• Mardin32 °C
  • Diyarbakır33 °C
  • Batman34 °C
  • Şırnak30 °C
  • İstanbul25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vali Ustaoğlu: Bayburt Taşını Marka Haline Getireceğiz
13 Temmuz 2016 Çarşamba 18:58

Vali Ustaoğlu: Bayburt Taşını Marka Haline Getireceğiz

Uluslararası Bayburt Dede Korkut Kültür ve Sanat Şölenleri’nin 22.’si 'Doğal Taş Sektöründe Rekabetçilik ve Trendler' konulu konferansla başladı. Bayburt Valisi İsmail Ustaoğlu, konferansta yaptığı konuşmada "Bayburt taşını marka...

Uluslararası Bayburt Dede Korkut Kültür ve Sanat Şölenleri’nin 22.’si 'Doğal Taş Sektöründe Rekabetçilik ve Trendler' konulu konferansla başladı. Bayburt Valisi İsmail Ustaoğlu, konferansta yaptığı konuşmada "Bayburt taşını marka haline getireceğiz." dedi.

Bayburt Üniversitesi’nde düzenlenen programa Bayburt Valisi İsmail Ustaoğlu, Belediye Başkanı Mete Memiş, Bayburt Üniversitesi Rektörü Selçuk Coşkun, İl Genel Meclis Başkanı Yusuf Elçi ve diğer ilgililer katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan İl Genel Meclis Başkanı Yusuf Elçi, Doğal Taş Üretim ve Pazarlama Desteği Merkezi Projesi’nin yürütücü ortağı olarak Bayburt İl Genel Meclisi tarafından yapılan çalışmalar hakkında bir sunum yaptı. Proje ekipman kurulum sürecinin devam ettiği bilgisini veren Elçi, Ağustos ayı itibariyle proje kapsamında kurulan taş işleme tesislerinin faaliyete geçeceğini duyurdu.

Bayburt Valisi İsmail Ustaoğlu ise konferansta yaptığı konuşmada, proje ortaklarıyla göreve atandıktan sonra bir değerlendirme toplantısı yaptıklarını söyleyerek projenin şehir kimliğinin oluşması açısından çok önemli olduğunu dile getirdi. Bayburt’un marka değer olma yolunda bazı konularda şanssız olduğunu ifade eden Vali Ustaoğlu, Bayburt taşının bu şanssızlığı ortadan kaldırabilecek doğal bir fırsat olduğunu vurguladı. Vali Ustaoğlu Bayburt taşının ilerleyen dönemlerde marka sektörlerden biri haline gelebileceğini aktararak, “Bu projeye Vali olarak en başta bizler ve diğer paydaşlarımız sahip çıkarak bu yakalamış olduğumuz fırsatı bundan sonraki süreçte Bayburt adına inşallah bir kazanıma dönüştürmeye çalışacağız.” dedi.

Avrupa Birliği (AB) Projeleri hakkında sürecin nasıl işlediğine atıfta bulunan Vali Ustaoğlu konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı: “AB’den proje bazında para alabilmek gerçekten çok yoğun bir mesai gerektiriyor. Çok ince detayları bilmeniz gerekiyor. Gelinen noktaya ve finansmana baktığınız zaman gerçekten bu proje yaklaşık 10 milyon euro’yu bulan çok önemli bir proje. Bunun Bayburt adına gerçekten çok katkısı olacağını tahmin ediyorum.

Bir an önce müşavirlik hizmeti firmamız ile görüşüp fabrikamızın geleceğini netleştirmemiz gerekiyor. Diğer yandan tesislerde işlenecek taşın girdi olarak rezerv durumu nedir veya ilave kaynaklara ihtiyaç duyuluyor mu gibi bunun da araştırılması yapılacak. Bunun dışında fabrika üretilecek ürünlerin değerlendirilmesi konusunda bir an önce yönetim şemasının ve pazarın da oluşturulması gerekiyor. Bununla ilgili çalışmalarımız da devam ediyor. Aramızda bulunan arkadaşlardan bu konuda önerileri olanlar varsa bu noktada önerilere de açığız. Proje paydaşları olarak inanıyorum ki bu işin altından kalkacağız.”

Konferans yapılan konuşmaların ardından yurt içi ve yurt dışından katılımcıların sunumlarıyla devam etti.

Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 101 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  • Şaphane’de giyisi kursu
  • Adana-Şırnak uçak seferleri başladı
  • Meme kanserinde radyoterapinin süresi kısalıyor
  • Borsa güne yükselişle başladı
  • Yediyıldız’ın Perşembe ve Fatsa temasları
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA