• Mardin25 °C
  • Diyarbakır24 °C
  • Batman25 °C
  • Şırnak22 °C
  • İstanbul12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üniversite Senatosundan Darbe Girişimine Tepki
16 Temmuz 2016 Cumartesi 17:18

Üniversite Senatosundan Darbe Girişimine Tepki

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Senatosu, darbe girişimine tepki gösterdi. MAKÜ Senatosu, Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz başkanlığında saat 12.00’da olağanüstü ve özel gündem maddesinin görüşülmesi için toplandı. Toplantı...

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Senatosu, darbe girişimine tepki gösterdi.

MAKÜ Senatosu, Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz başkanlığında saat 12.00’da olağanüstü ve özel gündem maddesinin görüşülmesi için toplandı.

Toplantı sonrası alınan karar yazılı metin olarak basın mensuplarıyla paylaşıldı. MAKÜ Senatosu tarafından alınan kararda şu ifadelere yer verildi: “Alınan karar muvacehesinde, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Senatosu oybirliği ile aşağıdaki metni, yüce Türk milleti ile paylaşmayı görev bilir.

Türk demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçen 15 Temmuz 2016 Cuma akşamı vuku bulan darbe girişimi, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne ve millet iradesine yapılmış haince bir kalkışmadır. Bu kalkışma, mazisi şanla dolu şerefli Türk ordusunun içinde, belli odaklara intisap etmiş vatan haini bir grupça, Türk milletinin iradesini hiçe sayarak toplum düzenini bozmaya ve kaos oluşturmaya yönelik, doğrudan doğruya aziz milletimize karşı yapılan alçakça bir saldırıdır. Bu menfur ve alçakça saldırıyı gerçekleştirenler, ordunun görev tanımının Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nda açıkça belirtilmiş olmasına rağmen, Peygamber Ocağı olarak kabul edilen kışlalarından çıkarak, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne, Genelkurmay Başkanlığı'na, birçok devlet kurumuna ve en önemlisi Türk vatandaşlarına saldırıda bulunmuş ve maalesef bu hain saldırılar neticesinde pek çok vatandaşımız ve güvenlik personelimiz şehit olmuştur.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Senatosu olarak her zaman demokrasinin, halk iradesi ve anayasal çerçevenin takipçisi olacağız. Yapılan bu hukuksuz saldırıyı şiddetle tel'in ediyor, şehit olan güvenlik personelimiz ve vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyoruz."Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 60 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EKONOMİ
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA