?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2023 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA