• Mardin18 °C
  • Diyarbakır20 °C
  • Batman16 °C
  • Şırnak20 °C
  • İstanbul19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vali Büyük: Bir Şehir Güvenliyse, Meslek Grupları Ve Yatırımcı Rahat Eder
07 Mayıs 2016 Cumartesi 11:43

Vali Büyük: Bir Şehir Güvenliyse, Meslek Grupları Ve Yatırımcı Rahat Eder

Adana Valisi Mustafa Büyük, son günlerde güvenlik meselelerinin daha öne çıktığını belirtip, bir şehir güvenli olduğu zaman meslek grupları ve yatırım yapacak diğer alanların rahatladığını, azami gayretle tedbirler almakla birlikte...

Adana Valisi Mustafa Büyük, son günlerde güvenlik meselelerinin daha öne çıktığını belirtip, bir şehir güvenli olduğu zaman meslek grupları ve yatırım yapacak diğer alanların rahatladığını, azami gayretle tedbirler almakla birlikte endişeleri önlemeye yönelik olağanüstü tedbirleri aldıklarını söyledi.

Geçtiğimiz hafta yapılan seçim sonucu göreve gelen Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Fatih Güler, Başkan Yardımcısı Dt. Hasan Yaman, Genel Sekreter Dr. Dt. Hasan Boğa, Yönetim Kurulu Üyeleri Dt. Nevin Kilecioğlu ve Dr. Dt. İzzettin Çamurdan’dan oluşan yeni yönetimi Adana Valisi Mustafa Büyük’ü ziyaret ederek sahte dişçi ve ruhsatsız çalışan Suriyeli dişçi sorununun çözülmesi için destek istedi.

DT. GÜLER: İLÇELERİMİZİN ÇOĞUNDA DİŞ HEKİMİ YOK

Ağız Diş Sağlığı probleminin kamuda çözülmesinin çok zor olduğunu belirten Adana Diş Hekimleri Odası Dt. Fatih Güler, “Türkiye’deki genel terördeki artışa bağlı olarak oluşan ortam, Adana’nın ihracat potansiyelindeki düşüş, özellikle tarım alanında ciddi düşüşler oldu. Narenciye, patates üreticileri zarar etti. Oralardan gelen hastalarımızda gözle görülür şekilde azalma oldu. Adana’ya turistte gelmiyor. Yazın Antalya’da otellerde çalışan personel kışın ağız diş tedavisine gelirlerdi. Turizmde de gerileme olduğundan onlarda da para yok. Bu sene onlarda gelmedi. Adana’da diş hekimi dağılımı homojen değil. Seyhan ilçemizde özel çalışan 255 diş hekimi var. Sarıçam’da özel çalışan 3 diş hekimi var. Kamuda hiç yok. Karataş’ta hiç diş hekimi yok. Yumurtalık’ta bir tane var. Karaisalı, Pozantı, Tufanbeyli öyle. Bunu aşmanın tek bir yolu var. Sağlık Bakanlığı nüfusa planlı diş hekiminde hizmet alımına gitmelidir. Aksi takdirde buralar sahte dişçiye kalıyor. Sağlık Müdürlüğü mücadele ediyor ama bir taraftan topladıkları, diğer taraftan yeniden açıyor. Bu sorunun çözümü için sizden destek istiyoruz” diyerek Fatma Kemal Timuçin Diş Hastanesinin engelli hastalara hizmet veren bir hastane olması gerekliliğinin altını çizdi.

VALİ BÜYÜK: AMACIMIZ VATANDAŞI MEMNUN ETMEK

Adana Valisi Mustafa Büyük, “Son günlerde güvenlik meseleleri daha öne çıktı. Azami gayretle tedbirler almakla birlikte endişeleri önlemeye yönelik olağanüstü tedbirler alınıyor. Bir şehir güvenli olduğu zaman sizin gibi meslek grupları ve yatırım yapacak diğer alanlar rahatlar. Biz kamu yararına iş yapanları önemsiyoruz. STK ve halkımızın güvenliği için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz.” dedi.

Sağlığın, dünyanın ve Türkiye’nin birinci sırasına oturtulduğunu da hatırlatan Vali Büyük, “Ağız Diş Sağlığına kamu ve özel olarak bakıldığında ağırlığın özele yansıdığını görüyoruz. Kamu’da teknolojinin gelişime ayak uydurarak kendini yenilemektedir. Hükümet iradelerini politikalarını yerinde vatandaşı da memnun edecek iyi bir şekilde uygulama noktasında oluyoruz.” diyerek Fatma Kemal Timuçin Diş Hastanesinin engelli hastalara hizmet vermesi konusunda çalışacaklarını belirtti.Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 185 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  • Mardin'de yetim çocuklara bayramlık hediye edildi
  • Sokak köpekleri 3 yaşındaki kıza saldırdı
  • Mardin’de atlı turizm
  • ABD Adana Konsolosluğundan Mardin Büyükşehir Belediyesine ziyaret
  • Anadolu Efes, Euroleague ikincisi
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2019 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA