• Mardin16 °C
  • Diyarbakır20 °C
  • Batman17 °C
  • Şırnak18 °C
  • İstanbul19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
2020 yılı Mevlid-i Nebi Haftası Peygamberimiz ve Çocuk temasıyla idrak edilecek
06 Ağustos 2020 Perşembe 16:12

2020 yılı Mevlid-i Nebi Haftası 'Peygamberimiz ve Çocuk' temasıyla idrak edilecek

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, yaptığı açıklamada, 2020 yılı Mevlid-i Nebi Haftası’nın temasının “Peygamberimiz ve Çocuk“ olduğunu duyurdu.
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla, 2020 yılı Mevlid-i Nebi Haftası temasını “Peygamberimiz ve Çocuk“ olarak belirlediklerini ve bu tema çerçevesinde 6-8 Kasım tarihleri arasında Uluslararası Mevlid-i Nebi Sempozyumu düzenleyeceklerini açıkladı.
 
Başkan Erbaş, Mevlid-i Nebi Haftası ile ilgili yaptığı paylaşımında şu ifadelere yer verdi:
 
“Göz aydınlığımız ve geleceğimiz çocuklarımıza Peygamber Efendimizin (Sallallahu Aleyhi Vesellim) gözünden bakabilmek, bugünü ve yarınlarına Kur’an ve sünnet perspektifinden çözümler sunabilmek adına 2020 yılı Mevlid-i Nebi Haftası’nı 'Peygamberimiz ve Çocuk' temasıyla idrak edeceğiz. Bu kapsamda Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından 6-8 Kasım tarihleri arasında birbirinden farklı konu başlıkları ve konukların katılımıyla düzenlenecek olan Uluslararası Mevlid-i Nebi Sempozyumu’nu da 'Peygamberimiz ve Çocuk' başlığıyla gerçekleştirmiş olacağız.”
 
Uluslararası Mevlid-i Nebi Sempozyumu: Peygamberimiz ve Çocuk
 
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın sosyal medya hesaplarından kamuoyuna duyurduğu sempozyumla, çocuk konusunu Kur’an ve Sünnet perspektifinden ele almak, çocukların ve ebeveynlerin yaşadığı sorunlara temel dini referanslar bilhassa Hazreti Peygamber’in sünneti ekseninde çözüm önerileri sunmak, Diyanet İşleri Başkanlığının çocuklara yönelik hizmetlerinin değerlendirmesini yapmak ve geliştirilmesine katkı sağlamanın amaçlandığı belirtildi.
 
Din Hizmetleri Genel Müdürlüğünce 6-8 Kasım tarihlerinde düzenlenecek sempozyuma katılmak isteyenlerin Türkçe, Arapça ve İngilizce dillerinde tebliğ sunabilecekleri bildirildi. Katılımcıların, tebliğ özetlerini 4 Eylül tarihine kadar teslim edebilecekleri ifade edildi.
 
Kabul edilen tebliğ özetleri, 18 Eylül tarihinde açıklanacak. Tebliğ metinlerinin son teslim tarihi ise 23 Ekim 2020 olarak belirlendiği bildirildi.
 
Katılım şartları
 
Sempozyuma kabul edilecek tebliğlerde; bilimsel ve özgün olmaları, tebliğ özetlerinin konuyu 300 ile 400 kelime ile ana hatlarıyla açıklaması isteniyor.
 
Özetler, katılım formu kullanılarak mevlidinebihaftasi@diyanet.gov.tr adresine e-posta yoluyla, 0312 284 55 25 numaralı hatta faks çekilerek veya Diyanet İşleri Başkanlığı’na posta ile gönderilecek.
 
Tebliğ metinleri, 5000 ile 7000 kelime arasında olacak. Ayrıca oturumlarda tebliğ sunumu 20 dakika ile sınırlı tutulacak.
 
Konular
 
Sempozyumda, “Kur’an Penceresinden Çocuk”, “Peygamberimiz ve Çocuk”, “Bugünün Çocukları”, “Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Çocuklara Yönelik Hizmetleri” konuları ele alınacak.
 
Mevlid-i Nebi Haftası
 
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Hazreti Peygamberin doğumu münasebetiyle düzenlenen ve Mevlid Kandili’ni de içerisine alan Mevlid-i Nebi Haftası, her yıl farklı bir tema çerçevesinde gerçekleştiriliyor.
 
Mevlid-i Nebi Haftası boyunca belirlenen tema çerçevesinde yapılan etkinlikler, sempozyum ve diğer programlarla Hazreti Peygamber’in örnek hayatı anlatılıyor, Hazreti Peygamberi anma ve anlamaya yönelik birçok program icra ediliyor.(İLKHA)
Bu haber toplam 730 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
Türkiye'nin en iyi ve en güven veren lideri kim?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2020 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA