• Mardin33 °C
  • Diyarbakır33 °C
  • Batman33 °C
  • Şırnak28 °C
  • İstanbul27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yurdunuseven; “ İdam Vatana İhaneti Ve Cinsel İstismarı Da Kapsamalı”
19 Temmuz 2016 Salı 20:08

Yurdunuseven; “ İdam Vatana İhaneti Ve Cinsel İstismarı Da Kapsamalı”

FETÖ darbe kalkışmasının ardından gelen idam yasasının çıkarılması noktasında işin meclise düştüğünü söyleyen AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, yasal düzenlemenin vatana ihanet ve cinsel istismar suçlarını...

FETÖ darbe kalkışmasının ardından gelen idam yasasının çıkarılması noktasında işin meclise düştüğünü söyleyen AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, yasal düzenlemenin vatana ihanet ve cinsel istismar suçlarını da kapsadığını belirtti.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Afyonkarahisar İl Başkanlığı’nda İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven ve İl Başkan Yardımcısı Mustafa Ötken tarafından haftalık olağan basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda askeri darbe kalkışması ve sonrası süreç değerlendirildi.

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, 15 Temmuz 2016 tarihinin Türk demokrasisinin kara günü olduğunu söyledi. 10 Ağustos 2014 tarihinde halkın yüzde 53 oyu ile seçilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile 1 Kasım 2015 tarihindeki seçimle işbaşında olan hükumete karşı bir kalkışma teşebbüsü gerçekleştirildiğini belirten Yurdunuseven; “15 Temmuz bizim için demokrasimizin kara günüdür. Halkımızın 15 Temmuz günü 1 Kasım seçimlerindeki iradesini tekrar ortaya koyarak sokaklara çıkarak devletine, milletine, hükumetine ve demokrasiye sahip çıkmıştır. Maalesef 15 Temmuz günü devletin imkânları ile sırtına üniforma giyen, bu devletin silahını, uçağını, helikopterini alarak seçilmiş hükümete, cumhurbaşkanına darbeye girişen bir grup kişi vardı. Bunlara insan diyemiyorum, FETÖ ile hareket eden bir grup” dedi.

FETÖ darbe kalkışmasının demokrasiye büyük bir yara açtığını kaydeden İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, 15 Temmuz tarihinin bir kalkışma bir terör eylemi olduğunun altını çizdi. Bu duruma karşı halkın feraset ve cesaretini gösterdiğini kaydeden Yurdunuseven; “Sayın Cumhurbaşkanımız olayların başlangıcından itibaren konuya hâkim olmuştur. Medyanın da olumlu katkısına çok teşekkür ediyoruz. Çok açık ve net olarak durumu ortaya koyup halkımızın, cumhurbaşkanımızın birlikte hareket etmesini medyamız sağlamıştır. Çok şükür sonuç iyi olmuştur. Demokrasi yolunda bu bayrak için, bu vatan için şehit düşenlere, Cumhurbaşkanımızın da gösterdiği yolda yola çıkıp, tankların önüne yatan halkımıza darbecilere karşı koyan güvenlik kuvvetlerine, özellikle polisimize ve darbe tarafından yer almayan asker güvenlik kuvvetlerine çok teşekkür ediyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz” diye konuştu.

TİYATRO DİYENLER “GEZİ ZEKALI”

Birlik olma zamanı olduğunun altını çizen İbrahim Yurdunuseven, FETÖ darbe kalkışmasını tiyatro olarak yorumlayanlara sert tepki gösterdi. Darbe kalkışmasını tiyatro olarak değerlendirenlerin zayıf akılı “gezi zekâlı” olduğunu vurgulayan Yurdunuseven; “Bu kalkışmayı tiyatro olarak değerlendirenleri şiddetle kınıyorum. Durumun tiyatro olmadığı açık ve net şekilde anlaşılmıştır. Eğer Cumhurbaşkanımız bulunduğu yerden 15 dakika önce ayrılmasaydı derdest edilip halka gösterilip kalkışma net şekilde gerçekleşecekti. Allah bizimledir, buna inanıyoruz. Ne kadar hamd etsek, şükür etsek, tövbe etsek azdır” şeklinde konuştu.

Her akşam ikinci bir talimata kadar demokrasi nöbetine devam ettiklerini ifade eden Yurdunuseven şöyle konuştu: “Demokrasi nöbetinde meydanlarda kutlama yapmıyor. Demokrasiye sahip çıkıyoruz. Bunu aksi görenleri kınıyorum. Destekler sırasında motorlu gürültü ve korna çalınmamasını özellikle istirham ediyoruz. Ama halkı canlı tutmak için bazı organizasyonlar yapılıp, şehitlerimiz için hatimler indirilip Kur’an-ı Kerim tilavetleri yapılmaktadır. Sabah namazına kadar demokrasi nöbeti tutan halkımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Demokrasi nöbetine yönelik ikinci bir talimat ancak hükümetimizden ya da cumhurbaşkanımızdan gelecek. İkinci talimata kadar bu nöbetleri tutmaya devam edeceğiz. Sosyal medya hesaplarında bazı provokasyonlar da bulunuluyor. İnsanlarımıza ‘Evinize çekilin, bitti’ gibi T.C Devleti adı altında ya da AK Parti adı altında gönderilen bazı mesajlar var. Bunların hiçbirine itibar edilmemesini önemli rica ediyorum”

İbrahim Yurdunuseven, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın FETÖ terör örgütünün tamamen temizleneceğini, örgütüm tüm inlerine girildiğini açıkladığını hatırlattı. Tüm kurumlarda operasyonlar yürütüldüğünü belirten Yurdunuseven sözlerine şöyle devam etti: “İncelemeler sırasında hatır, gönül, eş, dost gibi unsurlara bakılmayacağını ilk dakikadan itibaren ilan ettik. Bu insanlara destek olmak bu teröre destek olmaktır. Bu konuda ciddi manada çalışmalar devam edecek.”

Toplantı sonunda gazetecilerin sorularını cevaplandıran Yurdunuseven, darbe terörünün yanında PKK terörüyle de mücadelenin aralıksız sürdürüleceğini kaydetti. Yurdunuseven şu ifadeleri kullandı: “Osmanlı torunları uyanıyor. İnşallah Türkiye dünyanın en büyük ekonomileri arasına girecek. Hainlerle ilgili idam noktasında Sayın Cumhurbaşkanımız kararı meclisin vereceğini söyledi. Cumhurbaşkanımız onama makamıdır. TBMM’deki siyasi partiler idam kararı alması halinde tavrını net olarak ortaya koydu. Önüne böyle bir karar metni geldiğinde anında onaylayacağını beyan etti. İş şimdi TBMM’de bulunan siyasi partilerdedir.” çıkarılması muhtemel bir idam yasasının vatana ihanetin yanı sıra cinsel istismar suçlarını da kapsaması gerektiğini sözlerine ekledi.

Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 104 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  • Advan Aşireti’nden Başkan Atilla’ya ziyaret
  • Göz altında oluşan morluklara dikkat
  • Başkan Avcı seçim çalışmalarına devam ediyor
  • Demirkol kırsal mahallelerde vatandaşlarla bir araya geldi
  • Ümit Ülkü Avusturya’da Türkiye’yi temsil etti
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA