• Mardin19 °C
  • Diyarbakır25 °C
  • Batman19 °C
  • Şırnak22 °C
  • İstanbul24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ubap İyi Örnekler Finalinde Ödüller Verildi
02 Haziran 2016 Perşembe 16:03

Ubap İyi Örnekler Finali'nde Ödüller Verildi

2015-2016 Uşak'ta Başarıyı Arttırma Projesi (UBAP) Eğitimde İyi Örnekler Finali kapsamında, altı kategoride değerlendirilmeye alınan projeler arasından dereceye girenlere ödülleri verildi.Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu'nda...

2015-2016 Uşak'ta Başarıyı Arttırma Projesi (UBAP) Eğitimde İyi Örnekler Finali kapsamında, altı kategoride değerlendirilmeye alınan projeler arasından dereceye girenlere ödülleri verildi.

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu'nda yapılan ödül törenine Vali Ahmet Okur, Vali Yardımcısı Halil İbrahim Ertekin, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, ilçe kaymakamları ile okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Uşak il ve ilçelerinde bulunan ortaokul ve liselerde ortak bir eğitim kültürü oluşturarak; eğitim ve öğretim ortamlarının iyileştirilmesini, niteliğinin arttırılmasını, akademik başarı seviyesinin yükseltilmesini amaçlayan Uşak'ta Başarıyı Arttırma Projesi kapsamında, öğrenci davranışlarının iyileştirilmesi amaçlanıyor. Öğrencilerde sosyal, kültürel değerlerin geliştirilmesi ve mesleki yönlendirmeler proje kapsamında yürütlen çalışmalar içerisinde yer alıyor.

UBAP Eğitimde İyi Örnekler Finali töreninin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü ve aynı zamanda Proje Sorumlusu Bülent Şahin, proje kapsamında birçok iyi örnek uygulamasının sunulmasına rağmen programda sadece altı kategoride başvuru yapan okulların değerlendirmeye alındığını kaydetti. UBAP İyi Örnekler Finali için 310 başvuru alındığını aktaran Şahin, başvuruların akademisyenler tarafından iki aşamalı olarak değerlendirildiğini söyledi.

Eğitim öğretim sisteminin sahibinin öğretmenler olduğunu ifade eden Vali Ahmet Okur da 2023, 2050 ve 2071 hedeflerine dikkat çekti. Bu hedeflere ulaşmak için çalışılması gerektiğini söyleyen Vali Okur, "Artık öğretmenlerimizin kendi alanlarında bir şeyler söylemesi lazım. Öğretmen olarak mesleğinize ve eğitim camianıza sahip çıkmak zorundasınız. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 2023, 2050, 2071 hedefi varsa, bu hedefle iyi bir vizyon ve perspektif oluşacaksa, bizim eğitim sistemimizi çözmemiz gerekiyor." şeklinde konuştu.

BU İŞİN ZİRVESİ YOK AMA TEMELİ VAR

Uşak'ta Başarıyı Arttırma Projesi'nin bir başlangıç olduğunu ifade eden Vali Ahmet Okur, "Proje kapsamında öğretmenlerimizi eğitime almadık. Onlara 'Bu proje sizin, sahip çıkmalısınız' dedik. Yapılan çalışmaların hepsi takdire şayandır. Hiçbir projeyi başarısız saymıyorum. Atılan her adım, konulan her tuğla bizim için başarının basamaklarındandır. Bu işin zirvesi yok ama temeli var. Bütün okulların projeleri bizim için değerlidir. Proje çalışmalarında emeği geçen tüm idarecilerimize, öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Uşak'a atılan her adım ilimizin geleceğine ve istikbaline yapılan yatırımdır." dedi.

Konuşmaların ardından Akademik Başarı, Yenilikçi Ürünler-Çözümler, Sportif Faaliyetler, Sosyal-Sanat-Kültürel Çalışmalar, Sınıf İçi Öğretmen-Müfredat-Yöntem-Proje Uygulamaları ve Yönetim Uygulamaları alanlarında dereceye giren proje sahibi okullara ödülleri Vali Ahmet Okur ve protokol üyeleri tarafından takdim edildi.Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 158 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA