• Mardin10 °C
  • Diyarbakır4 °C
  • Batman6 °C
  • Şırnak7 °C
  • İstanbul4 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Uşakta Kronik Ruh Sağlığı Hastalıkları Paneli Düzenlendi
14 Mayıs 2016 Cumartesi 02:58

Uşak'ta 'Kronik Ruh Sağlığı Hastalıkları' Paneli Düzenlendi

Uşak Atatürk Kültür Merkezi'nde "Kronik Ruh Sağlığı Hastalıklarında Toplum Ruh Sağlığı Merkezinin Rolü" paneli düzenlendi.Uşak Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı devlet hastanesi bünyesinde faaliyet gösteren Toplum Ruh Sağlığı Merkezi,...

Uşak Atatürk Kültür Merkezi'nde "Kronik Ruh Sağlığı Hastalıklarında Toplum Ruh Sağlığı Merkezinin Rolü" paneli düzenlendi.

Uşak Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı devlet hastanesi bünyesinde faaliyet gösteren Toplum Ruh Sağlığı Merkezi, "Kronik Ruh Sağlığı Hastalıklarında Toplum Ruh Sağlığı Merkezinin Rolü" konulu panel düzenledi. Elişi sergisinin de yer aldığı etkinliğe; vali yardımcısı Sait Topoğlu, Uşak AK Parti Milletvekili Dr.Alim Tunç, Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Yalçın Atlı, Halk Sağlığı Müdürü Hasan Kaya, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şahin Mercan, Kültür Ve Turizm İl Müdürü Şerif Arıtürk, kurum il müdürlüklerinin temsilcileri, Osmangazi Üniversitesi Psikiyatri Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Çınar Yenilmez ve Osmangazi Üniversitesi Psikiyatri Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yard.Doç.Dr. Ali Ercan Altınöz, konuşmacı olarak katıldı.

Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Yalçın Atlı, açılış konuşmasında, toplum ruh sağlığı merkezleriyle amaçlananın; hastanelere dayalı kurumsal tabanlı hizmet modelinden toplum tabanlı ruh sağlığı hizmet modeline geçmek olduğunu vurguladı. Atlı, "Birçok yerde toplumun dışında tutulmaya çalışılan, ailenin içerisinde belki de zaman zaman bir tarafa itilebilen insanların aslında çok değerli olduklarını kendilerine ve toplumumuza da gösteriyoruz. Misafirlerimizin içindeki keşfedilmemiş duygu ve becerilerini bir yandan burada sergileme fırsatı buluyoruz" şeklinde konuştu.

AK Parti Milletvekili Dr. Alim Tunç ise toplum temelli ruh sağlığı hizmet modelinin çekirdeğini oluşturduğunu belirttiği Toplum Ruh Sağlığı merkezlerinde, yaşam alanlarında ağır ruhsal hastalığı olan hastaları merkezde kayıt altına almak, gezici ekiplerle düzenli olarak takip etmek, tedavi ve rehabilitasyonlarını sağlayarak topluma yeniden kazandırmak olduğunu söyledi.

Atatürk Kültür Merkezi’nde çok sayıda vatandaşın ve hasta yakınlarının ilgi gösterdiği etkinlikte Osmangazi Üniversitesi Psikiyatri Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çınar Yenilmez’in "M.Ö. 5000 yılından Toplum Ruh Sağlığı merkezlerine" konulu sunumu yapıldı.

Sunumun ardından Toplum Ruh Sağlığı Merkezi tarafından oluşturulan koro, seyircilere konser verdi. Plaket töreninin ardından Toplum Ruh Sağlığı Merkezi danışanlarının katıldığı kurslarda ortaya çıkan el sanatlarının sergisi gezildi.Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 123 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2019 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA