• Mardin9 °C
  • Diyarbakır12 °C
  • Batman11 °C
  • Şırnak7 °C
  • İstanbul7 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yıldırım: Türkiyeye Meydan Okumaya Çalışanlar Bunun Hesabını Verecek
19 Haziran 2016 Pazar 00:13

Yıldırım: Türkiye'ye Meydan Okumaya Çalışanlar Bunun Hesabını Verecek

Başbakan Yıldırım, teröristlerin cenazelerine katılan milletvekillerine tepki gösterdi. Yıldırım, "Onlar unutmasın ki insanları canlı bomba olarak öldürenlerin cenazesine katılıp adeta Türkiye'ye meydan okumaya çalışanlar da bunun hesabını...

Başbakan Yıldırım, teröristlerin cenazelerine katılan milletvekillerine tepki gösterdi. Yıldırım, "Onlar unutmasın ki insanları canlı bomba olarak öldürenlerin cenazesine katılıp adeta Türkiye'ye meydan okumaya çalışanlar da bunun hesabını elbette lime lime burunlarından gelinceye kadar vereceklerdir. Milletimiz, vatandaşlarımız en kısa zamanda hiçbir değer gözetmeyen bu cinayet şebekelerinin bertaraf edildiğini mutlaka görecek. "

Başbakan Binali Yıldırım, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile İzmir Valiliği'nin bir otelde şehit aileleri için düzenlediği iftar programına katıldı. İftarın ardından yaptığı konuşmada Yıldırım, şehit ailelerinin, şehitlerin kutsal bir emaneti olduğunu dile getirdi.

32 yıldır Türkiye'yi meşgul eden terör belasının, ülkenin gündeminden çıkacağını belirten Yıldırım, barış ve huzur sağlanıncaya kadar operasyonların devam edeceğini aktardı. Bütün vatandaşların yüzünün güleceği, doğuyla batının, kuzeyle güneyin kucaklaşacağı günlerin yakın olduğunu dile getiren Başbakan Yıldırım, milletin onurlu yürüyüşüne kasteden hiçbir planın Türkiye'yi, yolundan döndüremeyeceğini ifade etti. Terör örgütlerini taşeron olarak kullanan ülkelere de mesaj veren Yıldırım, "Biz bu terörü halledeceğiz ama siz bunlara destek verdiğiniz için bir gün bu büyük milletin yüzüne bakamayacak hale geleceksiniz." dedi.

Ankara Kızılay ve İstanbul Vezneciler'deki canlı bomba olayına da değinen Yıldırım, teröristlerin, hiçbir insani değerin savunucusu olamayacağını vurguladı. Teröristlerin cenazelerine katılan milletvekillerine de gönderme yapan Yıldırım, "Onlar unutmasın ki insanları canlı bomba olarak öldürenlerin cenazesine katılıp adeta Türkiye'ye meydan okumaya çalışanlar da bunun hesabını elbette lime lime burunlarından gelinceye kadar vereceklerdir. Milletimiz, vatandaşlarımız en kısa zamanda hiçbir değer gözetmeyen bu cinayet şebekelerinin bertaraf edildiğini mutlaka görecek. Türkiye, 78 milyon vatandaşıyla tek vatan, tek millet, tek devlet ve tek bayrak altında ilelebet yaşamaya devam edecektir." ifadelerini kullandı.

Başbakan Yıldırım, konuşmasına şöyle devam etti: "Aziz şehitlerimize buradan söz veriyoruz; 81 vilayetimizle 79 milyon insanımızla daima bir olacağız, daima birlikte Türkiye olacağız. Türkiye demokrasiden, hukutan, birlik ve beraberlikten, medeniyet yürüyüşünden asla vazgeçmeyecek. Bu bizim ecdadımıza, şehitlerimize, sizlerin şahsında milletimize olan sözümüzdür. Şehitlerimizin hatırasını sonsuza kadar yaşatmak hepimizin en büyük vatandaşlık borcu olduğu gibi Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin de en önemli görevidir. Şehitlerimizin acılarını hafifletmek, hayatlarını kolaylaştırmak için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde Şehit Yakınları Dairesini kurduk. Hak sahiplerinin atamaları, özellikle son 2 yılda çok daha kısa sürede gerçekleşmeye başladı. Yılda 2 sefer atama yapılırken bundan böyle bakanımıza verdiğimiz talimatla şehit yakınlarımızın atamalarında bu kural değişti. Hiç beklemeden, hemen atamaları gerekleşecek. Şehitler ve yakınları gündemde olduğunda mevzuat teferruattır, asla ve asla mevzuatın arkasına sığınmayacağız, sığınanlara da müsamaha göstermeyeceğiz. Bugüne kadar 30 binin üzerinde şehit yakınının atamasını gerçekleştirdik, onlara sahip çıkmanın gayreti içinde olduk. Son 14 yılda çok önemli çalışmaları hayata geçirdik. 2010 yılında gerçekleşen halk oylamasıyla bir anayasa değiştirdiğimizi biliyorsunuz. Bu değişiklikle getirdiğimiz bir madde çok önemlidir. Şehit yakınları ve gaziler için alınacak tedbirlerin, eşitlik ilkesine asla aykırı sayılamayacağını anayasal güvenceye aldık. Şehitlerimize yapılacak her şey, bir ülke, bir memleket vazifesidir, bir vefa görevidir. Şehit yakınlarımızın, gazilerimizin durumlarını kademe kademe daha da iyileştirmeyi hedefliyoruz ve bunun gayreti içindeyiz."Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 263 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EKONOMİ
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA