• Mardin30 °C
  • Diyarbakır33 °C
  • Batman37 °C
  • Şırnak33 °C
  • İstanbul29 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vali Nayir, Kütahya’daki Görevine Başladı
17 Haziran 2016 Cuma 20:03

Vali Nayir, Kütahya’daki Görevine Başladı

Kütahya’dan Burdur’a atanan Şerif Yılmaz’ın yerine Bilecik’ten Kütahya’ya atanan Vali Ahmet Hamdi Nayir, görevine başladı.Karayolu ile Kütahya’ya gelen Vali Ahmet Hamdi Nayir’in Kütahya’daki ilk durağı tarihi Ulu Camii oldu. Vali...

Kütahya’dan Burdur’a atanan Şerif Yılmaz’ın yerine Bilecik’ten Kütahya’ya atanan Vali Ahmet Hamdi Nayir, görevine başladı.

Karayolu ile Kütahya’ya gelen Vali Ahmet Hamdi Nayir’in Kütahya’daki ilk durağı tarihi Ulu Camii oldu. Vali Nayir cemaatle birlikte Cuma hutbesini dinledi, namaz kıldı. Vali Ahmet Hamdi Nayir’e Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, Vali Yardımcısı Hüdayar Mete Buhara, İl Jandarma Komutanı Alay Komutanı Albay Mustafa Uğur ile İl Emniyet Müdür vekili Hasan Çevik eşlik etti.

Cuma namazı sonrası valilik makamına yaya olarak gitmeyi tercih eden Vali Nayir, Sevgi Yolu boyunca esnaf ve vatandaşlarla tanıştı, hal hatır sordu. Vali Ahmet Hamdi Nayir’e Kütahya hakkında bilgileri Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu verdi. Vali Ahmet Hamdi Nayir, Kütahya Valiliği önünde Kütahya’nın yöresel kıyafetlerini giymiş öğrenciler ve protokol tarafından karşılandı. Kendini karşılamaya gelenlerle tokalaşan Vali Nayir daha sonra makamına geçti.

Makamındaki ilk açıklamayı yapan Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Kuruluşun ve kurtuluşun kenti Kütahya’da görev yapmaktan onur duyuyorum” dedi. Vali Nayir konuşmasında, “30 Mayıs 2016 tarihli Bakanlar Kurulu kararıyla Kütahya Valiliğine atandım. Bugün de göreve başladım. Hem Osmanlı’nın kuruluşunda hem de Kurtuluş Savaşı’nda önemli olaylara şahitlik yapmış bir toprak parçası üzerinde valilik görevi yapmak büyük bir onur. Her şeyden önce bana bu görevi layık gören başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım ve Bakanlar Kurulu üyelerimize şükranlarımı arz ediyorum. İnşallah hem benim, hem de Kütahya için hayırlı olur.” ifadelerini kullandı.

“Kütahya’da insan odaklı bir kamu hizmeti olacak” diyen Vali Ahmet Hamdi Nayir konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Tüm hizmetlerin işbirliği içerisinde hayat geçirileceğini belirten Vali Nayir, şunları söyledi: “Kütahya’da insan odaklı kamu hizmeti yürütmeye çalışacağız. ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ felsefesinin bir örneğini burada mesai arkadaşlarım ve kaymakamlarımla birlikte yürütmeye çalışacağız. Yürütülen kamu hizmetinin ekip ruhu içerisinde gerçekleştirilmesi gerekiyor. Bizler mülki idari olarak mahalli idarelerle, üniversitemizle ve Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ile iyi bir işbirliği içerisinde ortak paydamız Kütahya olmak üzere yapılacaklara birlikte karar verip, birlikte uygulamaya çalışacağız. Bundan önce yapılmış olan çalışmaların takibi mutlaka tarafımızdan gerçekleştirilecek ve yeni yapılacak işler konusunda da Kütahyalıların tekliflerine, kamu çalışanlarımızın, mesai çalışanlarımızın tekliflerine açık olacağız. Buradaki çalışmalarımızda önemli olan hususun mevcut birlik ve beraberliğimizi bozmayacak, geliştirecek şekilde bir çalışma olacaktır. Bu vesileyle ilimize daha önce hizmet etmiş olan bütün valilerimizi de saygıyla, ahirete intikal eden valilerimiz varsa rahmetle anmak istiyorum. İlk günümüzde bizi yalnız bırakmayan basın mensuplarımıza da teşekkür ediyorum. Basın mensuplarımız bizlerin aynası olacak, kendimizi orada göreceğiz, yapmış olduğumuz çalışmaları varsa eleştirilerini dikkate alarak, sizlerle ilgili Kütahya’nın geleceğine ait yapılacak olan bütün çalışmalarda ortak olmaya, o onuru ve gururu beraber yaşamaya çalışacağız. Bu onur ve gurur büyük bir sorumluluğu da beraberinde getiriyor. Ben bu sorumluluğu da yalnız başıma omuzlamak istemiyorum, buradaki bütün mesai arkadaşlarımızla, yerel yöneticilerimizle ve Sivil Toplum Kuruluşları içine basınımız da dahil olmak üzere bu sorumluluğu birlikte götürmeye aday olduğumu sizlere ifade etmek istiyorum.”Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 140 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  • KPSS 2018 Genel Kültür, Genel Yetenek sınavı başladı
  • Adana’ya Girişimcilik Merkezi ve Kimya Vadisi Kuruluyor
  • Diyarbakırlı berberlerin hedefi dünya şampiyonluğu
  • Yenişehir’de temizlik çalışması
  • Diyarbakır’da şehrin kenarında saklı kuş cenneti
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA