• Mardin10 °C
  • Diyarbakır6 °C
  • Batman7 °C
  • Şırnak5 °C
  • İstanbul9 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“yöneticilerin Tek Önceliği Eğitim Olmalıdır”
05 Mayıs 2016 Perşembe 15:18

“yöneticilerin Tek Önceliği Eğitim Olmalıdır”

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, “Dünya görüşü ne olursa olsun, hangi sendikadan olursa olsun tek derdimiz ve önceliğimiz bu milletin çocuklarına eğitim olmalı. Önceliği eğitim olan arkadaşlarla çalışmak istiyorum....

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, “Dünya görüşü ne olursa olsun, hangi sendikadan olursa olsun tek derdimiz ve önceliğimiz bu milletin çocuklarına eğitim olmalı. Önceliği eğitim olan arkadaşlarla çalışmak istiyorum. Bundan sonra da yöneticilerimizi buna göre seçeceğiz.” dedi.

Yenişehir ilçesindeki okul müdürleriyle bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, “Bütün yöneticilerin tek önceliği eğitim olmalıdır” dedi.

Yenişehir İlçesi Muazzez Sümer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan’ın yanı sıra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İhsan Koç, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı Cebe, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Naif Keleş, İlçe Milli Eğitim Şube müdürleri ve okul müdürleri katıldı.

“HER ÖĞRENCİYİ KENDİ EVLADIMIZ OLARAK DÜŞÜNELİM”

Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı Cebe’nin ilçedeki eğitim çalışmaları hakkında verdiği birifingin ardından İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan okul müdürlerine hitaben bir konuşma yaptı.

Konuşmasına, başarının ancak okul müdürleri ve öğretmenlerinin güzel çalışmalarıyla yakalanacağına vurgu yapan Aslan, “Biz Diyarbakır’da eğitimin çıtasını yükselteceksek bunu sizlerle birlikte yapacağız. Okul müdürünün, öğretmenin başarısını görmeden çıtamızı yükseltmemiz mümkün değildir. Bizim en önemli vazifemiz bu milletin hizmetini en güzel şekilde görecek genç nesiller yetiştirmektir. Elimizdeki gençler nerede olursa olsun, hangi mesleği yaparsa yapsın yüreği sevgi dolu olursa, yüreği insan sevgisiyle dolu olsa o sokakta seyyar satıcı da olsa o mahallenin sakinleri o seyyar satıcı gelsin de alışverişimizi ondan yapalım diye onun yolunu gözlerler. Sevgiyle, erdemli ve ahlaklı yetiştirdiğimiz o genç inşaat işçisi olsun aranan bir işçi olur. Benim en önemsediğim söz ve sizlere vermek istediğim en değerli mesaj şu; Bu çocukların eline kalem verelim, kitap verelim. Elimizden yitirdiğimiz her çocuk bizim sorumluluğumuzdadır. Okulda kaydı olup da kendi olmayan her çocuğun vebali başta benim sonra da sizin üzerinizdedir. Çocuklarımızın eğitime devam etmeleri için gerekirse ev ev dolaşacağız. Eğer sıkıntı yaşadığınız yerler varsa beni de çağırın. Çocuklarımızı, yavrularımızı hayallerinden koparmamak için elimizde ne geliyorsa yapmaya hazırız. Gerekirse çocuklarımız için uykularımız kaçsın. Kaybettiğimiz her öğrenciyi kendi evladımız gibi düşünelim arkadaşlar.” şeklinde konuştu.

“SENDİKAL HAK TARTIŞILIR AMA EĞİTİM HAKKI TARTIŞILAMAZ”

“Bir öğretmenin önceliği eğitim olmalıdır” diyen Aslan, “Eğer öğretmenin önceliği eğitim değil ise farklı hayallerin ve rüyaların peşindeyse, farklı ideolojilerin peşindeyse bu milletin çocuklarına yazık etmiş olacaktır.” dedi.

Öğretmenin öğrenciye model olduğunu bilmesi gerektiğini anlatan Aslan, öğretmenin, öğrencinin derdiyle dertlenmesi gerektiğini belirterek şunları söyledi: “Çünkü biz sizlerle, sizler öğretmenlerle, öğretmenler de öğrencilerle ancak başarıyı yakalayabilir. Bazı öğretmen arkadaşlar kendi çocuğunu eylem yapmayan öğretmene teslim edip kendi sorumlu olduğu öğrencileri terk edip sendikal hak diye eylem yapıyor. Zamanı geldiğinde sendikaların da anayasal hakları olan eylem hakları tartışılabilir. Ama bir şey asla tartışılamaz; bunu herkes bilecek. Bir öğrencinin eğitim hakkı anayasal haktır ve bu hak hiçbir şekilde tartışılamaz. Onun için öğretmenin önceliği her zaman eğitim olacaktır. Varsa öğretmenin özlük haklarında bir sıkıntı, varsa bir haksızlık, varsa bir hukuksuzluk tatbikî sendikal hakkını, hukuki haklarını hepsini kullanacaktır. Kullanmalıdır da; bizler de insanız ve hatalarımız olmuş olabilir. Ama her zaman her şartta öncelik eğitim olacaktır. Önceliği eğitim olmayan öğretmenlerin idareci olarak sizler tarafından bizlere teklif edilmemesini de rica ediyorum. Müdür yardımcısı önerecekseniz önceliği muhakkak eğitim olacaktır. Dünya görüşü ne olursa olsun, hangi sendikadan olursa olsun tek derdi ve önceliği bu milletin çocuklarına eğitim olmalı. Önceliği eğitim olan arkadaşlarla çalışmak istiyorum. Bundan sonra da yöneticilerimizi buna göre seçeceğiz.”

Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 295 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  • Katliam gibi kaza : 3 ölü,
  • Midyat İlçe Jandarma Komutanı köy ziyaretinde bulundu
  • Güvenlik güçleri engelli çocuklarla buluştu
  • Eşeğe yüzlerce kiloluk yük taşıtmıştı, özür diledi
  • Mardin'de 2018 huzur yılı ile turist rekorları kırılıyor
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA